גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

בואי נעשה סדר - טיפוח יומיומי בשלושה גוונים

טיפוח זה לא רק לעור הפנים, טיפוח יכול להיות משהו עמוק יותר שאינו רק חיצוני.

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
פברואר 11, 22:24
photo

היי בנות, ברוכות השוות לפרק נוסף בפינה "בואי נעשה סדר". בפרק של היום אדבר על טיפוח יומיומי, על החלקים השונים בו וכיצד ליישם אותם. 

ביומיום הטיפוח שלנו עוסק בכמה נושאים עיקרים

• טיפוח מנטלי - דאגה לאני הפנימי. זה יכול להיות באמצעות ג'ורנלינג, מדיטציה, לקרוא ספר, לכתוב וועוד.

• טיפוח פיזי - דאגה לגוף. למשל לאכול בריא, לעשות פעילות גופנית, היגיינה וכדומה.

• טיפוח אסתטי - הנושאים שקשורים לאסטתיקה שלנו, טיפוח זה אומנם חיצוני במבט ראשון, אך למעשה ההשפעות שלו עלינו משמעותיות. לדוגמה טיפוח פנים, טיפוח שיער, לבוש ועוד. 

 

כל נושא מאזן ומשלים את הנושאים האחרים. ללא טיפוח פיזי, ניתן להרגיש לא "בריאים", מחוסרי כוחות וכדומה, זה משפיע על הטיפוח המנטלי, גורם לירידה באנרגיה וברצון לעשות דברים.

דוגמה נוספת, ללא טיפוח מנטלי, לא תהיה לנו אנרגיה לעשות פעילויות כגוון טיפוח פנים, פעילות גופנית וכדומה. 

 

איך ניתן לשים דגש על כל אחד מהם?

טיפוח מנטלי - תקבעו זמן במהלך היום בו אתן עושות משהו לעצמכן. זה יכול להיות תחביב, מדיטציה, כתיבה ביומן או כל דבר שעושה לכן טוב. 

טיפוח פיזי - תשקיעו בגוף שלכן. אני לא אומרת שאתן צריכות לאכול רק בריא ולהתאמן כל יום. אלא להתמיד בתזונה נכונה (למשל להוריד מכמות צריכת הג'אנגד פוד) ולעשות פעילות גופנית (למשל ריצה). כך גם לדאוג לגוף מבחוץ מבחינה היגיינית (לדוגמה לשטוף ידיים לפני האוכל). 

טיפוח אסתטי - המראה משנה, אין הכוונה למידה, צורת הפנים, או הגובה. אלא לאיך שאתן מציגות את עצמכן. שיער הינו הכתר של האישה ולכן מומלץ לטפח אותו ולדאוג שהוא מסודר. הלבוש שלנו מייצג אותנו ולכן כדאי להשקיע באיך אנחנו רוצות לייצג את עצמנו.

לכל אחת יש הגדרה שונה לטיפוח יומיומי. ובימינו המציאות הזאת משתנה והופכת למעט יותר אוניברסלית. לכן חשוב לדעת מהי ההגדרה שלכן לטיפוח ולא ללכת אחר הזרם (למשל זה שהרבה בנות עושות בוטוקס, זה לא אומר שאתן צריכות לעשות).

 

ולשאלת הפרק - מה אתן אוהבות בטיפוח?

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות