גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

אז קיבלתי מחזור...

"אז קיבלתי מחזור, וכל היחס שמתלווה לזה מהסביבה כבר ממש מעצבן אותי, אולי תוכלי לעזור לי.." יועצת המחזור הראשון שלי עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוגוסט 27, 2021 00:16
photo

תודה רבה ליעל שוקרון, על מענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

אז כמו שכתבתי קיבלתי מחזור בפעם הראשונה, אני לא מרגישה בנוח עם לספר על זה ליותר מדי אנשים אז סיפרתי לאימא שלי. אחותי גילתה ואז היא גילתה את זה לחברות (מה זה מעניין אותן?), ואני סיפרתי לחברה שסיפרה לעוד בנות בכיתה ואמא שלי סיפרה לדודה שסיפרה לבת דודה...

וטוב זה מעצבן כי לא אכפת לי שכולם יודעים מה שאכפת לי זה היחס המועדף!

איך נפטרים מכל זה?

תודה,

אנונימית, בת 12

תשובה:

שלום לך,

ראשית, ברכות על קבלת המחזור!

קבלתו מעידה על התפתחות פיזיולוגית תקינה של הגוף. אני שמחה מאוד שפנית אלינו בנושא שמעסיק אותך ושיתפת אותנו ברגשות שאת מרגישה כלפיי כך.

אני מבינה לליבך שאת פגועה שחשפו מידע שקשור לגופך ללא ידיעתך והסכמתך. עם זאת, אני מניחה שאמך ואחותך התרגשו שקיבלת מחזור, זאת מאחר שהן מכירות את ההתרגשות מעצמן וגם מכך שמדובר בתהליך טבעי של התבגרות הגוף הנשי ולכן הרגישו צורך לחלוק את זה עם אנשים הקרובים אליהן.

לצערנו את הנעשה אין להשיב, אך אני סבורה שאפשר ללמוד ממה שקרה כדי שהקשרים שלך עם אמך ואחותך ימשיכו להתחזק תוך שמירה על פרטיותך. לכן, הייתי מציעה לך לשוחח איתן ולערוך תיאום ציפיות בכל הקשור למחזור שילווה אותך עוד שנים רבות וגם לנושאים אחרים הקשורים בך ולא היית רוצה שהן יחשפו ללא רשותך.

כרגע לאחר שקיבלת את המחזור ואת לומדת כיצד להתנהל עמו בשגרת היום יומית שלך, תוכלי להחליט בעצמך עם מי את משתפת את המידע הקשור למחזור, עם מי נוח לך להתייעץ ועם מי לא.

בנוסף, אני מצרפת לך קישור לסרטון בנושא מחזור ומזמינה אותך לצפות בו על מנת להכיר את גופך ואת המחזור בצורה מעמיקה יותר - https://www.youtube.com/watch?v=ryZNVHdMH-g

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/..

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות