גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

חרדה ותחושה מוזרה בפות

"יש לי תחושה מוזרה למרות שאני בריאה וכל הבדיקות שעשיתי יצאו תקינות. שאלתי את סבתא כי היא מבינה במחלות שמה והיא אמרה שאני בסדר אבל יש שם משהו מוזר...". גולשת מתייעצת עם יועצת

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ינואר 31, 2022 09:37
photo

 

תודה רבה ליעל שוקרון, על מענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

אני מרגישה מעולה. לא כואב לי מגרד לי צורב לי או כל דבר אחר בפות אבל יש לי משהו מוזר שמה... לא קיימתי יחסי מין אף פעם ועשיתי בדיקות דם שלפיהן אני בגיל ההתבגרות ובריאה. 

שאלתי את סבתא שלי מה זה כי היא מבינה במחלות שמה, והיא אמרה שזה שטויות וזה בסדר..... מה עושים? מה אתן הייתן עושות? דיברתי עם אמא שלי והיא עשתה לי מלא שיחות ואמרה לי שהכל בסדר ושאני מרגישה מעולה ושהבדיקות דם מראות שאני בסדר - ושבמחלות הגוף מקרין כאב ולי לא כואב לי בכלל. אפילו חום אין לי ברוך ה'.....

באופן כללי יש לי חרדות לכן אני לא יודעת מה עושים. מה עושים? תענו לי בכנות

 

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שפנית אלינו בשאלה בנוגע לחשש על הגוף שלך, נהדר שאת מודעת וקשובה למתרחש בגופך ופועלת לשמור עליו. גיל ההתבגרות הוא תקופה בו הגוף עובר שינויים פיזים רבים פנימיים ונראים בחוץ ואני גאה בך שאת מצליחה לנהל שיח נשי פתוח עם אמך וסבתך על המתרחש אצלך ובגופך בגיל ההתבגרות.

לא ציינת את גילך ולא הרחבת מהי התחושה שאת חשה בפות מלבד שזו לא צריבה או גרד, לא ציינת מה את חשה או מרגישה מלבד שזה משהו מוזר, האם זה משהו שאת חשה כשאת נוגעת בפות?

ממה שכתבת נראה שהטריד אותך האם התחושה המוזרה קשורה למחלה. חשוב שתדעי שמחלות מין עוברות דרך קיום יחסי מין. ציינת שעוד לא התנסית בקיום יחסי מין לכן אין ממה לחשוש בהקשר של מחלות מין.

בדיקות דם הן חשובות מאד כדי לגלות מחלות וחסרים נסתרים ואני שמחה שבדיקות הדם שעשית יצאו תקינות. עם זאת תחושה לא נעימה בפות יכולה להופיע בעקבות שימוש לא נכון בתחבושות הגיינייות או אי החלפת טמפון לאורך זמן.

אפשרות נוספת יכולה לגרום לתחושה לא נעימה בפות היא קיומה של פטריה או פצע קטן. כדי לשלול את זה כדאי ללכת להבדק אצל רופאת נשים. אני ממליצה שמישהו קרוב אליך יתלוו אליך לבדיקה כדי שתוכלי להרגיש יותר בנוח.

אני מחזקת אותך על כך שאת קשובה לגוף שלך ומודעות לשינויים והתחושות שבו.

גיל ההתבגרות והשינויים שהוא מביא עימו יכולים להעלות הרבה שאלות וחששות, מלבד אימך וסבתך האם יש מישהו נוסף בסביבתך שאת יכולה להתייעץ איתו? חברה או מישהו מקצועי מבית הספר שיכול ללוות אותך בהתהליך הפיזי והרגשי של גיל ההתבגרות.

במידה ולא את תמיד מוזמנת להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובים לביתך ולהיבדק אצל רופאת נשים מטעמנו, לקבל ליווי, לשתף ולהתייעץ.

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
4 תגובות
אוקטובר 23, 2022 18:41
תוכן פגעוני
הצילו כואב לי הפות מה עושים??? זה הרס לי את הסדר יום מערכת האתר אני מלחננת אל תמחקו זה קשה לי
דגנית ינואר 31, 2022 10:08
תוכן פגעוני
קורים הרבה דברים לא מוכרים בגוף בהתחלה בגיל 12, 13, לי לדוגמא היה כל מיני הפרשות וחשבתי שמשהו לא בסדר איתי אבל הרופא אמר שזה קורה לכולם וזה טבעי ונרגעתי