גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

דימוי גוף נמוך

יש לך דימוי גוף נמוך או חוסר ביטחון? אל תדאגי את לא לבד, המשיכי לקרוא.

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 13, 2022 17:02
photo

הסיפור שלי:

בערך מכיתה ט' היה לי דימוי גוף נמוך. אני רזה, אבל מכיוון שלא עסקתי בפעילות גופנית או שמרתי על תזונה נכונה אז המבנה גוף שלי היה טיפה עגול ויותר שומני.

תמיד אמרתי לעצמי שאני רוצה לעשות שינוי ולהתחיל לטפח את הגוף שלי, אבל בפועל אף פעם לא עשיתי את זה בטענה שיש לי הרבה מבחנים ושיעורים ואין לי זמן לשלב הכל ביחד. 

וככה בעצם העברתי את התיכון בתחושה שאני שונאת הגוף שלי אבל לא עושה עם זה כלום ואחרי שסיימתי יב אמרתי לעצמי, שעכשיו אין לי יותר תירוצים. ושאני רוצה להתחיל תהליך. חיפשתי ביוטיוב אימונים למתחילים וראיתי את קלואי טינג, נרשמתי לאתר שלה ובחרתי לעצמי אתגר. בהתחלה היה לי מאוד קשה, אבל ככל שהתמדתי בזה ככה התחזקתי יותר והביצוע של התרגילים היה פחות מסובך עבורי. כמובן ששילבתי גם תזונה נכונה.

מאז שהתחלתי את האתגר הראשון שלי עברו 3 חודשים ומאז הספקתי להשלים 3 אתגרים מלאים, רזיתי בצורה מטורפת אבל עדיין לא הגעתי למטרה שלי שזה חיטוב.

לכן, ממש בימים אלו לאחר שהתחזקתי מספיק וצברתי ביטחון החלטתי להתחיל ללכת לחדר כושר. בהתחלה מאוד פחדתי וחשבתי על לוותר ולהמשיך את האימונים הביתיים אבל הבנתי שאם אני רוצה תוצאות טובות יותר אני חייבת להתגבר על הפחד וללכת לחדר כושר. ואתמול החלטתי לעשות את הצעד הזה וללכת לחדר כושר ומסתבר שזה לא ככ נורא כמו שחושבים ואני שמחה שעשיתי זה.

טיפים:

1. אם את לא אוהבת משהו בעצמך והוא ניתן לשינוי אז תעשי את זה אם זה ייתן לך הרגשה טובה ויותר ביטחון במראה החיצוני שלך.

2. אל תעשי דיאטות כאסח מניסיון אני אומרת לך שזה לא באמת מועיל וזה רק מחליש אותך.

3. אל תמנעי מעצמך לאכול דברים שאת אוהבת אלא תאכלי בצורה מתונה ואל תחסירי מעצמך כלום.

4. תגווני באוכל שלך ואל תישעני על תפריט מסויים.  מה שיקרה זה שבסופו של דבר, את תשתעממי מלאכול כל יום אותו דבר וזה יביא לכך שאת לא תתמידי בתפריט מהר מאוד.

5. תהליכים לוקחים זמן ולא רואים תוצאות מיד!  כל אחת היא שונה ויכול להיות שמישהי אחת תתאמן ואחרי חודש כבר תראה תוצאות בעוד שהשנייה תראה תוצאות אחרי חצי שנה של אימונים. לכן, אל תתיאשו אם אתן לא רואות תוצאות ותמשיכו להתמיד ולהתאמן כי בסופו של דבר התוצאות יגיעו וזה הכי מספק בעולם.

6. 20% אימונים ו80% תזונה ככה שכדי לראות תוצאות חייב לשלב בין השניים.

7. אל תתביישו לשאול ואם אתן צריכות עזרה בחדר כושר אתן יכולות לפנות למאמן זו העבודה שלו. הוא יכול לבדוק לכן את הטכניקה ולבנות לכן תוכנית אימונים אישית שמותאמת לכן וככה לא תצטרכו להסתבך.

8. אל תעמיסו על עצמכן ישר ותחחילו מלבוא לחדר כושר 2-3 פעמים בשבוע כדי להתחזק וככה תוכלו להתקדם בהדרגה לעבר המטרה שלכן.

9. אל תשנו כל כמה ימים את תוכנית האימונים שלכן אלא תוסיפו בהדרגה דרגות קושי לתוכנית ההתחלתית שלכן וככה תוכלו לאתגר את עצמכן והתוכנית תהיה אפקטיבית יותר. למשל: בתור התחלה להרים משקולות של 2.5 ק"ג בתרגיל מסויים ולאחר חודשיים כבר להרים 20 ק"ג. ככה תוכלו לבחון את ההתקדמות שלכן.

10. אל תשוו את עצמכן לאנשים אחרים ותתרכזו בעצמכן תבואו לאימון שימו אוזניות עם מוזיקה בפול ווליום ופשוט תהיו בעולם שלכן. וזה יכול להוות פתרון לחוסר ביטחון בחדר כושר כי ככה את מרוכזת בעצמך ובאימון שלך מבלי להסתכל על אחרים ולעשות השוואות.

בהצלחה לכולן! מקווה שהפוסט הזה יעזור לכל מי שצריכה ואם יש לכן טיפים נוספים אני אשמח שתשתפו ככה כולנו נוכל ללמוד מכך:)

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
2 תגובות
אוליביה רודיגוווווווו אוקטובר 14, 2022 18:54
תוכן פגעוני
רעיונות מעולים!!!!!!!! תודה ואת מהמממתתתת
?Poza? אוקטובר 13, 2022 17:11
תוכן פגעוני
איזה יופי!!! אהבתי! תודה על הטיפים?