גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

לאכול את עצמי מבפנים

אנורקסיה זה כמו מערבולת שלא נפסקת, רק הופכת מהירה והרסנית יותר.

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 06, 2008 00:00
photo

 

מחר לעולם לא יגיע.

 מתי זה התחיל?

אני לא זוכרת בדיוק, נראה לי שבשלב מסוים בכיתה ו'.

הבנים והבנות התקרבו, ורק אני נדחקתי לפינה. היו לי חברות וידידים, אבל רציתי חבר. רציתי להיות בין החבר'ה ההם, אלה שתמיד הסתכלתי בהם מהצד. החבר'ה של יואב, אמיר, מאיה, שירן ותומר.

 

יואב, הילד שאהבתי, זרק לעברי מידי פעם עקיצות קטנות, 'שמנה' הוא קרא לי. לא הייתי שמנה, אבל האמנתי לו. אני זוכרת את אותו היום.

כשחזרתי הביתה, התפשטתי ובחנתי את עצמי מול המראה. הבטן שלי נראתה מלאה יותר, כך גם הרגליים, הידיים, הישבן וצידי הירכיים. מקומות שעד אז לא הסתכלתי בהם כלל, ונראו לי נאים. כך היה יום-יום במשך שלושה ימים, ובסופו של דבר אמרתי לעצמי שאני חייבת לעשות עם זה משהו, לא אוכל להמשיך להראות כך. דפדפתי בין דפי האינטרנט, כבר לא התייחסתי למשפטים המזהירים מפני כל סכנה, הייתי בטוחה שלי זה לא יקרה.

 

את הפעם הראשונה שהכל התחיל אני לא זוכרת בוודאות. כי אחרי הפעם ההיא זה המשיך והמשיך בקצב מסחרר. בקושי אכלתי, אולי פרי קטן ביום. כשסיימתי, נכנסתי לחדרי ולקחתי כדורים משלשלים. בפעמים הראשונות לא יכולתי לסבול את זה, אך המשכתי, על אף שהמשקל לא הראה על ירידה משמעותית.

 

הכל המשיך כרגיל, בימים הראשונים, איש לא הבחין בהבדל. רק חברתי הטובה, מיטל, הבחינה כי החיוך נעלם מפניי. מיטל הייתה יפה, ממש יפה. תלתליה החומים התעופפו לכל עבר, וחיוכה הענוג תמיד משך אליה את הבנים. הרגשתי מעוכה על ידה. היא הייתה כה יפה ורזה, ואני שמנה כזו.

 

"את באה לחצר?" שאלה בעודה מושיטה לעברי את ידה,

"לא, אני מעדיפה להישאר כאן היום" עניתי. האמת שרציתי ללכת, אבל גופי התפתל מכאבים, כך שהעדפתי לשבת במקומי בחוסר ברירה למשך ההפסקה.

"טוב, איך שאת רוצה" אמרה, ויצאה מפתח הכיתה.

עם הזמן הכל השתנה. המשקל הראה את התוצאה לה ייחלתי, ירדתי הרבה, אבל עדיין לא חשתי בשינוי. המשכתי, כבכל יום, להתבונן במראה ולבחון את מראה גופי, הרגשתי שמנה. נכנסתי לכיתה עם חיוך מאולץ, רציתי ללכת משם ולשכב עד שהכאב יעזוב. הבנים החלו להתקרב אליי, וקיבלתי את תשומת הלב שרציתי.

 

יואב כבר הפסיק לקרוא לי בשמות גנאי, והתחלתי לצאת עם איתו ועם חבריו. הכל השתנה. לא רציתי שזה יפסיק לפתע, אז לקחתי כמות כפולה של כדורים משלשלים, ובחזרה הביתה, ירדתי מהאוטובוס בתחנה רחוקה יותר והלכתי במרץ. אנשים הבחינו בהבדל, ראו שירדתי במשקל, וזה מה שנתן לי את המוטיבציה להמשיך.

 

'הם אוהבים אותי ככה', שיננתי לעצמי, 'אני לא יכולה להרשות לעצמי לעלות ואפילו לא גרם אחד מיותר, עליי להוריד את כל המשקל המיותר', וכך עשיתי.

הוריי היו עסוקים בעבודה עד שעות הערב המאוחרות, כך שדבר לא עמד בדרכי. 'אני ארד וארד, עד שאהיה רזה מספיק ויואב יאהב אותי, הוא אוהב בנות רזות ויפות', שיננתי שוב ושוב. אסור היה לי להפסיק.

 

זה כמו מערבולת שלא נפסקת, רק הופכת מהירה והרסנית יותר. לקחתי איתי את הכדורים גם לבית הספר, לכל מקום בעצם. בבית הם היו איתי תמיד, גם כשיצאתי עם חברים הם היו איתי, שחלילה לא אשמין אפילו גרם אחד, אסור לי. האוכל הוא האויב הכי גדול שלי. בשיעורי הספורט כבר הייתי מצטיינת. בריצות, כשרציתי להפסיק לא הפסקתי, רק הגברתי את הקצב.

 

"חימום!" קרא מורה הספורט ושרק במשרוקית שהייתה תלויה על צווארו. רצתי, כבר השגתי את כולם, לא הרגשתי את הרגליים זזות, הן רצו מעצמן.

"את בסדר?" נשמעו קולות מוכרים, ראיתי את חברי הכיתה עומדים סביבי במטושטש.

"מה קרה לי?" שאלתי בבהלה,

"התעלפת" אמר המורה לספורט. לא האמנתי למשמע אזני, אט- אט כל אותם האזהרות שקראתי באינטרנט התממשו.

"כן, אני בסדר גמור, רק סחרחורת קלה" פלטתי במהירות בתקווה לסלק מהם כל דאגה. הכל התרחש בסודי סודות, אסור היה לאף אחד לדעת מה עבר עליי אז. צלצול בית הספר נשמע והורה על סיום יום הלימודים.

"מה קרה לך שם?" שאלה מיטל,

"לא קרה כלום, באמת"

"אז את באה מחר בערב למסיבה, כן?"

"ברור שאני אבוא" עניתי, ועליתי לביתי.

למחרת בערב, מיטל כבר המתינה לי בחדרי, ואני הסתרקתי מול המראה. כבר התרגלתי למסרק המלא בשערות שנשרו מראשי ללא הפסק. עכשיו כבר הייתי מוכנה למסיבה. נכנסתי לחדרי וראיתי את עיניה של מיטל עומדות קפואות

"מה קרה לך?" שאלתי,

"מה קרה לי? מה קרה לך? מה זה הכדורים האלה?". היא גילתה, היא גילתה הכל,

"סתם כדורים, ממזמן" גמגמתי,

"סתם כדורים? אני לא מאמינה עלייך", קולה גבר וגבר, "ככה הרזית? עם הכדורים האלה?"

 לא עניתי, התביישתי כל- כך,

"זה מה שאת רוצה? ככה את רוצה להרזות? ככה?".

"את לא אמא שלי, את לא יכולה לצעוק עליי ככה, להחליט עליי ככה" גוננתי על עצמי, "תתעסקי בעניינים שלך!" צעקתי בקולי קולות,

"אולי באמת הגיע הזמן שאמא שלך תדע מזה, לא?". היא שתקה לרגע, וחזרה לקולה הרגיל, "אני דואגת לך, אני לא רוצה שיקרה לך כלום, את לא מבינה? זה הכל לטובתך",

"אם את באמת רוצה לטובתי אל תערבי את אמא שלי", השפלתי מבט. דמעות החלו להציף את עיניי, פתאום הבנתי מה קרה לי, איך הכל הסתובב סביב האוכל, האויב הנורא ההוא. לא העזתי להרים את מבטי. צעדים בודדים נשמעו עד לטריקת הדלת. היא הלכה. שוב התבוננתי במראה ובחנתי את עצמי, הצלעות היו בולטות כלפי חוץ, והחיוך אבד לי.

אחר- כך הכל היה אחר, הוריי ידעו על הכל ושלחו אותי לאשפוז,

"אחרי זה הכל יחזור למה שהיה פעם" הם לא הפסיקו להגיד, ואני הנהנתי, אבל בתוך- תוכי ידעתי שכלום לא יחזור לעצמו. זה כמו מערבולת שלא נפסקת, רק הופכת מהירה והרסנית יותר.

 

נכתב על ידי:

"הילדה ההיא"

כתבת נוער ב4girls

 

 

הצטרפו לעצומה שלנו הקוראת לטיפול ממשלתי באנורקסיה ובהפרעות אכילה!!!

לעצומה לחצי כאן

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
182 תגובות
eciowhs דצמבר 27, 2012 03:43
תוכן פגעוני

MM0Btx
אנונימית אוקטובר 25, 2012 00:00
תוכן פגעוני

ממש עצוב זה קשה לצאת מזה וגם לאבד בן אדם שאתה אוהב האם ילדים יעצבנואותי אני אוכלת את עצמי לא מגיע לי לשקול 430 אני לא רוצה שאני עצובה אני לא אוכלת ופועים בי אני לא אוכלת אני הרבה סזובלת
תגובות: 352
Queen Elizabeth אוגוסט 17, 2011 00:00
תוכן פגעוני
מלחיצצ ...
מסכנים ... מה אני אומר
תגובות: 930
♥mustache♥ יולי 17, 2011 00:00
תוכן פגעוני
="(
יש לי צמרמורת
תגובות: 20
..
אני בעד דיאטה....גם אני שמנה קצת וזה...אבל אני אוכלת שלוש ארוחות ביום ואם בא לי משהו מתוק אז פרי! אני לא הופכת את הפרי לארוחה......מקווה שכבר יצאת מזה=] וההורים שלך ממש לא אחחראיים!
אנונימית מרס 19, 2011 00:00
תוכן פגעוני

זה נראה לי טווב תלוי בכמות שלוקחים יכוול להיות שאני ינסה קצת...
תגובות: 7849
LiKe ;) פברואר 12, 2011 00:00
תוכן פגעוני
כל כך מעצבן..................................
למה?! למה להיות אנורקטית?! למה הבנות חושבות שרזה=יפה יותר?! למה את שמה עליו בכלל,הוא לא שווה את זה!!
אנונימית ינואר 23, 2011 00:00
תוכן פגעוני

ניראלי שיש לי את הגוף שהרבה היו רוצות אני רזהה מאוד אבל לא חולני וגבוה אומרים לי כמו דוגמנית אבל אני לא אוהבת אותו אני אוהבת שומנים אנני אוהבת גופ עגלגל עם ישבן וציצי גדולים גופ סקסי ולכל האלה שכלכך רוצות להיות רזות תדעו שזה בכלל לא להיטט ושכל אחד תמיד רוצה את מה שאין לו אז תילמדו לקבל את עצמכן ואת הדברים הטובים שבכם ניראלי שעל זה לא שמעתן היתה לי תקופה שממש דחפתי לעצמי אוכל בכוח כדי להשמין השמנתי קצת אבל זה יתחיל להיתו חולני רציתי להמשיך אבל לא היה לי כוח כברר אז הפסקתי ועכשיו אני אוכלת מה שבאאלי וכמה שאני רוצה
עינב. דצמבר 09, 2010 00:00
תוכן פגעוני
זה ממש מלמד בנות אחרות
ש.. לא לעשות את זה בחיים!
koralsun דצמבר 05, 2010 00:00
תוכן פגעוני
אני מרגישה בדיוק אתו דבר
אני מכירה את ההרגשה. זה בדיוק מה שאני חווה היום .. אני ביקשתי מאמא שלי כבר המון פעמים כדורי הרזיה כל דבר רק שאני ירזה . אמא שלי לא מרשה לי . אני מבינה לאיפה הגעת אבל אני מרגישה לא הנוח עם איך שאני ניראת .. אני לא כ"כ טובה בספורט ואני גם לא אוהבת, וקשה לי לעמוד בפני פיתויים מתוקים. שנה שעברה הייתי מאושפזת כי לא אכלתי אחרי שכל הזמן היו אומרים לי שאני שמנה . אני נמצאת המון במצבי דיכאון, ואני לא מפסיקה להסתכל על איך שאני ניראת . אני לא מפסיקה להסתכל על עצמי למרות שחברות שלי וידידים שלי אומרים שאני ניראת טוב מאווד , אני לא מצליחה להאמין.
טעני עוד תגובות