גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

אז קיבלתי בפעם הראשונה...

"אז קיבלתי מחזור בפעם הראשונה שבוע שעבר וכ"כ שמחתי! דיברתי עם סבתא שלי והיא סיפרה לי משהו מוזר..." >> יועצת עונה לשאלות של בנות על מחזור!

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
דצמבר 05, 2022 10:14
photo

"אז קיבלתי מחזור בפעם הראשונה שבוע שעבר וכ"כ שמחתי! דיברתי עם סבתא שלי והיא סיפרה לי משהו מוזר..." >> יועצת עונה לשאלות של בנות על המחזור הראשון

תודה רבה לספיר פרידמן, עובדת סוציאלית, רכזת "דלת פתוחה" חיפה. ניתן לפנות לכל סניפי דלת פתוחה- לייעוץ, מידע והדרכה ללא תשלום בטלפון 03-5101511 או באתר האינטרנט

 

שאלה:

אז קיבלתי מחזור בפעם הראשונה שבוע שעבר וכ"כ שמחתי! דיברתי עם סבתא שלי והיא סיפרה לי שהיא קיבלה בגיל 14 {אני בת 11}  וכשהיא הייתה בת 15 היא עלתה לישראל ונעצר לה המחזור לשנה.  ושאלתי אותה איך זה יכול לקרות שהמחזור נעצר לה לשנה והיא ענתה לי שהיא חושבת שזה בגלל הלחץ וההתרגשות. המשכתי ושכחתי מזה...

אחרי כמה ימים דיברתי עם אמא שלי והיא אמרה לי שיש מצב שבהתחלה המחזור שלי לא יהיה מסודר! ומאז עד עכשיו אני לחוצה... מה לעשות? איך אני אמורה לשלוט על זה? איך אני ידע מתי לשים פד ומתי לא???

 

תשובה:

היי לך,

איזה כיף שקיבלת וסת (מה שאת קראת לו מחזור) בפעם הראשונה! אכן אירוע מאוד משמח ומרגש! אני גם מאוד שמח לשמוע ששיתפת את סבתא שלך ואמא שלך, ושיש ביניכן תקשורת פתוחה על הנושאים האלו. זה מאוד חשוב ומרגיע שיש לך דמויות קרובות בסביבתך שאת יכולה לסמוך עליהן ולשתף אותן.

לגבי השאלה שלך, סבתך ואימך אכן צודקות שלעיתים בשנים הראשונות של המחזור, הוא אינו סדיר, ולא מגיע באופן קבוע פעם בחודש. לפעמים הוא יכול להגיע אחרי שעבר פחות מחודש, ולפעמים גם לאחר כמה חודשים או שנה. זה יכול לקרות מכל מיני סיבות, אבל זה לא בהכרח מעיד על בעיה כלשהי.

יחד עם זאת, אני בהחלט יכול להבין את הלחץ שלך. חשוב שתדעי שהרבה נערות בגילך חוות את אותם דברים, וחוששות ממצב שבו לא יהיו מוכנות. את לא לבד בזה. זה קשה ומבלבל להיות בחוסר וודאות ולא לדעת מתי זה יכול להגיע, ומתי צריך להתכונן מראש.

את שואלת אותנו איך את יכולה לשלוט על זה. התשובה היא שאי אפשר לשלוט על הרגע שבו הוסת תופיע, אבל יש כמה אפשרויות שיכולות לעזור לך... לפעמים יש כל מיני תחושות וסימנים בגוף שמעידות על כך שהווסת מתקרבת. זה יכול להיות כיווצים בבטן, פצעונים, מצב רוח משתנה, או אף אחד מאלו.

כל אחת מגיבה לווסת שלה באופן שונה, וחשוב שתהיי קשובה לאופן שבו הגוף שלך מגיב, ועם הזמן תלמדי את עצמך ותכירי את התגובות האופייניות לך יותר ויותר.

מה שאפשר לעשות כדי להיות מוכנה להופעת המחזור (וסת) זה למשל תמיד לדאוג שיהיה לך זוג נוסף של תחתונים, ופדים

בתיק למקרה שהןוסת תגיע.

אפשרות נוספת זה לשים תחתונית יומית; במידה והוסת תגיע ולא תהיי מוכנה, תוכלי לשים סווטשרט שיסתיר את האיזור ולבקש עזרה מחברה או מבוגר/ת שיהיו בסביבתך באותו רגע.

 

את מוזמנת להמשיך ולהתייעץ איתנו דרך האתר או להתקשר בחינם לאחד ממרכזי הייעוץ ולשוחח עם יועצ/ת באופן אנונימי.

בהצלחה!

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
2 תגובות
היי דצמבר 06, 2022 16:52
תוכן פגעוני
היי , לי לפני שבוע היה מחזור שני ולפניו גם הייתי נורא לחוצה שאני לא יצליח לדעת מתי זה יבוא... אבל( לי לפחות ) יש תחושות בבטן לפני ואז אני ניהית יותר מוכנה. אני יודעת שזה נפוץ יחסית אז לקווי שזה גם ככה אצלך :) ואם לא, זה לא כזה נורא כי מחזור לא מתחיל מיד בהרבה דם אלא בקצת ואז ביותר.
מרטינה דצמבר 05, 2022 14:20
תוכן פגעוני
יו איזה חמוד זה חחחח