גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

אפשר להיכנס לים במחזור?

"יש לי קמפינג בים מחר ואני במחזור ☹️ האם אני יכולה להיכנס לים? אם כן אז איך?" יועצת המחזור הראשון שלי עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יולי 31, 2021 02:18
photo

תודה רבה ליעל שוקרון, על המענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

יש לי קמפינג בים מחר ואני במחזור ☹?

היי , יש לי מחר קמפינג בים עם חברים ואני קיבלתי עכשיו מחזור! האם אני יכולה להיכנס לים ? אם כן אז איך ? אמרו לי שאם נכנסים לים במחזור אז אחרי זה יוצא מלא דם ואני ממש מפחדת דיברתי עם אמא שלי והיא אומרת שהפתרון היחידי הוא לשים פד ולהיכנס עם מכנס אבל אני פחות רוצה ? היא אמרה שיש אפשרות להכניס טמפון אבל זה לא לא בטוח לגילי

בבקשה תעזרי לי?

אנונימית 12 וחצי

תשובה:

שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו עם החששות שלך.

ראשית, מחזור זה ברכה ומעיד על כך שההתפתחות המינית-פיזיולוגית שלך תקינה. בשנים הראשונות של המחזור כל נערה עדיין לומדת להתנהל בחייה עם הוסת, חלק נעשה דרך ניסוי ותהייה, חלק דרך ייעוץ וחלק דרך התנסות. זו הפעם הראשונה שאת חווה פעילות חברתית עם מים בזמן הוסת ולכן החששות שלך נורמליים לחלוטין. ההתנסות הזו תסייע לך בהמשך ללמוד ולהכיר את עצמך ואת הדרכים שיאפשרו לך להנות בפעילות זו גם בזמן הוסת החודשית.

טבילה ושחיה בים או בבריכה לא משפיעות על קצב וכמות זרימת הדם בעת הווסת. ולכן אין לך מה לחשוש מדם שינזל באופן שונה מהרגיל. כמות זרימת הדם בדרך כלל קשורה לימי המחזור ובימים הראשונים לווסת ישנה זרימת דם יותר מוגברת לכן, שימוש בטמפון עם מוליך או ללא מוליך יכול לסייע לך בסיטואציה שתיארת.

שימוש בטמפון הוא בטוח בכל גיל. הטמפון סופג את הדם ושימוש בטמפון עם כושר ספיגה מתאים לכמות דם הווסת יכול לסייע לך להיות משוחררת בפעילות שתיארת. אני מצרפת לך קישור לסרטון שמדגים כיצד ניתן להשתמש בטמפון באופן נעים ונכון. https://www.youtube.com/watch?v=7rgeLTj9GZ0. כדאי לזכור שמומלץ להחליף טמפון כל 4-6 שעות.

בהצלחה לך.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות