גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מפחדת מהמחזור הראשון...

"חברות שלי אומרות שמחזור זה כואב ומפחידות אותי. לא יודעת איך להתמודד..." יועצת מיניות והמחזור הראשון שלי עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
נובמבר 15, 2022 11:56
photo

תודה רבה ליעל שוקרון, על מענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

עדיין לא קיבלתי מחזור וכל החברות כן... אני קצת פוחדת לפעמים מהמחזור עצמו, כי כל הבנות מקבלות ומתלוננות על כאבים חזקים ממש. אני רואה את חברה שלה בוכה בשיעור ספורט או נשארת בבית ואם אחת אפילו שוכחת שהיא היום מקבלת הן שולחות אותי למזכרות כדי לבקש דברים.. ובחודש האחרון היו לי יותר הפרשות והיו ארבעה ימים שהן היו חומות עם קצת דם.

ועכשיו עברו שבועיים וכמעט ואין לי הפרשות.

אז לסיכום:

איך להיות יותר חזקה נגד בנות מעצבנות שמתמרנות אותי לעשות דברים ולא רק זה?

איך לא לפחד ממחזור?

ומה לעזאזל המשמעות של ההפרשות המוזרות שלי?

תודה (:

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שפנית אלינו ושאת בוחרת להתעניין ולשאול אותו שאלות בנושאים שמעניינים ומעסיקים אותך. כמו שכל אחת מאתנו שונה אחת מהשנייה במראה החיצוני, גם כל אחת מאיתנו שונה בזמן שבו היא מתפתחת ומקבלת וסת. אין מה לפחד מהוסת- הוסת היא סימן לנשיות, לעוצמה ולחיבור לעצמך. זה דבר טבעי שכל אישה חווה וזה חלק מאיתנו.

לכל אחת מאתנו יש הפרשות והן משתנות לאורך הזמן- לפעמים הן צהובות, לפעמים הן לבנות, וכאשר אנחנו במחזור הן יכולות להיות חומות- אדומות. מאוד יכול מאוד להיות שההפרשות שאת מתארת הן הוסת הראשונה שלך! ייתכן שזו גם הסיבה שלא ראית הפרשות בשבועיים שאחרי.

מה שחברות שלך מתארות זה תסמונת טרום וסתית. לפני קבלת המחזור ובימים הראשונים שלו יש נשים רבות שחוות כאבי בטן ולחצים חזקים מאוד שמקשים על היום-יום שלהם. מנגד, יש גם הרבה נשים שלא חוות את אותן תחושות. אין תשובה נכונה וכל אחת שונה מהשנייה.

מבחינת הקושי שתיארת עם חברות שונות, לא ברור למה כוונתך אך כמובן שתמיד אם יש דבר שלא מקובל עלייך הדרך הטובה ביותר היא פשוט להגיד להן ולשקף את תחושותייך.

בהצלחה!

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
5 תגובות
שרון נובמבר 15, 2022 21:08
תוכן פגעוני
ריין כמובן בלי כוונה לפגוע זה בסדר שזה מה שאת חושבת אבל יש בנות שזה לא קל להן..לי התחילו הפרשות מלפני כמה חודשים והתייעצתי עם חברות,אמא שלי וגם קראתי בגוגל וזה סימן שבעוד שנה בערך יהיה לך מחזור.לי עוד לא היה וגם לרוב החברות שלי היה וחוץ מההפרשות אני גם די עצבנית שזה גם תסמין של גיל ההתבגרות.כולן עוברות את זה מתישהו בחיים ולא צריך לפחד מזה,מותר לפחד אבל אני ממליצה לא לקחת את זה קשה ופשוט כל כמה שעות להחליף תחבושת,את יכולה לשים לך גם לבית ספר כמה..לשאלתך האחרת,יש הפוגות בהפרשות וזה בסדר!ויש עוד שאלה ששמתי לב ששאלת לגבי איך להתמודד מול בנות שכול כל הזמן אומרות לך לכי תביאי את זה ואת זה,פשוט תגידי להן בביטחון ''את יכולה לבקש ממישהו אחרת?",תגידי משהו בסגנון הזה אבל אף פעם אל תגידי ''לא'' או ''לא רוצה''.למה?כי אז יגידו שאת חברה לא טובה וכאלו דברים..אני מציעה,אל תהיה צודקת,תהיה חכמה!
?This girl נובמבר 15, 2022 21:01
תוכן פגעוני
לא צריך לצאת על rain אבל כן יש בנות שסובלות ולא צריך לצחוק עליהן... בקשר לכתבה, אני אישית כבר קיבלתי מחזור והיא בכל זאת עזרה לי אז תודה!♥️
מרטינה נובמבר 15, 2022 19:33
תוכן פגעוני
מסכימה אני אישית סובלת..
אוליביה רודיגוווווווו נובמבר 15, 2022 19:04
תוכן פגעוני
זה ממש אבל ממש לא יפה ריין!!!!!!! יש בנות שכואב להן!!!!!! ולא צריך לקרוא להן דרמטיות!!!!!
* Rain * נובמבר 15, 2022 15:21
תוכן פגעוני
לא מבינה בנות שכל כך דרמטיות לגבי מחזור... זה רק דם! לי זה סופר קל, בקושי יומיים אני במחזור אז אל תסמכי על כל אחת...