גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

כמה שאלות קצת מביכות ואישיות

"אלו שאלות שרציתי לשאול כבר זמן ממושך אבל לא ממש היה לי את הפורום לעשות זאת.." יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יולי 31, 2021 00:28
photo

תודה רבה ליעל שוקרון, על מענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

אני יודעת שזה בסדר לחקור את הגוף שלך, ואחת הדרכים לעשות זאת זה בעזרת זרם מים במקלחת קרה ועשיתי את זה גם בתקופות מחזור האם זה בסדר (יכול לגרום לזיהומים או משהו)?

שאלה נוספת זה שאני אוהבת להפעיל לחץ על הנרתיק למשך זמן ממושך בעזרת המכנסיים זה יכול לגרום נזק כלשהו לנרתיק?

פשוט בזמן האחרון התחלתי לשים לב יותר לעצמי ולבריאות שלי וגם לנזקים והבנתי שהיגיינה ובריאות זה לא משהו שלקחתי מספיק לתשומת לבי. זה לא שאני לא מתקלחת (די אובססיבית למקלחות) פשוט יותר במקומות ציבוריים כמו לא לשים נייר לפני שמתיישבים על האסלה או לא לשטוף ידיים לפני שאני נוגעת בנרתיק (או נותנת למישהו אחר לגעת). אמרו לי שאם היה משהו לא בסדר אז אני הייתי מרגישה את זה (אפילו שאני צריכה להתפנות לעיתים קרובות ולא תמיד מרגישה שאני מסיימת אבל זה לא ממש קטסטרופלי). אבל אני רק רוצה לדעת כי יש לי כליה אחת ובגלל זה היגיינה זה דבר מאוד חשוב בכל מה שנוגע למערכת השתן.

תשובה:

שלום לך,
אני שמחה שפנית אלינו ושיתפת אותנו בשאלותייך.
משמח לשמוע שאת חוקרת את גופך ושחשוב לך לשמור עליו.
אוננות באמצעות זרם המים אינו מהווה סכנה כלשהי לזיהומים או לנזק אחר, ולמעשה גם כל דרך אחרת של אוננות לא אמורה לגרום לנזק כל עוד הדבר נעשה בעוצמה סבירה ובמינון שמתאים עבורך.
כפי שכתבת, אכן חשוב לשמור על ההיגיינה כמו שטיפת ידיים לפני מגע בנרתיק וביצוע של מקלחת יומית כדי למנוע זיהומים בדרכי השתן.
אם קיים חשש לזיהום נוכחי בדרכי השתן מומלץ לפנות לרופא/ה על מנת לקבל טיפול מתאים בהתאם לרקע הרפואי, שכן אנו איננו גוף רפואי.

בהצלחה!

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות