גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

עשינו סקס יבש ואני חוששת

"אשמח לייעוץ והכוונה כי אני לא הכי בקיאה בכל הדברים האלה וקצת חוששת מכל הנושא למרות שבתכלס נראה לי שסתם הכנסתי את עצמי ללחץ.." יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יולי 22, 2021 11:02
photo

תודה רבה ליעל שוקרון, על מענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

אשמח לייעוץ והכוונה אני לא הכי בקיאה בכל הדברים האלה וקצת חוששת מכל הנושא למרות שבתכלס נראה לי שסתם הכנסתי את עצמי ללחץ. אני וחבר שלי עשינו סקס יבש אני הייתי בלי בגדים בכלל והוא היה רק עם בוקסר.

הוא גמר בבוקסר ובבוקר שהיה רטוב מהגמירה שלו נגע לי באיבר המין. אני צריכה לדאוג מזה? יש בכלל סיכוי אפילו הכי קטן שאכנס להריון בגלל דבר כזה?

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שאת פונה אלינו עם החששות ומתייעצת בנוגע להתלבטויות העולות לך הקשורות למגע המיני שלך ושל בן הזוג שלך.

חוויות מיניות יכולות להיות נהדרות וכיפיות, עם זאת לעיתים כשעוד לא התנסינו או כאשר הניסיון שלנו מועט, וכן יש לנו בקיאות מועטה בנושא כפי שכתבת, עלולים לעלות מעט חששות ופחדים סביב הנושא. לכן חשוב שתרגישי בנוח עם בן הזוג שלך, שאת יכולה להיות פתוחה איתו ולהרגיש בנוח לדבר ולהעלות את החששות וההתלבטויות הללו. בנוסף חשוב שתוכלי לסמוך עליו שהוא יוכל לכבד את הרצונות שלך ולשמור עלייך, ושהוא יהיה מספיק סבלני בשביל שתוכלי לקחת את הדברים בקצב שלך, וגם את כלפיו כמובן.

על סמך התיאור שלך, שלא הייתה כניסה של הפין לנרתיק לאורך כל האקט, הסיכוי להיכנס להיריון הוא קלוש. עם זאת, אם בחלק מהאקט הייתה כניסה אפילו לרגע קצר של הפין לנרתיק, ויש לך חשש שאולי נשפך קצת זרע, או "טיפות אהבה" ליד פתח הנרתיק או בתוכו, כדי לא להסתכן בכלל, ויש מקום לשקול לקיחת אמצעי מניעה לשעת חירום כגון "אלה" אשר יעיל עד 120 שעות לאחר האקט, לעומת "פוסטינור" ו"נורלבו" היעילים עד 72 שעות לאחריו.

חשוב שתדעי שישנם אמצעי מניעה הן לנער (קונדום) והן לך שכשלוקחים אותם באופן קבוע החשש הזה נמנע וכן גם מונע הריון לא מתוכנן. בשימוש נכון בקונדום גם מונעים העברה של מחלות מין. ממליצה לך לשקול זאת בכדי שתוכלי ליהנות מקיום יחסים באופן בטוח ומוגן.

לעוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות. פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

שיהיה הרבה בהצלחה, יעל שוקרון, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
8 תגובות
תגובות: 1039
«˛˚* '𝒩𝒶𝓉𝒶𝓁𝒾'*˛˚» דצמבר 14, 2021 19:04
תוכן פגעוני
לתגובה שמתחתי- לכדור קוראים גלולה, יש מלא חברות וסוגים וכל אחת לוקחת מה שהכי טוב ונוח לה לפי החלטת רופאת הנשים(מרשם לגלולה ניתן לקבל רק אצלה) וזה בעצם כדור שלוקחים על בסיס יומיומי קבוע כל הזמן. הן משפיעות בכך שלאישה יש תהליך בגוף בשם ביוץ שקורה כשבוע לאחר הווסת(מחזור החודשי שלנו) בתקופת הביוץ האישה יכולה להיכנס להריון לאחר קיום יחסי מין מלאים עם בן זוגה. הגלולה מונעת את התהליך הזה, היא מונעת מתאי הזרע של הגבר להיקלט ברחם בכך ש"משבשת" ומפריעה לזרע הגיע לצוואר הרחם ולהגיע לביצית(מה שיש לאישה). כל עוד הזרע לא מצליח להגיע לרחם אין כניסה להריון. יש נשים שמתמשות בגלולות על מנת להסדיר את הווסת שלהן(כלומר שהווסת תגיע זמן) לכן יש מגון רחב של גלולות. הגלולה לא גורמת לכך שהווסת תהיה לא סדירה אלא להפך אבל היא לא מזרזת את המחזור, היא עוזרת לבנות שקיבלו מחזור להסדיר אותו. מקווה שעניתי לשאלות(: אוהבתתתת ❣
Sapircohen דצמבר 14, 2021 02:12
תוכן פגעוני
שלום מהו הכדור למניעה האלה ? ואיך הוא עובד ומשפיע בתוך הגוף ? והאם אחרי זה מאור להתחיל המחזור ?