גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

*מגמות* - כבר אין צורך להתלבט :)

loader
mask
תגובות: 12588
Smarty אוקטובר 02, 2013 23:06
היי כולן!
שמתי פה את כל מה שכתבתן על המגמות שבחרתן לפני הניקיון+מה שקיבלתי מהאחראית הקודמת.
עכשיו כל המתלבטות שבינינו יכולות לקרוא על ההמלצות (או הלא-המלצות!) שבנות כתבו כאן ;)

אם אתן רוצות להוסיף- בכיף!
פשוט מלאו את זה:

שם המגמה:
כמה אני מרוצה מ-1 עד 10:
הסבר על המגמה:

והנה למה שכבר נאמר בימים עברו:

פסיכולוגיה סוציולוגיה     

כינוי: שירני
שם המגמה: פסיו' סיוציו'
כמה אני מרוצה מ1-20 : 2
הסבר: מקצוע קשה וחופר, רק אם את אוהבת את כל הפרויד והדברים מסביב את תהני. צריך המון להשקיע! וזה 2 מקצועות של בגירות מה שאומר יותר שעות, יותר מבחנים ויש עוד עבודת גמר שהיא טחינה!
בקיצור שקלו שנית לפי שבחורים חחח

כינוי: קיפוד
שם המגמה: פסיכולוגיה סוציולוגיה
כמה את מרוצה מ1-10 (10 זה מאד מרוצה, 1 בכלל לא) 8
הסבר על המגמה (מה לומדים, מעניין/לא מעניין, ממליצה, לא ממליצה, תפרטי!) סוציולוגיה: עיסוק בחברה שלנו, בנורמות, דברים כאלה. לא מ-מ-ש מעניין אבל בסדר. פסיכולוגיה: נפש והתנהגות האדם. מעניין מאוד(:

כינוי: דרימי
שם המגמה: פסיכו - סוציו 3>
כמה את מרוצה מ1-10 10!!!!!
הסבר על המגמה פסיכוווו 3> , בתור אחת ששנאה את זה ובחרה את המגמה בלית ברירה אני נהנת מכל רגע. המורה מושלמת וככה גם הלימודים, פסיכולוגיה זה הדבר הכי מעניין בעולם בערך מגלים מלא דברים על עצמך , וזה גם נותן לך הארות לחיים חח, הייתי מוכנה ללמוד רק את זה במשך ימים שלמים (: ,סוציו קצת יותר משעמם אבל קליל כזה. בקיצור אם נפלתן על מורה טובה - תהנו מכל רגע! ואם על מורה פחות אז לפחות יעבור לכם בכיף , כי המקצוע מעניין ממש (: אני אוהבת

כינוי: Tiffany
שם המגמה: קרימינולוגיה- סוציאולוגיה.
כמה מרוצה מ1 עד 10? 10 - רק בגלל הקרימינולוגיה.
הסבר: סוציאולוגיה זה די חופר, אבל הדבר הכי מנחם שזה בא עם קרימינולוגיה, שזה השיער שבשבילו שווה לבוא לבצפר. קרימינולוגיה מי שלא יודעת זה תורת הפשע, השיעור אצליינו מתנהל לרוב עם סרטים וזה באמת אחד השיעורים הכי מעניינים שיש.

כינוי: Ophelia
פסיכולוגיה זה בינתיים מעניין, רק התחלנו את זה השנה וכרגע אנחנו ממש בהתחלה, אחרי המבוא, אבל בינתיים זה נחמד.
סוציולוגיה זה מקצוע נורא, האמת גם נפלתי על מורה מזעזעת... לא אוהבת בכלל... לא מעניין, חופר, מתיש וממש זוועתי. לפני שבחרתי את הסוציו פסיכו ממש התלהבתי מזה, ידעתי שזה מה שאני רוצה ללמוד והייתי מורעלת כזאת. הזהירו אותי לא לבחור בזה... הייתי צריכה להקשיב.

כינוי: בינונימית (אם קיבלתי את זה נכון מהאחראית הקודמת)
כמה אני מרוצה מ1-10? 6
הסבר: אנחנו כרגע בפסיכולוגיה אני לא יכולה להגיד שזה משעמם זה די סבבה אבל יש הרבה חומר, אבל בעקרון נורא קל להוציא ציונים גבוהים, המגמה די קלה בשבילי ככה שזה בסדר אבל בדיעבד אני חושבת שאולי הייתי צריכה לקחת כימיה במקום .. לא יודעת

כינוי: עומרושקוש :)
שם המגמה: סוציולוגיה
כמה מרוצה מ1 עד 10? 8.
הסבר: כמגמה היא נורא מעניינת ואפשר להגיע לדיונים מעמיקים על כל דבר שבעולם.
אבל.. לרב הילדים שמגיעים לסוציולוגיה לא מגיעים מתוך אהבה למגמה, אלא מתוך תחושה שזה מקצוע קל יחסית ושהם לא יצטרכו להשקיע, מה שיוצר מצב שבו יש הרבה חברה לא אינטיליגנטים במיוחד במגמה ולפעמים זה מבאס..

כינוי: Blue Bird
הסבר: המגמה הכי שיש! באמת שזה שתי מקצועות מדהימים שאת מרוויחה מהם לחיים ולידע הכללי שלך. אלו דברים שקורים בסביבה שלך ובמגרש הפרטי שלך, אותי אישית כל החומר מעניין. אומרים שסוציולוגיה זה פחות מעניין ופחות אוהבים, אבל זו סתם שמועה מטורפת שה' יודע על מה הבסיס שלה. זה מעניין, זה כיף, זה קל, זה מובן , וזאת העשרה לחיים.
אני כל כך שמחה שאני במגמה הזו! וגם היחידה החמישית היא עבודה שזה מעולה כי זו עבודת מחקר, ובדר"כ הציונים בה ממש טובים כי זה פשוט קל.

כינוי: Fuze tea
כמה מרוצה מ1 עד 10: 70684974576534954041!!!!!!!!
הסבר: לפני שבחרתי את זה אמרו לי ''אל תבחרי בזה,זה קשה,סוציולוגיה זה זוועה...'' ועוד כל מיני זיבולי שכל. באמת, אני הכי שמחה בעולם שלקחתי את זה!

כינוי: First Kiss
הסבר: אני זוכרת שעוד מהיסודי חלמתי להירשם למגמה הזאת
עוד מגיל צעיר זה ממש עניין אותי והתעסקתי הרבה בתחומים האלו
בלילה במקום לראות צחוק מעבודה אני קוראת ספרי פסיכולוגיה,
באמת שזה אחד המקצועות הכי מעניינים ומסקרנים שיש .
אני ממליצה לכולן להירשם, זה גם יכול לעזור לכן בעתיד וללמד אותכן דברים חשובים .
אני אישית ממש מרוצה מהלימודים שם

כינוי: saaaap
שם המגמה: כלכלה- פסיכולוגיה
הסבר: המגמה הכי מושלמת שאפשר לבקש!
מרוצה- 15338439
למה ?
קודם כל נפלתי על מורות מקסימות
דבר שני זה מגמה שמשלבת 2 דברים
גם את הומני שזה הפסיכולוגיה החפירות,התיאוריות, הגישות
שזה מענייין, מאוד!!!
וגם יותר ריאלי, כלכלה גרפים מספרים.
שאני סבבה בשניהם אז זה משלב לי טוב !

כינוי: New Yorker
שם המגמה: פסיכולוגיה
כמה אני מרוצה: 9
הסבר: המון חומר אבל זה קל וממש מעניין, אפשר בקלות להוציא ציונים גבוהים, רק צריך לשנן מושגים.
9 רק בגלל שיש לי מורה ממש כלבה.
שנה הבאה אלמד סוציולוגיה.

כינוי: girla
כמה אני מרוצה מ-1-10: 7
היחידות מתחלקות ל-2 יחידות פסיכולוגיה, 2 יחידות סוציולוגיה ויחידת עבודה.
פסיכולוגיה: הכי הכי מעניין שיש, אני מתה על המקצוע הזה. אני לא חושבת שיש הרבה פעמים שאפשר להתחבר לחומר כמו שהרבה אומרים, כי החומר רוב ברובו מורכב על תאוריות וניסויים שעשו בבני אדם כדי להסביר תופעות שונות. זה למשל, די חפירה, אבל למען האמת חפירה מעניינת :) בין לבין יש כמה דברים שכן אפשר להתחבר אליהם.
לי אישית הייתה מורה פשוט מ-ה-מ-מ-ת לפסיכולוגיה אז גם החומר הועבר בצורה מעניינת והרבה פעמים דיברנו ו"החיינו" את החומר.
בגדול מאוד מומלץ.
סוציולוגיה: די חרא של דבר חח, אבל היתרון שזה חומר מאוד קל.
רוב השנה חוץ מללמוד את החומר לבגרות עושות עבודה, ואתן יכולות לבחור לעשות אותה עם חברים מה שמאוד מומלץ ועושה את החומר ואת הסוציולוגיה בכלל למאוד כיפיית.
אני שנאתי במלוא מובן המילה סוציולוגיה, והאמת שזה גם קשור למורה שהייתה פשוט בת זונה ולא במובן החיובי חח. אבל בתכלס אפשר להתמודד עם החומר על אף שהוא לא מעניין- הוא מאוד קל.

כינוי: ḾîşŜ Łĺȥ
שם המגמה: פסיכולוגיה
כמה אני מרוצה מ-1 עד 10: 8
הסבר על המגמה: מגמה נורא כייפית, מסבירה לך את חיי היום יום שלך ובו זמנית נותנת לך טיפים פסיכולוגיים ומדעיים שהוכחו על איך להתמודד (או שזה רק המורה שלי ? ). המוח האנושי הוא בין הדברים המעניינים ביותר שיש, ולראות את התגובות ולחקור וללמוד אותם זה אחד הדברים היותר מרתקים שיש. (8, רק כי המורה שלי דפוקה).

ביולוגיה     

כינוי: יקינתון
שם המגמה: ביולוגיה
הסבר: השנה (כיתה י"א) אני ניגשת ליחידה של אקולוגיה.
בכללי הנושא די חופר ומשעמם (אבל אני מתנחמת בכך שכולם אומרים את זה והיחידות שעושים בי"ב הרבה יותר מעניינות),המורה לא מסבירה בהרחבה וצריך לקרוא הרבה חומר לבד.
השנה אני עושה ביוטופ (עבודת חקר) והיא דורשת המון השקעה ועבודה.צריך לצאת לשטח לבצע מדידות,ואחר כך להכניס את כל הנתונים וצריך ידע באקסל (זה מעצבן).
בכללי צריך להשקיע הרבה,בעתיד זה ישתלם.

כינוי: סקרלט
הסבר: מעניין (תלוי מה-גוף האדם מעניין, אני מניחה שאקולוגיה משעמם תחת-היה רק שעור אחד מתחילת השנה אז קשה לי לפרט) וקשה. המורה מכתיבה מלא, לפחות בינתיים כי אנחנו רק עושים חזרה.יהייה צריך להכין ביוטופ (עבודת חקר), שלפי המורה זה נשמע כמו חרא של דבר וזה עבודה ממושכת שמהווה יחידה.
מה שכן, לעשות ניסויים זה מגניב ושכל אחד צועק מה לדעתו יקרה וכאלה חח (גם בביולוגיה וגם בכימיה)-להכין דו'ח מעבדה פחות מגניב ><
הרבה פעמים אנשים לוקחים ביולוגיה כי זה יותר קל מפיזיקה (לא תמיד, אבל לפעמים זה שיקול), אז מראש אני אומרת שזה לא כזה קל. צרךי לתרגל שאלות ולשנן מלא חומר עיוני. היתרון במקצוע הזה לעומת המדעיים האחרים שהוא תיאורטי, כלומר עם אנשים שאין להם ראש ריאלי יכולים להתמודד איתו. 5 היחידות מורכבות ממספר נושאים: 1.5 יח' ליבה-חומר חובה (גוף האדם, התא ואקולוגיה), 0.9 פרקי בחירה (אבולוציה\גלגולי אנרגיה\מיקרוביולוגיה\גנטיקה-מה שביה'ס בוחר כמובן), 0.6 י'ח מאמר מדעי\אנסין, 1 י'ח מעבדה ו1 י'ח ביוטופ.
הביוטופ עבודה שוצרכת השקעה (לצאת למדידות במזג אוויר לא נעים, צריך להכין גרפים ולסכם) אבל הציונים לרוב מאוד מאוד גבוהים ביחידה הזאת. על העבודה גם נבחנים בע'פ. המעבדה היא יחידה אינטנסיבית, אצלנו צריך כל שבוע להגיש דו'ח למורה. בסוף השנה גם יש בחינה ארצית. החומר התיאורטי בחלקו מעניין (בעיקר אבולוציה וגוף האדם) ובחלקו משעמם לדעתי (פוטוסינתזה, גלגולי אנרגיה), אבל זה עניין אינדיבידואלי.

כינוי: מלמולים
שם המגמה:ביולוגיה
כמה את מרוצה מ1-10 (10 זה מאד מרוצה, 1 בכלל לא) 1
הסבר: מממ ביחידה הראשונה לומדים אקולוגיה,הומיאוסזטזיס ואת התא-שיעמום טוטאלי מבחינתי,אחרי זה בי"ב עושים ביוטוב,מעבדה,מאמר מדעי ועוד יחידה בנושא שהבצפר בחר. אני איישת מתחרטת על שבחרתי בזה.

כינוי: Labi
כמה הייתי נותנת מ1-10: 10!
הסבר: בעיקרון זה נורא תלוי אם זה מעניין אתכם ואיך המורות בבית הספר שלכן. אני זוכרת שבתחילת כיתה י"א לא תכננתי להגביר משהו נוסף (יש לי 10 יחידות מוסיקה) אבל היינו חייבים לבוא לפחות לשיעורים הראשונים ופשוט התאהבתי במקצוע! דבר ראשון החומר שלומדים בתיכון הוא עדין מאוד פשוט וכוללני ויחד עם זה מאוד מאוד קל. (למרות ששוב, זה תלוי מאוד במורה וגם בשיתוף הפעולה של האנשים שלומדים איתכם בכיתה) שיעור ביולוגיה זה שיעור שמעולם אבל מעולם לא מצאתי את עצמי משתעממת בו או מתעסקת בדברים אחרים או חושבת על דברים אחרים. פשוט (ואת זה כל מי שהנושא מעניין אותה יודעת) הנושאים כל כך כל כך מרתקים לדעת איך הדברים בטבע (המדהים!) עובדים ובכלל הרגשתי מאוד מיוחדת להסביר לחברות שלי כל מיני תופעות ודברים (בייחוד שקורים בגוף, לאקולוגיה קצת פחות התחברתי) עם בסיס ביולוגי. למרות שאני מודה ומעידה שבעבודת הביוטופ ממש סבלתי, אני חושבת שזה היה בגלל החברה איתה עבדנו (טבע וידע) ושבסופו של דבר החומר מאוד מעניין כשמאגדים הכל ביחד והקשרים הקטנים שנוצרים בטבע פשוט מדהימים!!! (ידעתן למשל שיש צרעות שמאביקות את עצי הפיקוס ולכל צרעה יש כיסים בדיוק בגודל של האבקנים לפיקוס שהיא ייחודית לו?!) בקיצור אם התלהבתן מהמשפט האחרון באמת שביולוגיה זה המקצוע בשבילכן! תעשו רק בירור קטן ממספר מקורות על טיב המורות בבית ספר שלכם :P.
הבגרות עצמה מורכבת מ- נושאים רחבים בביולוגיה ,ביוטופ , בגרות מעבדה, מאמר מדעי וטופס של 2 נושאי בחירה (אצלינו זה היה רבייה וגנטיקה [כשגנטיקה זה פשוט מ-ר-ת-ק])

כינוי: בינונימית
מרוצה מ-1 עד 10: 3
הסבר: הגנטיקה והמעבדות זה הדבר היחיד שגורם לי להשאר בזה .. וה430 שקל ששילמתי על הביוטופ .
החומר עצמו לא מעניין אותי בכלל , הוא הגיע למקום שהוא ממש קשה לי .. ומצריך המון הבנה .... כזו שאין לי כח להשקיע ...
מי שמאוד אוהבת לחפור ולרדת לעומק הדברים בכל נושא זה אולי יכול להתאים לה.. מה שכן ,זה ממש אבל ממש לא מה שלומדים בחטיבה..

כינוי: קרמבו מוקה
כמה אני מרוצה מ1-10: 8
הסבר: ביולוגיה זה לא מקצוע מסובך, בסך הכל צריכים להבין כמה כללי-טבע
בסיסיים וקצת פיזיקה או כימיה וכל התורה פרוסה מולך, פחות או יותר. הכי
הרבה סבלנות לדעתי נדרשת כשמגיעים ליחידה של החקר, ביוחקר ביודע או
ביוטופ. בדרך כלל מדובר בהמון זמן שמבוזבז סתם ובהרבה טרטורים בין
המורה והלבורנטית. אצלי בביה"ס התהליך של הביוחקר חסר סינכוניזציה
בעליל וזה די מוריד לי מהאהבה למקצוע. ביולוגיה יכול להיות שיעור מאוד
נחמד ומעניין- אם יש לך מורה טובה.

כינוי: עומרושקוש :)
כמה מרוצה מ-1 עד 10: 7
הסבר: אני חושבת שבסך הכל יחסית למקצוע מדעי, זה לא כזה נורא.
וגם הנושאים לבגרות הם די מעניינים, כל המערכות בגוף וזה.
אבל אני אחזור ואומר, כמו שכבר נאמר פה, זה נורא תלוי במורה ובדרך שבה היא מעבירה את החומר.

כינוי: ליצ'יס
הסבר: ביולוגיה זה תחום מאוד מעניין זה הכל. זה החיים. מי שאוהבת זה מאוד מומלץ

כינוי: lironco10
כמה אני מרוצה מ-1 עד 10: 6
הסבר: ביולוגיה זה ללא ספק אחד המקצועות האינטנסיביים והקשים שהיו לי בתיכון...המקצוע מצריך הבנה מעמיקה של החומר, חרישה מתמדת וכוח רצון.
במגמה לומדים על מבנה התא, תורשה, אקולוגיה, רבייה ועל גוף האדם. חלק מהנושאים מעניינים, אבל חלק גם משעממים...
חלק מהבגרות זו גם עבודת ביוטופ/ביודע/ביוחקר - שזה אומר לחקור תופעה ולנסות להסבירה באמצעות ניסויים וכדומה..
בסופו של דבר סיימתי 5 יח"ל ביולוגיה על 90, ובמבט לאחור אני מרוצה(:

כינוי: New Yorker
כמה אני מרוצה: לא מרוצה חח
זאת רק תחילת שנה ונורא קשה לי, החומר ממש חופר ולא מעניין.
שנה שעברה הייתי על ממוצע 97 בביולוגיה, ועכשיו זה ממש לא אותו דבר. בקיצור לשקול פעמיים לפי דעתי.
מה גם שלא משנה כמה אני לומדת לא הולך לי, מתחרטת על הבחירה שלי ושוקלת לעזוב

כינוי: ~דיבצ`נקה~
כמה אני מרוצה: לא מרוצה!
הסבר: זה מקצוע ככ חופר ומעצבן, זה פשוט סיוט!

כמה אני מרוצה מ-1 עד 10: 8
הסבר על המגמה: זה מקצוע קל, מעניין, עוזר לך להבין את הגוף שלך, שוב קל חחח עם קצת העמקה אפשר להוציא אחלה ציונים.

רפואה     

כינוי: אילנושהה...
שם המגמה: רפואה
הסבר: זה אחד המקצועות המדליקים, יש לי את המורים הכי טובים ביקום והנושאים סופר מעניינים.

כינוי: Blue Moon
שם המגמה: רפואה
הסבר: המגמה הכי שווה שיש 3> השיעורים העיוניים קצת מייגעים, אבל זה בדר"כ מאוד תלוי בחומר [כרגע, למשל, אנחנו לומדים על חומר לא מעניין במיוחד, אבל שנה שעברה למדנו על קרדיולוגיה וזה היה שוס :> באמת שזה אחד הנושאים המעניינים שקיימים]. אני חושבת שמיותר לציין כמה אדירים השיעורים המעשיים..

ערבית     

כינוי: כוכב נופל
שם המגמה: ערבית
כמה אני מרוצה: 10!
הסבר על המגמה: לומדים במגמה כמה נושאים: דקדוק, תחביר, עיתונות, מדוברת, סיפורים.
דקדוק: לומדים לנתח פעלים (בדיוק כמו בלשון) לזמן, גוף, בניין, שורש ועבר נסתר. בכיתה י"א זה תת רמה, אבל בכיתה י"ב לומדים את כל הגזרות ואז זה נהייה קשה ומבלבל.
תחביר - משחברים משפטים ומנתחים משפטים. ממש קל! זה הרבה הרבה הרבה יותר קל מהבגרות בלשון כי לומדים רק משפט פשוט.
עיתונות - אוצר מילים ענקי שצריך לדעת בעל פה: לכתוב + פירוש. זה רק שינון, אין מה להבין. אבל עושים את המבחנים עם מילון, כך שגם אם לא תזכרו טוב את המילים, תוכלו להסתכל במילון. כך שזה לא נורא לא לדעת טוב את אוצר המילים. כמובן שמומלץ לדעת, כי אז ילך לכן הרבה יותר טוב במבחן.
מדוברת - זה הנושא השנוא עלי, אבל דווקא לכל המגמה, זה היה הנושא האהוב עליה:-) לומדים קצת לדבר בכל מיני נושאים. יש בגרות בעל פה ליחידה הראשונה ול2 השלמה ל5 יחידות. בסך הכל 2 בגרויות בעל פה.
בי"ב בנוסף לכל מיני נושאים, נבחנים גם על הסיפורים שלמדתן במשך השנה ועל כמה פרקים מהקוראן. בפרקים מהקוראן אתן צריכות לדעת לקרוא בלי שגיאות בקריאה, לפרש ולהסביר קצת על הפרקים בעברית.
הבעל פה זה הכי שטויות בעולם! כולם מקבלים 90+! הבגרות במדוברת זו הבגרות הכי לא רצינית שיש:-)
סיפורים - רק בי"ב, בהשלמה ל5 יחידות. לומדים סיפורים קצרים בערבית ובמבחן צריך לכתוב את התקציר של הסיפור בערבית כמובן ואת מוסר ההשכל שלו. זה קלי קלות! אני מאד אהבתי את הסיפורים:) זה גם ממש קל ללמוד את התקציר בעל פה.
לסיכום, אני מאד מאד מאד נהניתי במגמת ערבית, זה היה המקצוע הכי אהוב עלי בתיכון. פשוט נהניתי מכל רגע (אולי בגלל המורה חחח)
זה המקצוע שהכי פחות חרשתי אליו והשקעתי בו. אם תכינו את כל השיעורים, תקשיבו בכיתה ותבצעו את כל המטלות - אין סיבה שלא תצליחו:-)
אתן גם תוכלו לנסות להתקבל למודיעין.

הסבר: כיפי וקליל(: אני חולה על המורה, היא מביאה שוקולדים ורואים שאיכפת לה מאיתנו.
אני חושבת שזו מגמה טובה, כי זה נותן אופציות טובות לעתיד.

כינוי: imagine
כמה את מרוצה מ1-10 8
הסבר על המגמה אני מתה על שפות, אני אסתדר עם כל דבר. אבל זה קשה כ ל כ ך...אבל בגלל שאני מתה על ערבית זה נסבל..יש לי מורה מדהימה, הכי טובה אצלנו ומאוד וותיקה..אין יותר מידי מה להסביר..לומדים פועל, תחביר, עיתונות,קוראן, ספרות מודרנית וספרות קלאסית.

כינוי: קרמבו מוקה
כמה אני מרוצה מ1-10: 10
הסבר: כעיקרון מגמת ערבית זה משהו שכדאי להכנס אליו אם יש גישה טובה לשפה.
בכיתה י' ולקראת השאלון הראשון הרמה נראית יחסית דומה לשנים הקודמות,
בלי הרבה "אתגרים" או שאלות שמצריכות מחשבה, אבל לקראת השאלון
השני (2 השלמה ל3) הרמה מתחילה לעלות. כמו כל שפה חשוב מאוד תרגול
ועבודה בבית אחרת חבל על השעות שמבזבזים בביה"ס. אישית אני מאוד
נהנית ומרוצה, וכמו בכל מקצוע מורים טובים רק משפרים את הלימוד... ובכלל
אני מאמינה שכל שפה שאת יודעת מעשירה את הידע שלך ויכולה לתרום לך
בהמשך. ממליצה ממליצה ממליצה.

כינוי: ~נטע~
הסבר: בי' עושים יחידה, בי"א 2 ובי"ב עוד 2, שזה כולל גם 2 בחינות בע"פ אחת בי' והשנייה בי"ב. אני חושבת אבל שזה משתנה מביה"ס לביה"ס. בי"ב זה על הקוראן גם. לומדים על תחביר, פועל, קוראן כמו שאמרתי, קלאסית, כל מיני סיפורים שנבחנים עליהם בע"פ. לי אישית זה היה מאוד קל בי' אפילו קצת בי"א. מאמצע י"א הרמה ממש עולה ורואים שיותר ויותר ילדים פורשים. אבל שוב, אסור לוותר ואני חושבת שאם לומדים ומקפידים לשנן את החומר זה יכול לבוא בקלות.

כינוי: Ballerina.
כמה אני מרוצה: 10+++!
לומדים כמה נושאים- פועל, תחביר, עיתונות, ספרות וקוראן. פועל זה ממש ממש קל בהתחלה, אח"כ מתחילים ללמוד גזרות וזה מסתבך ונהיה חופר אבל בעיקרון אם משננים אפשר להצליח. תחביר זה סבבה, שוב קצת חופר אבל קליל יחסית, כמובן שצריך לתרגל הרבה. מה שבאמת מעניין זה עיתונות וספרות- קוראים טקסטים מעיתונים עדכניים, כשמתקדמים במילים ובתחביר אפשר להבין טקסטים ממש רלוונטים (אנחנו למשל קראנו בערבית על כיפת ברזל). ספרות זה סיפורים חחח אין יותר מדי מה להסביר, בעיקרון זה נורא כיף כשקולטים שהיי, הרגע הבנתי את כל זה בערבית! חח
קוראן האמת שהתחלנו ממש בקטנה ללמוד, אבל זה נחמד- קוראים פרקים מהקוראן ולומדים פירושים.
יש בגרות בע"פ ובגרות בכתב. הבגרות בע"פ מלחיצה אבל כולם מוציאים ציונים מאוד גבוהים, כי שואלים אותך בדיוק מה שהתכוננת מראש. בכתב בכיתה י' נורא קל, אח"כ קצת מסתבך לפי מה שהבנתי אבל בעיקרון אם יש את הקליטה הבסיסית לשפה המקצוע לא קשה בכלל!
וואו חפרתי נורא חח בקיצור אני נהנית מאוד, יש לי מורה מדהימה ואחלה קבוצה שזה כמובן חלק ממש חשוב, המקצוע לדעתי מעשיר מאוד גם לחיים אח"כ- יוצאים מהתיכון עם שליטה בשפה נוספת וזה גם עוזר בצבא (במודיעין). צריך להשקיע במקצוע אבל בעיקרון לא קשה בכלל להוציא ציונים גבוהים :)

כינוי: lironco10
כמה אני מרוצה:10+++
הסבר: ערבית היה המקצוע האהוב עליי בתיכון. זה היה המקצוע שהכי בא לי בקלות(טוב נו, גם לשון) (:
אני ממליצה לכל מי שמתלבט, שלא יתלבט ויבחר במגמה הזאת! במסגרת המגמה יוצאים לטיולים, לומדים תחביר, פועל, עיתונות, מדוברת ואוצר מילים.
סיימתי 5 יח"ל בערבית על 100 ונהנתי מכל רגע ורגע...ממליצה בחום!

ספרות     

כינוי: קיפוד
שם המגמה: ספרות3>3>3>
כמה את מרוצה מ1-10: 10236589576
הסבר על המגמה (מה לומדים, מעניין/לא מעניין, ממליצה, לא ממליצה, תפרטי!) יש בעצם 3 יח' בספרות מורחב (מכיוון שיש 2 יח' חובה).
יח' 3: כל בי"ס מרכיב לעצמו. הבחינה היא פנימית, מורכבת ונבדקת ע"י המורה. אנחנו עשינו על "לדעת טוב ורע", יחידה מרתקת במיוחד: מה זה טוב, מה זה רע, מהו מוסר, האם המוסר הוא מוחלט, האם חמלה היא בסיס לחברה מוסרית וכו'. היה מדהים ממש (:
יח' 4: מספרות העולם. יצירות קלאסיות שכל חובב ספרות צריך להכיר :]
יח' 5: יש מס' נושאים שביה"ס רשאים לבחור מתוכם. אנחנו עושים על מגדר, נשיות וגבריות :)
זה הדבר הכי מושלם והכי מדהים שאפשר, ואני מתה על השיעורים ואין זה פשוט מעניין ומושלם חח. שלא לציין שיש לי מורה מושלמת (: 3>3>3>3>3>3>3>3>3>3>
מומלץ בחום!

כינוי: אין כינוי
שם המגמה: ספרות
כמה את מרוצה מ1-10 (10 זה מאד מרוצה, 1 בכלל לא) 8 .
הסבר:למען האמת רק התחלתי אותה השנה [ אצלנו מתחילים בכיתה י"א כי המנהל שלנו טוען שהוא לא רצה להעמיס עלינו בכיתה י' .. ]
בכל אופן הספקתי עד כה ללמוד רק סיפור אחד .
אני בחרתי בגלל שזה הרבה יותר קל ואני יותר מתחברת ליצירות ספרותיות,יותר מעניין אותי . ובהחלט ,כן אני ממליצה . רוב התלמידים יגידו " אה ספרות כן זה חופר\משעמם" אבל אני לא רואה את זה ככה. אבל גם ככה יש לי עוד שתי בגרויות שאני צריכה להשלים השנה ומלא עומס .

כינוי: Honesty
הסבר: אני ממליצה בטירוף ממש נהניתי שם, ובאמת למדתי דברים מעניינים, כל מיני פילוסופיות ותאוריות על החיים ועל ההתבגרות....המגמה משולבת בהצגות וסרטים, וזה פשוט היה כיף, כל הדיונים האלה. באמת שהייתי הולכת לשם שוב בלי לחשוב פעמיים, תמיד הייתי מחכה לשיעורים שם פשוט נהנתי. (אם יש שאלות אני בפרטי:)

כינוי: ליצ'יס
הסבר: אני מאוד אוהבת לקרוא ולכתוב ובכלל אני מרגישה שזה מעשיר אותי מבפנים זה מאוד מעניין.

כינוי: חסמבאית :-)
שם המגמה: ספרות מוגבר
כמה אני מרוצה - 10+++++++++++++++++++++++
הסבר: אומנם הרבה שיעורים בשבוע אין לי, ואני מאבדת שתי יחידות אבל זה שווה לגמרי. יש לי מורה מעולה, והחומר כל כך קל. אני מחכה לימי חמישי כדי ללמוד ספרות, וכל פעם החומר מעניין יותר וכיף לי ברמות בשיעורים. ספרות זה האהבה שלי. אה ואין לנו מבחנים, רק עבודות! :)

פיזיקה     

כינוי: blue moon
שם המגמה: פיזיקה
הסבר: התחלנו את המורחב רק השנה, אז לא הספקנו לעשות הרבה. בינתיים החומר לא קשה במיוחד, ואפילו נחמד לי בשיעורים. וזה בכלל לא כמו מתמטיקה, שזה פלוס עצום [אני מתעבת מתמטיקה בכל נשמתי]. ככה שאם יש מישהי שמוותרת על פיזיקה רק בגלל שהיא לא אוהבת מתמטיקה, באמת שזה לא אותו הדבר, וכדאי לנסות.

כינוי: (לא ידוע)
כמה את מרוצה מ1-10 (10 זה מאד מרוצה, 1 בכלל לא) 6
הסבר על המגמה (מה לומדים, מעניין/לא מעניין, ממליצה, לא ממליצה, תפרטי!)
פיזיקה היה לי קשה. הייתי צריכה לתרגל המון המון המו כדי להוציא ציונים טובים (80 ומעלה) ואפילו היו לי כמה נכשלים (ששיפרתי אותם). זה גם מאד תלוי במורה, הייתה לי מורה לא כל כך טובה ולא כל כך הבנתי מה שהיא מסבירה.
היחידה הראשונה היא מכניקה, שהיא לא כל כך קשה. לומדים על התנועה, מה זאת תנועה, על החוקים של ניוטון, הכוחות שקיימים בעולם, אנרגיה ובסוף קצת על חוקים בחלל. האמת, זה פשוט לא עניין אותי. לא הבנתי מה החוקים האלה יעזרו לי בחיים ולמה אני צריכה לדעת אותם. החישובים לא כל כך קשים אבל צריך ראש ריאלי. אף פעם לא הבנתי למה צריך לחשב את הכוח שיגרום לגלגלת לא ליפול למטה בכוח המשיכה או מה יקרה אם שתי עגלות יתנגשו. אמרו לנו שנלמד דברים מעניינים, כמו למה מטוס לא נופל וכאלה אבל סיימתי את המגמה ועד היום לא קיבלתי תשובות ועד היום לא הבנתי למה אני צריכה לדעת מכניקה.
לסיכום: מכניקה לא היה כל כך קשה מבחינת חישובים, אבל משעמם.
היחידה השנייה היא חשמל, שבהתחלה אמרתי לעצמי "וואו חשמל איזה מעניין! סוף סוף אני אדע מה זה חשמל!" (באמת חח) ואז אפשר לומר שדי התבדיתי.
קיבלתי רשימה של מושגים מופשטים שאני לא יכולה להבין מה הם בכלל כמו פוטנציאל, מתח וכו'. המורה שלי גם הפכה את החומר למאד יבש ומשעמם כשבעצם זה ממש לא ככה. חשמל היה לי החלק הכי קל בכל הבגרות. הנוסחאות היו יחסית פשוטות, אבל להגיד שאני יודעת היום משהו על חשמל? לא חח מה שלמדתי פשוט לא עוזר לי עכשיו בחיים. אבל אולי אפשר לומר שזה קצת היה מעניין וכשקיבלתי תשובות לשאלות שעניינו אותי וכשלמדנו איך אפשר לגרום לקצר בבית או איך מחוברים מכשירי החשמל בבית ולמה אפשר לומר שאז הרגשתי סבבה שבחרתי במגמה הזאת.
למדנו גם על מגנטיות, זה באמת היה מאד מעניין ולמדתי מלא דברים חדשים והזויים אבל דווקא בקטע הזה לא הבנתי את החישובים ולא הצלחתי אף תרגיל.
אחר כך עשינו את היחידה הכי קשה שהיא קרינה וחומר.
התחלנו בהתאבכות של מקורות אור שזה הדבר הכי נוראי ביקום!!!!
לפחות קיבלתי תשובה למה הדיסק צבעוני באור.
אין דבר יותר קשה נוראי מזה לא הבנתי כ-ל-ו-ם. היית מציבה בנוסחה פותרת ושלום על ישראל חחחח אבל זה לא מספיק כדי לקבל ציון טוב.
אחר כך למדנו אופטיקה, שזה קצת היה מעניין אפשר לומר והכי קל כל הנושאים וזה גם הנושא שהיו בו את הציונים הכי גבוהים.
אחר כך לומדים אנרגיה גרעינית ורדיואקטיביות, שזה באמת לשם שינוי מעניין ואני שמחה שיצא לי ללמוד את זה. גם הלך לי בזה טוב ואז די שמחתי שבחרתי במגמה. יש את היחידת מעבדה, שזה הכי קשה מבחינתי, לא הסתדרתי, מה לי ולחשמל ולחוטים? זה טוב ללמוד בתיאוריה. בסופו של דבר, כשהייתי צריכה לחבר מעגל היה לי קשה מאד. במעבדה לא קיבלתי ציונים טובים.
אבל זה מאד כיף לראות את הדברים שלמדת קורים במציאות.
לסיום, כשלומדים משהו מעניין או כשעונים לך על שאלות שאת באמת רוצה לדעת, אפשר לומר שזה שווה לבחור פיזיקה. רב הזמן זה סתם מתיש ומייאש.
אומרים שזה טוב לעתיד, אבל עדיין זו לא סיבה מספיק טובה לבחור פיסיקה.
ההמלצה הכי טובה היא לבחור פיסיקה רק אם את אוהבת את זה ורק אם זה מעניין אותך, כי אחרת לא תצליחי לשרוד ותמצאי את עצמך סובלת מכל רגע (וזאת לא המטרה).
אבל, יש לציין שזה לא כל כך קשה כמו שעושים מזה (החישובים וכו') ושהמגמה פתחה לי את הראש לגמרי, כי יש שם הרבה שאלות מחשבה שאת צריכה לקשר את הנוסחאות עם החומר התיאורטי.
זה לא שאני לא ממליצה לבחור פיזיקה, בסה"כ קיבלתי 93 סופי בבגרות אבל עדיין בגלל שהרבה אצנלו פרשו באמצע את צריכה לדעת למה את נכנסת.
אה כן, וכמובן שמה שכתבתי כאן זה מאד סובייקטיבי!!! לא רוצה לגרם לכן לא לבחור פיזיקה! יש כאן בנות בפורום שאמרו שהן לא פתחו ספר ופיזיקה זה קל! אז קחו את זה בעירבון מוגבל.

כינוי: Dream Brother
הסבר: פיזיקה בהתחלה נראה לי ממש מפחד וקשה.. אבל ברגע שמבינים את העיקרון זה לא כ"כ נורא. כן, צריך לתרגל הרבה אבל זה באמת נחמד אחרי שמבינים. מה גם שפיזיקה זה חשוב להמשך החיים

כינוי: ניבוש!
הסבר: תלוי כמה יח"ל את עושה, אצלי בבית ספר יש 6 יח"ל ואנחנו עכשו ביחידה הראשונה שהיא נורא פשוטה וכוללת חשמל ומכניקה ברמה בסיסית בלבד מה שכן אני ממליצה לך בחום לתרגל הרבה, ולנסות להפסיד כמה שפחות שיעורי הסברה, בעיקר במכניקה שזה ממש חופר...

כינוי: אחת שיודעת.
עד כמה אני מרוצה - 5
סבלתי מלא מהמקצוע הזה. זה מקצוע שלדעתי למי שאין ראש ריאלי שיוותר על זה עוד לפני שהתחיל.
בתחילת כיתה יא' היינו כיתה שרובה 5 יחידות מתמטיקה ואיזה 10 שהם 4 יחידות מתמטיקה, וכל ה4 פרשו.
מקצוע מייגע ומאוד מעצבן, מלא פעמים לא למדתי למבחנים רק עברתי ברפרוף על החומר כי הגישה שלי למקצוע הזה זה או שיש לך את זה או שאין לך את זה. אתה יכול לעשות מיליון ואחד תרגילים ואת התרגיל מיליון ושתיים במבחן אתה לא תצליח,
וככה הפוך. היה לי מבחן שבאמת באתי אליו בגישה שאני לא יודעת כלום [הפסדתי חצי מהשיעורים בחומר הזה] ובמבחן קיבלתי את הציון הכי גבוה בכיתה. ובאמת לא ידעתי כלום..
בסוף סיימתי פיזיקה עם 86, ככה שהמקצוע הזה הוא סיוט אבל אפשרי.

תיאטרון     

כינוי: דרימי
שם המגמה: תיאטרון
כמה את מרוצה מ1-10 7 , אם היית שואלת בכיתה י"א זה היה 10.
הסבר על המגמה מה לומדים? תיאטרון. בסוף שנה יש בגרות מעשית (י"א) , ואחר כך (י"ב) יש גם עיונית. לומדים על ההיסטוריה של התיאטרון, ומקבלים כלים למשחק. בסה"כ מאוד כיף. אבל צריך להבין שזה לא מגמת דשא, או מגמת שוק כמו שזה נשמע זה מצריך המון השקעה ופעמים רבות פוגע גם בדברים אחרים (אהמ-נכשליםבמתמטיקהכיהיינובחזרותיוםלפני-אהמ). הציון שנתתי, זה סתם כי האנשים לא וואו. חח,אז בתכלס כיף.

כינוי: ShirlyLove
הסבר: אין דבר יותר כיף מזה (:

כינוי: Ballerina.
כמה אני מרוצה- 9-10 :)
הסבר: המגמה כיפית מאוד וזה ממש "שבירת שגרה" כזו בין כל השיעורים הרגילים. לדעתי תיאטרון זו חוויה של פעם בחיים וחבל לפספס את זה אם אוהבים את המקצוע :) יש שיעורי מעשיים שהם כיפיים מאוד ושיעורים עיוניים שהאמת שגם הם ממש מעניינים! אנשים חושבים שהעיוני סתם חופר אבל זה ממש מעניין, קוראים מחזות ולומדים על תולדות התיאטרון. אם אתן מסתדרות עם מקצועות כמו ספרות והיסטוריה אז זה באותו סגנון רק הרבה יותר קל..... בנוסף הולכים לראות הצגות וכותבים עליהן דוחות צפייה.

כינוי: First Kiss
שם המגמה: תאטרון
הסבר: כי במה זה אהבה !
בגיל 6 כבר רשמו אותי לחוג דרמה לקטנטנים והמשכתי עם זה כל חיי, גם למדתי שנתיים סוציודרמה (סוציולוגיה+דרמה) בחוג שזה בעצם שילוב של שתי המגמות שלי
הכל התחיל שהתארחנו אצל חברים של ההורים שלי שגם הבת שלהם היתה חברה מאוד טובה שלי, נכנסו לחדר והכנו מחזה על ירח
חח פשוט לקחנו תחפושות והתחלנו לשיר ולרקוד להם
ומאז כל יום שבת שהיינו נפגשים היינו עושות להם הצגה אחרת
גם את המשחק אני מתכוונת לקחת רחוק וללמוד את זה גם אחרי הצבא
זה לא משהו קל, זה דורש המון אומץ וכישרון ומיומנות, גם יצירתיות על הבמה .

אופנה     

כינוי: קשקוש
שם המגמה: עיצוב אופנה
מרוצה 5
הסבר: אני לא אוהבת פוטושופ ות. האומנות אבל התפירה והשאר די בסדר תכלס המגמה שווה רק לא בטוחה עד כמה זה עוזר לאוניברסיטה

כינוי: סתיו
שם המגמה: אופנה
כמה אני מרוצה מ1-20 : 8
הסבר: אחלה מקצוע .. לומדים לעצב ולתפור בגדים בכל מיני נושאים.. ממש מומלץ D:

כימיה     

שם המגמה: כימיה
הסבר: קשה. לא מעניין יותר מידי, לפחות בינתיים (קשרים קוולנטיים, אנ' יינון).

כינוי: Lala Land
הסבר: אני בי"א ואני אכתוב בקצרה על כימיה <:
כשאני אומרת לאנשים שאני לומדת כימיה כולם אומרים "וואי איזו גאונה, איזו חכמה" וכדומה.
וזה ממש ממש לא ככה חחח המקצוע עצמו דיי משעמם אבל כל התרגילים על אותו עיקרון. עם קצת תירגול אפשר בקלות להצליח.
מתמטיקה בסיסית כך שגם בנות ב3 יח' יכולות להצליח.
כשרק מתחילים נושא זה נראה כמו סינית, אבל אחרי כמה תירגולים הכל מסתדר.
חוץ מזה שאצלי הכי שכונה שיש. הייתי בטוחה שבכימיה כל החננות וזה הכי לא חחח כל הסטלנים בכימיה.לסיכום- גם מקצוע מדעי מרשים וגם ברמת קושי סבירה אבל קחו בחשבון שזה לא מעניין מי-יודע-מה.

כינוי: Saphira
הסבר: כימיה זה לא מקצוע קשה לדעתי, הרב זה סתם נוסחאות שבהן מציבים דברים.. אין יותר מידי מה לחשוב... אני בכתה יב ושנה שעברה עברה לי מעולה כימיה אבל עכשיו אני לומדת ביוכימיה. אבל השנה הראשונה היא כימיה משותפת לכולם. כימיה של כתה יא - 3 יח"ל לא קשה לדעתי, כימיה של 2 יח"ל שמעתי מאנשים חכמים שזה קשה, אבל עדיין ידיד שלי הוציא 100 סופי בשני השאלונים.
ביוכימיה זה גם לא נושא קשה, זה יותר הבנה וזכרון ככה שזה לא יותר מידי קשה.

כינוי: ~נטע~
הסבר: מורכבת מ-3 יחידות שעושים בי"א ועוד 2 יחידות שעושים בי"ב- יחידה אחת כוללת יחידת מעבדה, ניסויים שעושים ומגישים דוח מעבדה אח"כ.
בכ"א לי כימיה זה מאוד קשה. הרבה פעמים אמרתי לעצמי "זהו, אני פורשת!" והרבה עשו את זה.
החומר לפי דעתי, קשה. אבל אפשר להתמודד איתו. זה תלוי במורה גם כמובן. יש מתמטיקה גם בכימיה, אבל ממש בסיסית. בדעיבד אני מתחרטת על הבחירה, אבל בתכלס לא הייתה לי ברירה. ככה שאם אני חושבת אחורה לא יודעת מה הייתי בוחרת במקום. אבל זה תלוי בכל אחד, כי יש אצלנו תלמידים שזה נורא קל להם והם מוציאים 90-100 בקלות. אבל אני חושבת שאם מתעקשים, אז אפשר להצליח.
בקשר ליחידות- ה-3 יחידות הראשונות זה הבסיס של כימיה ו-2 יחידות השניות מתעסקות יותר באנרגיה כימית.
אותי באופן אישי החומר לא ממש מעניין, אז לקחת את זה בחשבון :)

שם המגמה: כימיה.
הסבר: בעיקרון לקחתי כימיה כמקצוע שלישי, ז"א שאני יכולה להעיף אותו בכל הזדמנות. לקחתי אותו כי אני ממש לא צריכה להשקיע בו, החומר קל ואין הרבה לחשוב, ככה שיוצא שאני בקושי חוזרת למבחנים ועדיין כל הציונים מעל 95

כינוי:אחת שיודעת.
כמה אני מרוצה - 9.
הסבר: אני בנאדם מאוד ריאלי, ככה שכימיה בא לי בקלות. לא היה לי מגן אחד מתחת ל100 למרות שבבגרויות כן ירד לי הציון, סיימתי עם 94. אחלה מקצוע, קליל וכיפי.

רוסית     

שם המגמה: רוסית
הסבר: רוסית זו שפה קשה (בתור מי שממוצא ליטא ובלרוס והוריה כותבים ודוברים רוסית). אני לא מנסה להלחיץ אותך, אני רק אורמת שתצטרכי להשקיע. אח שלי אולי יתגבר רוסית בי'ב.גם הוא וגם ההורים אומרים שהשפה לא פשוטה (אני רק יודעת קצת לדבר ולכתוב בכלל לא).

כינוי: סטייסי 2710
שם המגמה: רוסית
כמה מרוצה: 6/10
הסבר: זה בעיקר שיעור לאנשים שבלי רוסית אין להם בגרות/רוצים עוד מגמה בלי להתאמץ יותר מדי.
בעיקרון אם את יודעת לקרוא ולכתוב טוב ומבינה אז בטוח את עוברת.אם את רוצה קצת יותר מלעבור אז בשיעור עצמו את לומדת דיקדוק,לומדת על תרבות רוסית,כותבת חיבורים על נושאים שונים,וכו'...
בעיקר חפירות.
אני לקחתי אותו כדי שיהיה לי בקאפ לקולנוע ^^ לא נראה לי שיצא לי סרט...
--
אצלינו מותר רק לדוברי רוסית לקחת את המגמה.השיעורים היו לא כ''כ קשים אבל חופרים.למדנו על תרבות רוסית,היסטוריה,קולנוע,אמנות,מוזיקה,תאטרון,מקומות בעולם ובארץ.זה יכול להיות ממש מעניין ומצחיק (כשאת עם האנשים הנכונים) ותכל'ס הבגגרות קלה ברמות!לדוג' אני לא כ''כ שולטת ברוסית והוצאתי 95 בבגרות בע''פ כי חייכתי כל הזמן והבוחנת אהבה אותי.5 יח' מתנה ששווה לסבול את החפירות בשבילן :)

שם המגמה: רוסית (אני עושה אקסטרני)
כמה אני מרוצה מ-1 עד 10: 10
הסבר על המגמה: אני דוברת רוסית מלידה, אז ממש קל לי, זה 5 יחידות מתנה לגמרי, אני מנסה ללמוד חוקים והכול, אבל זה לא נחוץ לי כי אני יודעת אותם גם ככה.

תקשורת     

כינוי:ilany
שם המגמה: תקשורת עיוני ותקשורת מעשי
מרוצה -9(לבנתיים)
הסבר: אז ככה בעיקרון בתקשורת עיוני היה לנו יותר שיעורים מאשר תקשורת מעשי אז מה שאני יכולה לומר על העיוני-שזה דווקא מאוד מעניין ונשמע שנלמד דברים מאוד מעניינים אבל פשוט כי רק התחלנו ללמוד עוד קשה לי לומר מה אנחנו לומדים כי רק התחלנו..
במעשי-הבעיה שיש לנו פעם אחת בשבוע שלושה שיעורים ברצף וגם בשניי פעמיים שהיה לא ממש למדנו אבל לפי מה שהמורה סיפר אנחנו איזה כמה שיעורים נלמד על התפקידים בקולנוע-איזה תפקידים יש ומה תפקידם ונלמד שפת הקולנוע -קלוז אפ וכל מיני כאלה ואחרי הבחינה שלנו ננתחיל כבר באמת במעשי! נלמד על המצלמה נלמד איך להרכיב מצלמה איך לצלם ונשמע מאוד מעניין והכי מגניב זה שהשנה אנחנו לא עושים בגרות במעשי רק בשנה הבאה....

כינוי: אילנה משהו כזה
שם המגמה: תקשורת וחברה
הסבר: זה מעניין,את לומדת על איך שהטלו' מתנהלת ואנשי התקשורת,על העיתונות,ומה לא עושים בשביל הרייטינג ועוד המון!,זה באמת מעניין.
אנחנו עושים 9 יחידות שזה כולל גם יחידה בביולגיה ועוד משהו(שכחתי חח)
בנוסף,אנחנו לומדים קולנוע-בימוי,צילום,זוויות צילום וכד'
יש בתי ספר שלומדים עיתונאות במקום קולנוע.
אני הכי מרוצה שיש(:

כינוי: מלך אנגליה
שם המגמה: תקשורת
הסבר: כיוון שאני בי"ב אני נותנת לעצמי את הזכות לדבר ככה מנסיוני הרב:
זו מגמה נהדרת א-ם המורים הם טובים
היא מורכבת מחלק עיוני, 5 יחידות ומעשי, גם כן 5 יחידות
בחלק המעשי חשוב חשוב חשוב שיהיו מורים טובים ומקצועיים. נדפקת עם מורה סטלה? יכול להיות שיהיה מצחיק, אבל לא תלמדי שום דבר. תלוי נורא במורים.....
לא למדתי שום דבר במשך שנתיים עד שהעיפו את המורה שלי
לכןהבגרויות שלי נראות קקה
המקצוע לא קשה כלל, אך דורש הרבה השקעה בצדו המעשי. קיימת הרבה עבודת צוות, הרי שלבגרות נגשים ברביעיות-חמישיות
בחלק העיוני, ובכן, תתכוננו לחומר חופר לפעמים. הוא מעניין, ושוב, תלוי במורה עצמה
איך היא בוחרת ללמד אותו.
השיעורים מטבעם יכללו אקטואליה וסרטים ודיונים
הבגרויות העיוניות קלות סהכ. בגרות נוספת היא עבודת החקר. 2 יחידות שנכנסות ל5 המעשי: בוחרים בי"ב נושא כלשהו לחקירה.
שוב, דרושה השקעה ועבודה.הציון מורכב מפרקים להגשה למורה
ונוכחות. הנוכחות מעצבנת. כי את לא באמת עושה משהו בשיעור וצריכה לבזבז שעתיים מחייך בכלום.אבל זה לא נורא.

אומנות     

כינוי: imagine
שם המגמה: אומנות
כמה את מרוצה מ1-10 5
הסבר על המגמה עיוני היה משעמם למוות שנה שעברה, השנה מתחיל להיות מעניין יותר, ובמעשי גם יותר טוב מהשנה השעברה כי החליפו לנו נורא..בגלל זה הדירוג עלה מ-1 ל-5 ><
בעקרון אצלנו יש בעיות נוראיות עם המגמות כי אנחנו מתחילים אותן ביא', אבל לא נורא נסתדר..

כינוי: Cherry Blossom
שם המגמה: אמנות
כמה אני מרוצה מ1-10: 9 (ולא 10 כי המורה שלי לעיוני זונה חחח)
הסבר: במגמה יש תולדות האמנות ומעשי. אצלנו זה מחולק ל3 שעות מכל מקצוע (בכיתה יא') וביב' אני עוד לא יודעת, אני אחזור אלייכן מאוחר יותר השנה חחח
בתולדות האמנות לומדים בעיקר על יצירות אמנות ספציפיות, על כל המושגים החשובים, מנתחים יצירות בכיתה, ביא' למדנו קצת גם על יוון העתיקה והתחלנו על רומי.
אני ממש ממש ממש אוהבת את המגמה הזאת, למי שמתעניין בזה זה פשוט מושלם. בהתחלה בחרתי כימיה אבל אז הבנתי מה אני באמת אוהבת וחזרתי לאמנות ואני לא מתחרטת לרגע.
במעשי אנחנו מתרגלים כל מיני טכניקות, נגיד ציור באקריליק, רישום טבע דומם, רישום מתמונה ועוד ועוד. בהתחלה ממש פחדתי שיהיה לי קשה ושאין לי מספיק כשרון אבל גיליתי שגם לאדם לא כלכך מוכשר חח כמוני יש יכולות באמנות ולפחות אצלנו אם אתה רוצה המורות רואות את זה ועוזרות לך לפתח את היכולת.
לדעתי אי אפשר לדעת אם באמת אוהבים את זה עד שלא מנסים טיפה. אני התחלתי ללמוד אומנות כי אצלנו בביתספר זה חובה בשביל עיצוב גרפי אבל התאהבתי באמנות וכיום אני מעדיפה את זה על עיצוב.

קולנוע     

כינוי: לירונה
שם המגמה: קולנוע
הסבר:מעניין וכיף. גם העינוי וגם המעשי מאוד מעניינים אותי.
מתאים גם למי שמתעניינת בצילום, לומדים מושגים בסיסים בצילום.
במגמה יש הרבה שעות והיא דורשת השקעה. כבר השנה (י') אנחנו מצלמים סצנה, עושים עבודת SHOT BY SHOT וניגשים לבגרות בעיוני (אנסין- מראים לנו קטע מסרט ואנחנו צריכים לנתח אותו).

כינוי: סטייסי 2710
שם המגמה: קולנוע
כמה מרוצה: 7/10
הסבר: השיעורים העיוניים עוברים רוב הזמן בצורה מעניינת.רואים סרטים,לומדים איך עשו אותם,על אופן הבימוי של כל סרט,העריכה בכל סרט,תהליכי ההפקה עד ליצירת סרט,צורת המשחק ולמה,הצילום של הסרט.יכול להיות ממש חופר.ובי''ב לומדים על ז'אנרים בקולנוע.
בחלק המעשי עושים סרטים,ובשביל זה צריך שיתוף פעולה ואחריות,כי אם אין דופקים לא רק לעצמך אלא גם לשאר הקבוצה את הבגרות.אצלינו השיעור הזה עבר בצחוקים ובכיף אבל די נדפק לנו הסרט שהיינו אמורים לעשות בי''א ועכשיו אנחנו צריכים לעשות הכל מחדש.
זה שיעור שהוא ממש לא פיקניק אבל כיף.

מדעי המחשב     

כינוי: Tiffany
שם המגמה: מדעי המחשב

הסבר:אמנם המבחנים עם חומר פתוח אבל הם קשים.
בכיתה י' לומדים על מערכות מידע- תוכנת אקסס, עושים יחידה ראשונה והנושא דיי משעמם אותי.
בכללי השיעורים בכיתה מסובכים, משעממים, קשים ומבלבלים.
צריך גם לדעת אנגלית טוב, ראש פתוח, השקעה, להיות מרוכזים בשיעורים.

שם המגמה : מדעי המחשב
כמה אני מרוצה מ1-10 : 9.5
הסבר: סה"כ זה המקצוע האהוב עליי, אני ממש נהנית ללמוד אותו. העניין במחשבים הוא שממש אפשר לראות את מה שלומדים מתעורר לחיים במחשב, ואין את זה ברוב המקצועות. זה גם ממש מפתח את החשיבה ולא צריך ממש ללמוד לזה לפני מבחנים וכאלה, רק להבין. עוד בונוס שזה עם חומר פתוח אז זה מוריד את הלחץ קצת לפני המבחן (:

גיאוגרפיה     

כינוי: Ophelia
שם המגמה: גאוגרפיה
הסבר: גיאוגרפיה זה ממש מעניין עם התוכנית החדשה, עכשיו אנחנו לומדים על אסונות טבע, ובכללי אני אוהבת את השיעור...

כינוי: שירנוש.
שם המגמה: גיאוגרפיה
הסבר: גיאוגרפיה זה לדעתי המקצוע הכי קל והכי מעניין, אני סיימתי 5 יחידות באותו יום, ה-5 יחידות האלו הן 3 חלקים, חלק ראשון הוא חלק של ארץ ישראל והמזרח התיכון, לומדים שם נושאים כמו תיירות, מים, חקלאות, כלכלה וכו'... שזה די נושאים מעניינים ולא קשים ללמידה.   בבגרות הזאת ששווה 2 יחידות יש שני פרקים, פרק אחד הוא על א"י- 2 שאלות מתוך 7 !   והחלק השני הוא 2 שאלות מתוך 5 (למותאמים 1 מתוך 5), יש מלא בחירה והשאלות לא קשות בכלל, בבגרות בגיאוגרפיה נותנים לנו יותר לחשוב מאשר לזכור בע"פ, לדוגמא, השנה הביאו שאלה תן סיבה למה מס' הנשים העובדות בת"א גבוה יותר ממס' הנשים העובדות בירושלים, תשובה לשאלה הזאת לא ניתן למצוא בספר מיקוד, במצב כזה צריך לחשוב... ומה אני רשמתי? שמכיוון שבירושלים רוב החברה היא דתית (חרדית וערבית), מעמד האישה הוא נמוך ולכן פחות ופחות נשים יעבדו בעבודות שונות, בת"א הנשים יותר משכילות ומעמדן לא שונה משל הגבר ולכן הנשים ישתלבו בכל תחומי התעסוקה... ראיתן כמה פשוט?
החלק השני הוא החלק של הפיתוח והתכנון המרחבי, לומדים שם על סוגי מדינות, איזו מדינה מתפתחת יותר ואיזה פחות, למשל נותנים 4 מדינות ולא אומרים את השם שלהם ונותנים לכל מדינה (שלא יודעים מהי) מידע, למשל כמו אחוז התל"ג (הכנסה חודשית ממוצעת), אחוז המתים, אחוז נגישות למים, ונותנים 4 שמות של מדינות (ספרד, ברזיל, סוריה וזמביה) ואומרים למיין את המדינות לפי הנתונים, המדינה עם התל"ג הכי גבוה יהיה ספרד למשל, כי היא מדינה מתפתחת, וה
mask
תגובות: 4007
October « נובמבר 03, 2013 16:25
טוב לא בטוחה אם כדאי לרשום כי רק התחלתי השנה את שניהם ועברו רק חודשיים -שלוש אבל בכל זאת

כמה אני מרוצה מ-1 עד 10: 10
הסבר על המגמה: קודם כל יש לי מורה פשוט מקסימה ונחמדה ברמות אז כיף להעביר ככה את השיעורים
המקצוע עצמו נורא קל
השפה דומה מאוד לעברית בדקדוק ובאוצר מילים ככה שקל נורא לקלוט מילים חדשות\לקלוט בכללי + יחד עם למידת הערבית גם יוצא ללמוד\להבין טוב יותר חוקים שיש בשפה העברית ( לא יודעת כלכך איך להסביר אבל החוקים, כמו שכבר אמרתי, בערבית דומים נורא לעברית אז זה היה כמו לחזור על מקצוע הלשון )
הטיולים בינתיים היו נורא מהנים, יוצא ללמוד על התרבות הערבית נסענו לכל מיני אזורים עם אוכלוסייה ערבית וראינו איך הם מתנהגים וכל זה
יש גם את טיול הגדנע שהוא בכלל היה מדהים ומעניין (:
בקיצור קל, מעניין ( תלוי בכל אחד, אותי זה נורא עניין ) ולפי דעתי גם חשוב כי המדינה שלנו מוקפת בערבים דוברי ערבית.

שם המגמה: מדעי החברה- סוציולוגיה, פסיכולוגיה
הסבר על המגמה:
אממ בינתיים עברו רק חודשיים ואני עוד לא סגורה על מה שאני חושבת בקשר למגמה
יש למשל את סוציולוגיה שזה משעמם נורא ואם המקצוע היה רק סוציו כבר מזמן הייתי עוברת ( לומדים על תרבות מנהגים החברה ויש המון מושגים שנורא משעמם לשמוע עליהם. )
פסיכלוגיה זה קצת יותר מעניין יש המון המון דיונים מעניינים לומדים על כל מיני תאוריות והתנהגויות של אדם
מה שבאמת שווה את זה במקצוע זה כל הדיונים האלה שנוצרים כל שיעור
היתרון הוא שזה קל נורא. לי אישית ה"קלות" הזאת גרמה לכך שהמקצועות די שעממו אותי אבל יש אצלנו בקבוצה תלמידים שאמרו שזה כיף להם ומעניין אז זה תלוי בכל אחד
אם הייתה לי איזשהי מגמה לבחירה שמתאימה לי יותר בבית הספר, הייתי מחליפה מקצוע, הבעיה שלא היו לי יותר מדי אפשרויות אז הלכתי על מדעי החברה.

שוב, אני עדיין לא בטוחה בקשר לדעתי על המקצוע ועוד לא עברנו על יותר מדי חומר.
כמה אני מרוצה מ-1 עד 10:(בינתיים) 4..
-----------------

"October`s got those orange eyes, But somehow I still lost sight"
mask
Your Song דצמבר 01, 2013 15:27
שם המגמה: פסיכו-סוציו
כמה אני מרוצה מ-1 עד 10: כרגע 5, בטח ישתנה בעתיד.
הסבר על המגמה: סוציולוגיה זה אחד הדברים המשעממים, אבל פסיכולוגיה זה שיא השווה. תלוי עד כמה אתן מוכנות לסבול את סוציו בשביל פסיכו ;)

כמה אני מרוצה מ-1 עד 10: 10+++
הסבר על המגמה: מגמה מושלמת. מחכה כל השבוע ליום שלה... אוהבת כל אך את החלק המעשי ואת העיוני לא פחות. זה משהו שתמיד זרם לי בדם ואין אחד שלא הכיר אותי משתי דקות ולא אמר לי שאם אני לא מגבירה תיאטרון בתיכון אני מבוזבזת. פשוט כיף גדול. ממליצה לכל השחקניות ביום יום, בגוף ובנפש למיניהן. (:
-----------------

mask
Anne Boleyn דצמבר 24, 2013 20:44
שם המגמה: משפטים (במסגרת עמותת "נוער שוחר משפט עברי")
כמה אני מרוצה מ1-10: 1
הסבר על המגמה: המגמה הכי גרועה שיכלתי לבחור. גישה מזלזלת לתלמידים. אין יחס אישי, אז על תבנו על העלאת ציון ההגשה על "התנהגות טובה" והשקעה. לא מתואמים עם לוח המבחנים של בית הספר, כך שבד"כ יצאו לך 2 מבחנים באותו היום.
אין בקרה על המורים, כך שהם לא מלמדים את החומר כמו שצריך, ובאופן קבוע במבחנים יהיו לך שאלות בנושאים שבכלל לא למדת.
הלימודים מאד משעממים לטעמי. מכל הנושאים שקיימים במשפטים, הם בוחרים להתרכז בדברים יותר "יבשים" כמו דיני חוזים.
בכיתה י"ב עושים עבודת מחקר בהיקף של יחידה אחת. הם מפתים אותך ואומרים שיהיה לך חונך אישי. הם פשוט שכחו לציין שאת אותו חונך אישי, את תחלקי עם עוד 20 תלמידים אחרים.
כך שבסופו של דבר כמעט ולא תעזרי בו, ותבצעי עבודה מחקרית שלמה לגמרי לבדך. זורקים אותך למים העמוקים בלי תמיכה.
אני תלמידה טובה, באמת, והציונים שלי במשפטים הם הכי נמוכים מכל המקצועות.
אני ממליצה בחום, לא לבחור במגמה הזו, ולכל מי שיש לה הזדמנות, לפרוש.

מי שרוצה להתייעץ, מוזמנת :)
-----------------

-----------------

mask
תגובות: 2137
be happy (: ינואר 28, 2014 11:04
אני חייבת להוסיף על המגמה שאני הייתי בה :
מגמת רפואה
מרוצה 10 מתוך 10, אפילו יותר !
התכנית בנויה על זה שכל שנה לומדים 3 מערכות בגוף האדם ובסוף השנה לומדים נושא מסכם שקשור באיזשהו אופן לשלושת המערכות שנלמדו השנה. בסוף כל שנה עושים בגרות עיונית, לא קשה במיוחד. בנוסף, באמצע כיתה י"א מתחילים לעבוד על עבודת הגמר. בוחרים מחלה שאתם מתעניינים בה, צריך לקבל את אישור משרד החינוך ואם קיבלתם את האישור מתחילים לעבוד. מוצאים מטופלים, מתחילים לחקור את כל המערכת שקשורה למחלה לעומק עד הפרט האחרון ועל המחלה ובקיצור, זה אחד החלקים היותר מעניינים במגמה.
בכל שנה יש סיורים בכל מיני מקומות, מחלקות בבתי חולים, הליכים רפואיים, צפייה בניתוחים והרצאות שונות.
הלימודים מאוד מעניינים והחומר מעניין ממש, אני הייתי כלכך מרוצה מהשלוש שנים שלי במגמה הזאת ומודה על כל רגע שבחרתי בה !
-----------------

Ain`t no sunshine

when she`s gone

* מנהלת פורום קאלט *
mask
תגובות: 1735
VictoriaSecret פברואר 14, 2014 14:59
שם המגמה:משפטים-נוער שוחר משפט
כמה אני מרוצה מ-1 עד 10:10
הסבר על המגמה:
מגמה אחת הטובות ... חומר קל , דורש הרבה חשיבה אבל כיפי ברמות . לומדים חוק משפט עברי ומשפט ישראלי ממליצה בחום
-----------------

mask
תגובות: 18723
.Avalanche מרס 06, 2014 20:00
שם המגמה: מדעי המחשב
כמה אני מרוצה: 8 וחצי
הסבר: בכיתה י'-יא' למדנו שפת C# (יש בתי ספר שמלמדים בהם java) וביא' למדנו גם אינטרנט. בי"ב לומדים עיצוב תוכנה ומודלים חישוביים.
אלה נשמעים שמות מפוצצים, אבל החומר לא קשה מאוד. בכיתה י'-יא' החומר אפילו קל, היה לי ממש כיף בשיעורים. השנה החומר קצת יותר קשה ודורש קצת השקעה.
אני חושבת שזה מקצוע שמאוד תלוי מי מלמד אותו. המורה שלי הכי מקסים בעולם והוא תותח. הוא מצחיק ותמיד מרגיע אותנו ומוכן לעזור ולשבת איתנו כמה שצריך. אני מאמינה שאם היה לנו מורה אחר יש סיכוי שהייתי אפילו שונאת את זה ועוברת מהמגמה כבר בכיתה י'.
המגמה הזאת פתחה לי המון דלתות כי זימנו אותי להרבה דברים בצבא בגלל שיש לי 5 יחידות מחשבים.

שם המגמה: סוציולוגיה-פסיכולוגיה
כמה אני מרוצה: 10!
הסבר: בי'-יא' לומדים סוציולוגיה וביא' ניגשים לבגרות בסוציו'. בסוף יא' התחלנו ללמוד טיפה פסיכולוגיה וביב' לומדים רק פסיכו.
עברתי למגמה בכיתה יא. כבר בהתחלה רציתי נורא ללכת לסוציו'-פסיכו', אבל מסיבות כאלה ואחרות לא עשיתי את זה. אני הכי שמחה בעולם שעברתי למגמה הזאת, אחת ההחלטות הכי נכונות שיכולתי לעשות בקשר ללימודים שלי בתיכון.
כשעברתי ביא' למגמה השלמתי את החומר ממש על רגל אחת, בקושי השקעתי ובכל השנה היו לי ציונים שלי 90-100. הייתי מרותקת בשיעורים כי החומר עניין אותי בטירוף (למרות שכולם אמרו שהמורה הייתה זוועה, אבל לדעתי דווקא לא).
הבגרות הייתה יום אחרי הבגרות במדעי המחשב (המגמה השנייה שלי) ויצא שלמדתי לבגרות אולי שעתיים והוצאתי בה 100.
לגבי פסיכולוגיה, רק השנה התחלנו ממש ללמוד את זה. לדעתי זה נורא מעניין, לומדים על למידה, לחץ, תיאוריות של התפתחות האישיות (פרויד, אריקסון..) וכמובן- הפרוייקט גמר. אני כרגע באמצע הפרוייקט ואני נהנית לעשות אותו.
תמיד אהבתי סוציולוגיה ופסיכולוגיה, אני הכי שמחה בעולם שזאת המגמה שלי. זה השיעור שאני הכי אוהבת בבית ספר.
זה מקצוע עם הרבה מלל, מצריך הקשבה בשיעורים. לי באופן אישי אין עם זה בעיה
בקיצור, אני ממש ממליצה!
-----------------

mask
תגובות: 19091
Dreamy פברואר 15, 2015 23:36
נכנסתי לגמרי בטעות ואני בשוק שההמלצה שלי עוד פה כתבתי אותה בכיתה יב! חחחח (לפני פאקינג 4 וחצי-5 שנים!)
-----------------

But you`re so hypnotizing You got me laughing while i sing You got me smiling in my sleep
mask
Never too late פברואר 27, 2015 21:51
שם המגמה:תזונה ראיתי שלא שמתם אתזה אז כנראה שרק אצלנו לומדים אתזה
כמה אני מרוצה מ-1 עד 10: 4
הסבר על המגמה: העיוני ממש משעמם זה סוג של ביולוגי כזה ולומדיםעל כל אבות המזון שומנים פחמימות ועוד כל מני דברים משעממים והמעשי ממש מעניין מבשלים שם ולומדים להכין מאכלים
בקיצור ממליצה לכאלה שאוהבים בריאות
-----------------

"Life is short, live it . Love is rare , grab it . Anger is bad , dispose of them . Fear is the mind, dealt with him . The memories are sweet , Hooker them . "

What does not kill you makes you stronger
mask
Sheepy מאי 02, 2016 17:55
^ וואי איזה מגניב זה נשמע! באיזה בי"ס את לומדת אם אפשר לשאול?
-----------------

mask
תגובות: 758
באזי יולי 23, 2016 19:13
שם המגמה:סוציולוגיה פסיכולוגיה
כמה אני מרוצה מ-1 עד 10: 10!
הסבר על המגמה: השיעור האהוב עליי. לצערי כמעט רוב האנשים שהולכים למגמה הזאת הם אנשים שלא באים בגלל שהם אוהבים באמת את המקצוע, אלא כי זה מקצוע שנחשב יחסית קל ללמוד אותו וגם קל להתקבל אליו... ובגלל זה לא תמיד יש בכיתה תלמידים אינטיליגנטים שהמקצוע מעניין אותם, וזה חבל ויכול לבאס.
יכולתי לגמרי ללכת להנדסת תוכנה או משהו אחר במקום, אבל בחיים לא הייתי עושה את זה... שיעור מדהים, אני מאוד אוהבת את החומר, הוא עוזר לי לפתח את עצמי ואת הדעות שלי, להבין יותר על עצמי, על אחרים ועל העולם, להתפתח... יש נושאים שהם קצת פחות מעניינים (לדעתי) אבל אני עדיין חושבת שהם חשובים. הדיונים והשיחות במהלך השיעור תמיד מתפתחים למקומות מעניינים שלאוו דווקא קשורים ישירות לנושא, תמיד יש איזה מקום להביע דעה, להקשיב, יש אווירה טובה בשיעור, החומר מסקרן.
אני חושבת שזה הכי תלוי במורה- אם הוא נותן מקום לדיונים (על פוליטיקה, שאלות פילוסופיות וכל מיני, ואם הוא בן אדם מעניין בכללי שיש לו מה לתת מעבר לחומר הנלמד) ועוד יותר תלוי בכן- אם אתן אוהבות ואת זה וזה מעניין אתכן- רוצו למגמה, אם לא- וותרו. אני לא חושבת שזה קשה לדעת לפני זה אם אתן מתחברות לזה או לא... זה יכול להיות הכי מעניין ביקום וגם הכי משעמם ביקום, בשביל זה לגמרי הכי מעניין.

שם המגמה: פיסיקה
כמה אני מרוצה מ-1 עד 10: 7
הסבר על המגמה: בכיתה י' (במיוחד במחצית הראשונה) החומר לא קשה. בהשוואה למתמטיקה 4-5 יחידות הוא יותר קל (בשבילי), אבל גם קצת משעמם, כי בהתחלה זה הכל המתמטיקה והפונקציות והנוסחאות שמאחורי הפיסיקה (כל הטכניקה המשעממת) ורק אחר כך זה נהיה יותר מעניין ומאתגר. היו שיעורים שממש השתתפתי והחומר עניין אותי, אבל היו שיעורים (לא מעט הייתי אומרת, אפילו הרוב) שאחרי השעה הראשונה כבר לא היה לי ראש להקשיב (לצערי אצלי זה ארבע שעות רצוף, בסוף היום, אז יש מצב שזה קשור). פיסיקה בגדול זה תחום ממש מעניין, אבל אני חושבת שבתיכון מלמדים יותר דוך לבגרות מאשר להתעקב על כל ה"מאחורי", כל מה שעומד מאחורי התיאוריות, כל הדברים שבעיניי הופכים את זה למקצוע מעניין. המורה שלי מלמדת מדהים, אבל אני יודעת שיש מורים שממש אי אפשר להבין מהם כלום, אז בקטע הזה זה די עניין של מזל. מבחינת הקושי- במחצית השנייה התחילו ללמד דברים שלקח לי זמן להבין, דברים יותר מסובכים.
גם לגבי פיסיקה- ממליצה למי שזה מעניין אותה, או מצד שני מי שקל במקצועות ריאליים. אני לדוגמא מסתדרת הרבה יותר טוב עם פיסיקה מאשר עם כימיה או ביולוגיה (למרות שהם נחשבים מקצועות יותר קלים) כי זה פחות משעמם אותי, ופחות חופר.
-----------------

אדם בתוך עצמו הוא גר
בתוך עצמו הוא גר.
או באיזו עיר סוערת
או באיזה כפר

לפעמים סופה עוברת
וביתו נשבר
אבל
אבל לרוב,
אדם גם לעצמו הוא זר.
mask
אין שם :) אוגוסט 02, 2016 23:26
אני הולכת השנה לפסיכולוגיה סוציולוגיה ועזרתם לי מאוד!
mask
♡ Warrior forever ♡ אוגוסט 04, 2016 03:50
ואו שיחה מדהימה! זה כלכך מסודר(: אני כבר בחרתי מגמה -עיצוב [ שמשלבת את עיצוב גרפי ואומנות..] לכרגע- מרוצה מאוד! (: יש קצת עומס מעשי, והעיוני נורא משעמם לפעמים, אבל בסכ"ה אני אוהבת את זה. זה משלב נושאים מכיוונים שונים של עיצוב, כמו צילום, עיצוב גרפי [תוכנות עריכה למיניהן...] בנוסף לחלקים מהעיוני שמעניינים, כמו למה עושים פרסומת כמו שעושים אותה, ומה בתת מודע שלנו גורם לנו להאמין ולרצות את זה . איך כל צבע שאנחנו רואים למעשה משפיע על המוח, וגורם לכל תחושה שתרגישו.מתוך כך, לכל צבע שנבחר בספונטניות, אפילו של החולצה בבוקר, אומר משהו על מה שאת מרגישה באותו רגע. זה מאוד מעניין ופותח זווית ראיה חדשה על התנהלות העולם. יחידות- אני חושבת שמינימום 6/5 . אצלנו נגשים ל8(: ממליצה ביותר!(:
mask
Sheepy אוגוסט 10, 2016 19:03
^ נשמע מעניין ממש !
-----------------

mask
תגובות: 847
Wonder Girl אוגוסט 12, 2016 19:37
ככ עוזר!
mask
Winter ספטמבר 02, 2016 13:09
אני הייתי בפיזיקה,וזה ממש פיתח לי את החשיבה,אבל צריך לקחת בחשבון שצריך להשקיע בזה מלא כי התרגילים מבוססים על הבנה עמוקה שבאה עם תרגול רב.זה לא "סתם להבין" ויהיה בסדר.זה להבין ולעשות מלא מלא מלא תרגילים ואז להבין מצויין בע"ה.ממליצה למי שאין לה לחץ בתיכון של מלא מקצועות של 5 יחידות.לי היה מתמטיקה 4,אנגלית 5,תנ"ך 5 ותושב"ע 5 אז היה לי
mask
Sheepy מרס 04, 18:40

חייבת לציין שאמנם לא הייתי במגמת פיזיקה אבל כן היו לי קורסי יסוד באונ' בפיזיקה וזה באמת מפתח את החשיבה ובנוסף שימושי מאוד לחיים להבין את הדברים הכי פשוטים :)

sign