גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גלולות או לא להיות?

"אני בת 19 וחצי ולוקחת גלולות כבר שנה..אני מאוד מפחדת שאני עושה משהו לא נכון, תוכלי לעזור?" יועצת עונה לשאלות מיניות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 22, 2022 17:24

 

 

תודה רבה ליעל שוקרון, על מענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:
אני בת 19 וחצי , לוקחת גלולות כבר שנה+ . גם לפני שהתחלתי לקחת גלולות הייתי סובלת מאוד מאוד מכאבים במחזור . ביקשתי להתחיל גלולות כי התחלתי אז להיות פעילה מינית וגם הרופאת נשים זיהתה על פי בדיקות דם הורמונליות שיש לי חוזר איזון הורמונלי. אני לוקחת סוג גלולות יאז פלוס. כרגע אני עדיין בשירות צבאי.

 

לפני חודשיים פניתי לרופאת נשים בעקבות כאבים חזקים מאוד עוד יותר ויותר ממה שהיו פעם, בחילות נוראיות והקאות מרובות ועד כדי התעלפות בימים שאני לוקחת את הגלולות שבהן אמור להופיע הדימום. רופאת הנשים נתנה הנחייה לא לקחת את הגלולות האלה ובאותו יום שאני צריכה להתחיל לקחת אותן פשוט לפתוח חפיסה חדשה של גלולות ולהתחיל לקחת. ככה למעשה אני לא מקבלת את הדימום בסוף החודש.

עכשיו זו פעם ראשונה שעשיתי את מה שהיא אמרה וזה הקל עליי אבל מאותו יום שחיברתי את החפיסות של הגלולות חם לי מאוד ברמה קיצונית וכואב לי מאוד בחזה.

אני מאוד מפחדת שאני עושה משהו לא נכון , שאולי זה יגרום נזק בעתיד ולא אוכל להיכנס להריון. אני לא יודעת אם זה הדבר הנכון לעשות. ביקשתי מאימא שלי להתייעץ עם הרופאת נשים שטיפלה בי באזרחות והיא אמרה במפורש להחליף את סוג הגלולות.

הרופאה אמרה שהיא לא רוצה להחליף לי את סוג הגלולות כי היא לא יודעת איך הגוף שלי יגיב לסוג האחר. יש לי תור אליה בעוד כמה ימים ואני לא יודעת מה לעשות ואם כל זה בכלל נכון ולא מזיק לגוף שלי.

 תשובה:

שלום לך,

נשמע שאת מודאגת מאוד וטוב שאת מבררת ושואלת כדי לעשות את הדבר הנכון ביותר עבורך.

לצערי אין לנו את ההכשרה המתאימה כדי לספק ייעוץ רפואי, והמקרה אותו את מתארת מצריך התייעצות עם גורם רפואי מוסמך.

אני ממליצה לך לדבר על כך בהקדם עם הרופאה שלך כדי שיימצא פתרון מתאים. 

אציין בכל מקרה שאין כלל קשר בין חיבור חפיסות גלולות, או שימוש בכללי בגלולות למניעת היריון, ובין נזק עתידי וחוסר יכולת להרות.


בכל מקרה יש להיוועץ עם הרופאה בקשר לשאר התלונות שלך.

המון בריאות!

 

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות