גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מעבר לטבעונות יכול להשפיע על המחזור?

"אני טבעונית ואני חוששת שזה יעכב לי את קבלת המחזור הראשון.." יועצת המחזור הראשון שלי עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוגוסט 05, 2021 17:22
photo

תודה רבה ליעל שוקרון, על מענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

טוב אז בערך לפני חודשיים התחלתי להיות טבעונית.

הרבה אנשים אמרו לי שזה יעכב לי את ההתפתחות ואת קבלת המחזור הראשון ואני מאוד מפחדת. מצד אחד אין מצב שאני מפסיקה עם הטבעונות (ואני בכלל לא יודעת אם זה נכון) מצד שני אני רוצה לקבל מחזור ולהתפתח כמו כולן..

רציתי לדעת אם את יודעת אם זה נכון?

תודה,

בת 11

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שפנית אלינו ושאת מודעת לגוף ולתהליך ההתפתחות. 

לצערי הרב אנחנו לא גורם רפואי מוסמך ותמיד מומלץ להתייעץ בנושאים הללו עם רופא/ת משפחה או רופא/ת נשים. בנוסף, בכל שינוי תזונה ודיאטה מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי כמו דיאטנית על מנת לוודא שאין חסרים תזונתיים ושאת ממשיכה לגדול ולהיות בריאה ולוודא שתקבלי וסת כמו כולן.

בהצלחה!

 

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
3 תגובות
linkas אוגוסט 25, 2021 10:56
תוכן פגעוני
תשמעי , הגוף שלך עוד צעיר וזה מהמם שאת רוצה להיות טבעונית ולשנות משהו בעולם הזה ואני בדיוק באותו סרט כמוך , אבל עם זאת ואני בטוחה ששמעת את זה שהגוף שלך צריך ברזל ובשר ובגיל כזה לעצור ולמנוע מויטמנים שיש בבשר ובחלב להיכנס אלייך ולשתות כדורים עם ויטמינים וברזל זה לא הדבר הכי מהנה שיש , כדאי לך להשלים עם העובדה שכל בעלי החיים לצערינו ימותו בשלב כלשהו ואם באלך בכל זאת להיות טבוענית אז בגיל שהעצמות כבר גדולות ויש לך ברזל בגוף ולא בגיל צעיר סורי שחפרתי אבל אני לא חושבת שזה מזיק במחזור....
myNickname אוגוסט 24, 2021 18:35
תוכן פגעוני
אני לא מומחית בתחום, אבל אני מניחה שכל עוד את דואגת להשלים את התזונה שלך (כל מיני ערכים תזונתיים שיש בבשר, בביצים ובגבינות) זה לא אמור להשפיע... בהצלחה :)
𝚂𝚎𝚗𝚝𝚒𝚘 ヅ אוגוסט 24, 2021 17:06
תוכן פגעוני
שאפו שאת טבעונית בגיל כזה... לי אישית זה לא משפיע אבל אני בת 17 וטבעונית חצי שנה, את עוד צעירה אז תעשי בדיקות דם ליתר ביטחון עדיף