גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

חזה גדול והפרשות בגיל 10 זה נורמלי?

"אני רק בת 10 אבל יש לי הפרשות בתדירות יחסית גבוהה וגדל לי החזה.. זה נורמלי?" יועצת מיניות והמחזור הראשון שלי עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יולי 19, 2021 15:35
photo

תודה רבה ליעל שוקרון, על מענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

אני רק בת 10 אבל כבר יש לי הפרשות בתדירות יחסית גבוה והחזה שלי קצת יותר גדול משל אחותי הגדולה והיא בת 12, זה נורמלי?

אמא שלי קיבלה מחזור בגיל 13 וסבתא שלי בגיל 12. התחלתי לקבל הפרשות לפני חצי שנה או יותר, וההפרשות שלי בצבע צהוב [לפעמים הן צמיגיות] ולפעמים יש לי לחצים כואבים בחזה.

 

מה לעשות?

תשובה:

שלום לך,

קודם כל, כל הכבוד לך שאת שואלת ומתעניינת, חשוב להיות מודעות לשינויים הקורים בגופינו ולהתפתחות שלנו. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים ויקרו בעתיד בגוף שלך.

הווסת (מה שקראת לו "מחזור") מופיעה כשנתיים אחרי תחילת גדילת השדיים והגיל הממוצע לקבלת הווסת בישראל הוא בין 12 – 13 אך עד גיל 16 זהו טווח הזמן הנורמלי. לגוף יש זמן משלו עבור כל שינוי והמחזור שלך עוד יגיע בקצב שלו. המחזור החודשי של אישה מורכב מכמה שלבים. אני מצרפת לך סרטון מעולה שמפרט בצורה מאוד טובה על המחזור החודשי (עם קצת הסברים על מבנה הרחם והחצוצרות).          
קבלת הווסת בפעם הראשונה יכולה להיות מושפעת משלל גורמים כמו אחוז השומן בגוף, גנטיקה, עיסוק בספורט, לחץ מהלימודים ועוד. במידה והוסת עדין לא הופיעה דעי שאת בטווח הזמן הנורמלי והתקין, ושהגוף צריך עוד זמן כדי להכין את עצמו לקבלת הווסת, אין לך מה לדאוג מכך. במידה והינך במשקל תקין התואם לגובה שלך  ככל הנראה  העניין הוא סבלנות. כנשים ונערות  הגוף שלנו חווה דברים דומים אך עדיין יש ביננו שוני גדול וכל אחת אחרת ומשתנה בקצב שלה. ולכן נסי להירגע בעזרת פעילויות שנעימות לך ומרגיעות אותך, וזכרי שזה נורמלי לחלוטין שעדיין לא קיבלת את הווסת הראשונה שלך, ושהיא עוד תגיע בהמשך.

לעוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות. פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

שיהיה הרבה בהצלחה, יעל שוקרון, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
1 תגובות
𝚂𝚎𝚗𝚝𝚒𝚘 ヅ אוגוסט 18, 2021 23:12
תוכן פגעוני
חד משמעית נורמלי גם לי היה ככה בערך ועברתי מיליון רופאים וכולם אמרו שהכל טוב והנה אני בת 17 במצב ממש סבבה (אני יחסית נמוכה שזה מבאס, אבל יש לי חזה גדול ביחס לממוצע וזה יתרון אדיר של המראה שלי מבחינתי, ואת רוב הדברים בי במראה אני לא אוהבת בתכלס)