גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מה התפקיד שלך? (גם משוחררות)

loader
mask
תגובות: 4258
~AbSuRd~ מאי 28, 2016 16:42
Quote: Originally posted by Silhouettes on 01/11/13
אני מ"כית טירונים בחיל הים, מתעסקת עם אוכלוסייה של לוחמים ותומכי לחימה- סטילים, דבורים, חובלים, צוללן, קורסי טכני חוף למיניהם. התפקיד כעיקרון מאוד קשה אבל מספק בטירוף. להיות מ"כית זה להיות מפקדת, מורה, מש"קית ת"ש, מש"קית חינוך, עובדת רס"ר, פ"פ, קב"ן, מד"סניקית, אפסנאית, נשקית, מש"קית קליעה, מש"קית צפ"ה, מש"קית אב"כ, חובשת, מ"צ ועוד אינסוף.
את מקבלת אותם אזרחים, ליתר דיוק ילדים מבולבלים ושוקיסטים וצריכה להיות אמא ואבא שלהם 24/7 עד שהם הופכים לחיילים, במיקרה שלי חיילים שמוכנים נפשית להפוך ללוחמים בקורסי ההמשך שלהם. את צריכה לדאוג להם, להקשיב להם לא משנה באיזה שעה ביום, לא משנה כמה את עייפה, כועסת, ממהרת או אם עובר עלייך משהו הכי נורא בעולם, את צריכה להיות שם בשביל החייל ולדאוג שאם יש לו בעיה היא תפתר, לוודא שהוא אכל, ששבע, שטופל רפואית. את מעבירה לו שיעורים ערכיים ומקנה לו ערכים, את מעבירה לו שיעורים מקצועיים על נשק, אב"כ, ע"ר, מ"ק, את חונכת אותו במטווחים בתקווה שלא בטעות יסתובב אלייך עם הנשק וירה בך, את צריכה לדאוג לדיגום שלו ולהבנה שלו כמה חשובים המדים שהוא לובש, את צריכה להיות היד המלטפת כשבא לו לבכות ושניה אחרי זה היד המשמעתית שצריכה להבהיר לו איפה הוא נמצא ושהוא צריך להסתגל למשמעת צבאית אחרת פשוט לא יסתדר בסדיר שלו. את צריכה לאתר אם יש לו מצוקה למרות שיש לך 60 חיילים על הראש, את מעבירה את המד"סים למרות שהכושר שלך מזמן על הפנים ואת כבר ממזמן עם שברי מאמץ. את תתחילי את היום שלך ב-4 בבוקר כדי להיות שם מוכנה כשהחיילים קמים ותלכי לישון אחריהם ב12 או 1 כדי לראות שכולם ישנים ומקבלים שעות שינה ואף אחד לא מנסה להתאבד או לברוח בלילה או לא עושה זובורים או כל דבר כזה או אחר. את תעבדי קשה, את לפעמים תרגישי שאין הערכה והכל לחינם אבל בסוף כשאת בטקס השבעה מסתכלת לאחור ורואה את החיילים שלך מחייכים ושואגים "אני נשבע" ליד הים את תתמלאי גאווה לדעת שבזכות זה שלא וויתרת להם הם עומדים מאחורייך ונשבעים לצה"ל ועכשיו הם חיילים מן המניין. ואת תתרגשי כשהם יבואו אלייך אחרי הטירונות ויגידו לך תודה ושלימדת אותם המון, או כשתיראי אותם מסיימים את הקורס שלהם והופכים ללוחמים ואת עוד תיזכרי את הראיון האישי שלהם ואת הפעם ההיא שפתחת להם 15 דקות לעלות על ב' והם הגיעו אלייך באיחור עם כל החולצה בחוץ, מכנס למטה ונעליים לא קשורות. ולמרות השחיקה של לעשות את כל העבודה הזאת מחדש כל פעם כל חודש, אין תפקיד שתילמדי על עצמך כל כך הרבה כמו התפקיד הזה. פשוט אין.
-----------------

אני עכשיו בדיוק בקורס מכים של מג"ל והרבה פעמים אני שואלת אותי למה אני רוצה את זה, נראה לי שכרגע ענית לי...

ריגשת ממש
-----------------

חלק מהדברים הגדולים בעולם הזה קרו בגלל שהיו אנשים שבחרו להאמין בחלומות שלהם במקום להרוג אותם

תקווה היא הקול הקטן הזה בתוך הראש שלך שלוחש "אולי" כשזה נראה כאילו כל העולם צועק לך "לא"
mask
Sheepy מאי 31, 2016 20:14
מצטרפת :) מאוד מרגש!
-----------------

mask
פרח. יוני 04, 2016 10:36
^תותחית.. חברה הכי טובה שלי עכשיו התחילה קורס מכים במגל ואתמול בלילה היא ממש בכתה לי שהיא לא רוצה את התפקיד הזה... נראה לי שזה מה שאני אשלח לה. ד״א, נהיית מכית בחיל הים דרך המסלול הרגיל במגל? אותה חברה רוצה להכנס לחיל הים והבנתי שזה ממש פרוטקציות נכון?
mask
Thin Ice יוני 16, 2016 01:20
בודקת תוכנה
השתחררתי לפני חצי שנה, ועכשיו אני עובדת בחברת הייטק ומרוויחה יפה מאוד :)
למי שמעוניינת להתקדם בתחום המחשבים באזרחות אני מאוד ממליצה, אמנם זה פחות נחשב מתכנות אבל השירות הוא שירות של שנתיים בלבד בלי קד״צ.
אם מישהי מעוניינת מוזמנת לשלוח לי הודעה (:
-----------------

We`re just too lost souls swimming in a fish bowl, year after year
mask
Sheepy יוני 16, 2016 21:28
^ האמת שזה נשמע לי תפקיד ממש שווה מהבחינה הזו שאת מוצאת אח"כ עבודה.
אמנם אני אחרי צבא אבל אולי יעזור לעוד בנות - איך מתקבלים לזה?
-----------------

mask
Thin Ice יוני 17, 2016 18:41
^צריך ללכת למיונים למקצועות המחשב, בחיל התקשוב
ולפי המיונים מחליטים אם את מתאימה לאחד ממקצועות המחשב שהם:
כותב לומדה, בודק תוכנה, נתמ״ם, תוכניתן ומגן בסייבר

אפשר להגיע למיונים דרך המנילה, או לבקש להתמיין דרך מיטב
אני ממליצה פשוט כי אחר כך זה אוטומטית להיכנס לעולם ההייטק ומשכורות שוות, וגם את מכירה בשירות שלך אנשים מאוד איכותיים... לא שבמקומות אחרים אין, אבל אצלי בשירות שלי הכרתי אנשים מדהימים
-----------------

mask
Sheepy יוני 17, 2016 18:47
^ חח אוף עשית לי חשק ! לא שאפשר לשנות את העבר.. P:
את רואה את עצמך ממשיכה כמקצוע לחיים עם זה ?
-----------------

mask
Thin Ice יוני 18, 2016 22:48
חחחח ;)
זאת שאלה באמת טובה, בהתחלה חשבתי שזה ממש משעמם ואני לא ארצה להמשיך בזה קדימה
אבל לאחרונה אני התחלתי לחשוב על אפשרויות להתקדם ולהמשיך בזה הלאה... נראה עם הזמן מה יהיה :)
-----------------

mask
Sheepy יוני 26, 2016 23:12
בהצלחה בכל מקרה! :)
-----------------

mask
Sam אוקטובר 21, 2016 18:06
התגייסתי לחיל הכללי - טירונות של שבועיים. שירתתי בגדוד קשר, בתור פקל"שית בחודשיים-שלושה הראשונים. ועקב זה שביקשתי מהסמג"ד שלי לעבור בסיס, הוא העביר אותי רק תפקיד... כי במילים שלו הוא ראה בי פוטנציאל ואם אעזוב את הגדוד שלו אז הוא יפסיד.
עברתי לשלישות ובעצם הייתי שם עד השחרור, בלי לעבור קורס שלישות.
הציעו לי לחתום קבע בגדוד. או לעבור קורס קציניפ מזורז בשביל להפוך לקצינת שלישות. התפתתי מאוד אבל השתחרתתי בתאריך הרגיל.
הייתי חצי שנה בקורס תג"ת.
ולקרת שחרור בקורס נתיב של חודשיים בערך.
אז כל השירות שלי בעצם היה מאוד קצר יחסית, כי סה"כ כמעט שנה הייתי בקורסים/טירונות.
אה וקיבלתי תעודת הצטיינות ממש אחרי צוק איתן ושניה לפני קורס נתיב:)
הקורס נתיב שלי שממש ציתי לצאת אליו התחיל בדיוק אחרי שנגמר צוק איתן, ואני מאוד הייתי לחוצה שלא אצליח להגיע לקורס בגלל המלחמה או להשתחרר בזמן חח
-----------------

- And if I fail, at least I know"

".I did it on my own
mask
Sheepy אוקטובר 21, 2016 18:06
אפ
-----------------

mask
HeadAutomatica אוקטובר 23, 2016 00:44
Quote: Originally posted by Legendary. on 26/05/16
נכון לעכשיו- מדנית בסיס :)
-----------------

איזה תפקיד זה?^

אני השתחררתי מזמן והייתי טכנאית דרג א' של מסוקי אפאצ'י בחיל האוויר וגם הוסמכתי להיות קשלט"ית בגף טיסה.

תפקיד קשה, יציאות לא משהו אבל אחרי שהוסמכתי לתפקיד הנוסף השתפרו לי היציאות. אבל סה"כ מאוד אתגר אותי ולמדתי על עצמי המון..לגמרי מחשל. ובתכלס מגניב להיות בסביבת מסוקים, לקבל אותם מטיסה ולהוציא אותם, להתלכלך וכל זה(:

ובלי קשר. וואו!!! יש כאן בנות ששיתרו\משרתות בתפקידים ממש שווים.
-----------------

"A flower does not think of competing to the flower next to it .It just blooms."
From Zen Shin Talks -
mask
תגובות: 2933
משיגנע נובמבר 04, 2016 22:44
הייתי מורה חיילת במסלול מועדוניות ..
היה מדהים. אם הייתי יכולה הייתי עושה עוד שנתיים מבחינתי..
במסגרת התפקיד מקבלים דירה ברשות שמשרתים בה (רשות = עיר = בסיס) אני הייתי ברמלה, יחד עם עוד מורות חיילות שמשרתות באותה העיר ובדרך כלל באותו מסלול.. ופשוט לכל אחת יש את המועדונית שלה שבה היא נמצאת ככלי עזר (למרות שברמלה היינו ממש עמוד התווך כי הצוותים על הפנים ולפעמים גם אין את הצוות המתאים אז הכל נופל על החיילת) והלוז היה בגדול בבוקר ללכת לבתי הספר של החניכים ולהוציא אותם לחונכות ריגשית\חברתית\לימודית כי זה ילדי רווחה אחרי הכל, עם בעיות וקשיים מטורפים. ואחרי הלימודים להיות איתם במועדונית שזה סוג של פנימיית יום (הכל כמו פנימיה חוץ משינה) אוכלים שם עושים שיעורים מעבירים פעילויות מקבלים חוגים וכו.. תפקיד שמצריך חוסן כי מדובר בילדים מדהימים שאתה צריך לדעת מה עובר עליהם בבתים ולהיות שם בשבילם או מנגד ילדים שבעקבות כל הבעיות והקשיים נהיים אלימים מופרעים ובעייתיים (למרות שתכלאס תמיד יוצא שבסוף זה הילדים שהכי נקשרים אליהם)
הייתה לי דירה מדהימה, ושותפות מדהימות שאנחנו כבר שנה וחצי משוחררות ודואגות להפגש ולישון כל הדירה (6 בנות) אצל אחת מאיתנו..
היה מספק, היה מדהים, ואני מתגעגעת בטירוף
-----------------

לכניסה והרשמה לערוץ היוטיוב שלי לחצי כאן ♥
mask
תגובות: 4712
-Berry- נובמבר 05, 2016 10:44
הייתי במיטב *גיוס שזה המוקד הטלפוני שמתקשרים אליו לשאול שאלות על צווים תפקידים וכל דבר אחר פטורים וכו
ואלה היו השנתיים הכי נוראיות בחיים שלי באמת
אחרי שהשתחררתי הבנתי כמה הייתי בדיכאון בתקופה הזאת
חרא שירות, חרא מפקדים, חרא אנשים (זה יומיות ולחץ בית מטורף, כל הזמן אנשים היו דופקים אחד את השני עם משמרות ושמירות וכו') וכמובן חרא עבודה - כל היום נכנסים בך אנשים בטלפון קיצר לא כיף חחח
לא ממליצה לאף אחד

-----------------

Sometimes i`m far away from everything you know
mask
Sheepy נובמבר 09, 2016 17:49
^ מצטערת שהיה לך שירות מבאס :( האמת שאני מכירה מישהי שגם שירתה שם ועברה תפקיד מאותה סיבה
-----------------

mask
Flor* מאי 26, 18:49

משקית גיוס,
לא עושה יותר מידי, דוחות יומיים, ומטפלת בבעיות קטנות של הקישור... אבל בכל מקום זה שונה

mask
~דןדן~ יוני 24, 11:49

אני מנהלת רשת מחשוב ,אני מטפלת בתקלות במחשבים ובמדפסות.

ואני בבסיס שלישותי שאחראי על חיילי מילואים אז נוסף לי עוד תפקיד להיות אחראית על החייגן שזאת המערכת שמתקשרת לחיילי מילואים בחירום.

mask
-pandora- יולי 03, 23:32

הייתי תצפיתנית ועשיתי גם הסבה לבאקסית ומפקדת בחמל תצפיות וחמל מרס בגבול לבנון

[RED]*אחראית פורום אהבה וכישרון* [/FONT]
"אני אנוכית, חסרת סבלנות וקצת חסרת ביטחון. אני עושה טעויות, אני יוצאת משליטה ולפעמים קשה להתמודד איתי, אבל אם אתה לא יכול לקבל אותי כשאני במצב גרוע, אז בוודאי שלא מגיע לך לקבל אותי כשאני במיטבי."