גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

זה מה שאני חושבת שזה?

"התנשקנו והרגשתי משהו, אני לא בטוחה אם זה מה שאני חושבת שזה.." יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ספטמבר 15, 2021 08:13
photo

תודה רבה ליעל שוקרון, על מענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

שאלה:

היי,

אני (13) וחבר שלי (15) היינו בים ביחד, כשהיינו במים התנשקנו, ישבתי עליו והרגשתי משהו.. יכול להיות שזה היה איבר המין שלו?

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שפנית אלינו בשאלה הנוגעת למיניות שלך ולחוויית היחסים שלך עם בן זוגך. סקרנותך היא חשובה וטוב שאת שואלת ומתעניינת על מנת להבין טוב יותר.

לא ציינת האם מדובר בהתנסות מינית ראשונה של מגע אינטימי עם בן זוגך, אך לפי שאלתך אני סבורה שאת חווה חוויות ראשוניות ולומדת מהן כמו נערות רבות בגילך, וזה נורמלי כמובן וטוב שאת פונה אלינו כאשר יש לך שאלות בנושא. בנוסף, אני שמחה שאת נמצאת במערכת זוגית בה אתם עושים יחד דברים הקשורים לחיזוק הקשר והיחסים בניכם כפי שכתבת.

כאשר מתקיים מגע מיני שבא לידי ביטוי אפילו בנגיעה או ישנה עוררות מינית בין בני הזוג, שני הצדדים חשים בגופם שינויים, אשר בקרב גברים באים לידי ביטוי בזקפה, הזקפה מביאה לכך שאיבר המין הגברי "עומד" והופך לנוקשה. כאשר התנשקת עם בן זוגך, זה עורר אותו מאחר והוא נמשך אלייך וזה הוביל לכך שהייתה לו זקפה וזה מה שהרגשת.

דרך טובה להתמודד עם כל הקשור למגע מיני בפעמים הראשונות היא לדבר עם בן הזוג שלך על מה עובר עליך- מתח, חששות, התרגשות, חוסר בטחון או אולי כולם ביחד. בנוסף, לשאול אותו דברים אשר נוגעים לגופו ולתחושותיו. במקום להישאר לבד עם רגשותיך ושאלותייך, תשתפי את בן זוגך, ואני בטוחה שזה ישפר את התקשורת בניכם ויתרום לשני הצדדים. חשוב מאוד לא להתבייש לדבר עם בן זוגך, זה יסייע לשניכם להיות פחות לחוצים, לתמוך אחד בשני בהתאם לצרכים של כל אחד.

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות