גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

תרבות היופי - תרבות הקייפופ

תרבות הקייפופ עוררה בשנים האחרונות גלי תהודה רבים ברחבי העולם. מהי? כיצד הופיעה? ומהן השפעותיה עלינו?

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
פברואר 05, 22:58
photo

מהי תרבות הקייפופ? כיצד הופיעה? ומהן השפעותיה עלינו?

היי בנות, ברוכות השוות לפרק השני בסדרה "תרבות היופי". בפרק של היום אדבר על תרבות הקייפופ. 

בתחילת הדרך של המוזיקה הקוראנית הידועה עמדה תקופה קשה. השלטונות הדרום קוראנים אישרו לשדר רק מוזיקה אשר תומכת במדינה. אך אי שם בשנות התשעים הוקמה קבוצה חדשה, הם הביאו סגנון חדש, ייחודי, שלא היה עד אז ידוע בקוריאה הדרומית. שילוב של היפ הופ, פופ, ריקודים ועוד. הסגנון החדש והזוהר החל לעורר גלי תהודה ברחבי קוריאה הדרומית ובסופו של דבר הוקמו שלושת החברות הגדולות. כיום הסגנון התפתח והשתנה בהתאם לתרבות המערבית, יותר שירים באנגלית, יותר תלבושות בולטות, יותר פרסום בתקשורות ועוד.

בתקופה האחרונה ניתן לראות יותר ויותר משפיענים שמדברים על התופעה הזאת באור שלילי. 

 

איך תרבות הקייפופ משפיעה עלינו?

תרבות הקייפופ הינה תופעה נרחבת, לרוב אינה נשארת רק בקוריאה הדרומית, אלא מתפשטת לכל העולם.

קייפופ לעצמו, הינו סגנון מלהיב, צבעוני, מלא בכשרונות ובהופעות ענק. אני אוהבת לצפות בקייפופ.

הצד הפחות צבעוני של תרבות הקייפופ עלול להשפיע לרעה.

האיידולים מוצגים כדמויות בלתי ניתנות להשגה, לרוב הם צריכים לעמוד באידיאל יופי מסויים כגוון שפתיים בצורת לב, רווח בין הירכיים, עור בהיר, פנים בצורת ווי ועוד. כל אלה לכאורה מייצגים את אידיאל היופי, אך אלו דברים שלרוב האנשים אין את השילוב שלהם והם לא נראים ככה. איידולים החלו לבצע ניתוחים פלסטיים בכדי להתאים לאידיאל הזה, אך זה גורם לאנשים לחשוב שככה הם אמורים להיראות. ואם הם לא נראים ככה, אז כנראה שהם לא יפים. במקום לאהוב את עצמם, אנשים מנסים לרדוף אחר הזוהר של להיראות יפים לפי אידיאל היופי.

אך לא רק ניתוחיים פלסטיים, הדיאטות שחלק מהאיידולים שומרים פוגעות בהם, בין אם החברות שמכריחות אותם לעבור את הדיאטות ולהוריד במשקל, ובין אם הם נמנעים מלאכול מחשש להעלות במשקל. אנשים מנסים שמור על משקל מסוים שלא בריא להם.

כמובן שזה לא מה שקורה בכל המקרים, אלא כאמירה כללית. 

אך יש גם צדדים טובים. בייחוד עכשיו כאשר יש יותר הכרה בבריאות של האיידואלים, והשינוי שמתרחש באידיאל היופי.

ניתן לראות יותר ויותר איידולים שלא עונים על "הדרישות" של החברות למראה האידאלי. בין אם נמשים, עור כהה, או מבנה גוף שונה, החלה עלייה באיידולים שמופיעים ונראים שונה מהאידיאל אותו תרבות הקייפופ מציגה.

בנוסף לאיידולים יש יותר חשיפה, חלקם חושפים את אורח החיים שלהם שמשפיע לטובה על אנשים ומעודד אותם להתחיל באורח חיים בריא

 

תרבות הקייפופ כשלעצמה מדהימה, הריקודים, השירים וההופעות המרהיבות יכולים להקסים. אך מה שמסתתר מאחורי מסכת הזוהר עלול להיות אפל ורעיל. לכן כדאי לקחת את מה שמוצג בתרבות זאת לבידור בלבד ולא להשתמש באידיאלים שמוצגים בו מכיוון ורובם לא ראלים. 

 

ולשאלת הפרק - מה אתן חושבות על תרבות הקייפופ?

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
4 תגובות
צוף מרס 26, 14:01
תוכן פגעוני
כל שינוי באידיאל היופי מבורך, אני שמחה שהאיידולים הופכים להיות יותר אנושיים, ועם פגמים, גם ככה קשה להיות נערה, ואישה, לא צריך להוסיף עוד קשיים 😭😭
:)CrazyCatLady מרס 26, 13:51
תוכן פגעוני
וואי רק אני לא מצליחה להבין את ההתלהבות? אני ניסיתי לכפות על עצמי לאהוב את כל הסגנון הזה, אבל זה פשוט לא מדבר אליי. ואחרי הפוסט שלך בכלללללללל לא רוצה להכיר ולא רוצה לשמוע כלום על הקייפופ. הכי קרוב שלי זה אלה לי 😅
Faye פברואר 06, 16:46
תוכן פגעוני
💗😊
?Poza? פברואר 06, 14:31
תוכן פגעוני
אני אוהבת קצת שירים קייפופ, אני לא ממש מתחברת לזה אבל כן אוהבת לראות את האיידולים והריקודים (אני אוהבת יותר להקות של בנות ולא בנים), אני חושבת שתרבות הקייפופ מסוכנת קצת ולא אוחזת במציאות אבל אני מקווה שזה ישתפר ויהיה עם השפעה חיובית בעתיד