גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: הוא עומד להגיע?

"יש לי כמעט את כל הסימנים אבל עדיין לא קיבלתי מחזור, לדעתך אני אמורה לקבל בקרוב?" >> יועצת המחזור הראשון שלי עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יולי 11, 2021 20:11
photo

תודה רבה ליעל שוקרון, על מענה לשאלות הגולשות. יעל היא רכזת סניף "דלת פתוחה" בבאר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

טוב, אני בת 11 וחצי. אז יש לי הפרשות כבר 7 חודשים, יש לי שיער ערווה, לאחרונה ממש גבהתי (קפיצת גובה) אין לי שערות בבית שחי אבל מתחיל לי החזה שלי די שטוח, כלומר לא ממש שטוח הוא בסדר.

את יכולה בבקשה להגיד לי באיזה מצב אני? אם אני עומדת לקבל בקרוב או שיש לי עוד זמן? פליז תעזרי לי

תשובה:

שלום לך,

קודם כל, כל הכבוד לך שאת שואלת ומתעניינת, חשוב להיות מודעות לשינויים הקורים בגופינו ולהתפתחות שלנו. נשמע שאת ממש מודעת לשינויים החלים בגופך בראשית גיל ההתבגרות. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים בגוף שלך.

באופן כללי, הווסת מופיעה כשנתיים אחרי תחילת גדילת השדיים והגיל לקבלת הוסת משתנה מאישה לאישה. הגיל הממוצע לקבלת הווסת בישראל הוא בין 12 – 13 אך עד גיל 16 או כ-4 שנים מתחילת תהליך הופעת סימני ההתבגרות (כמו שציינת שמתחילים לך עכשיו) זהו טווח הזמן הנורמלי ולכן את לגמרי במצב תקין. טרם קבלת הווסת ישנן הפרשות בגוון חום שהגוף מפריש, אבל לא מבטיחות שיגיע בהכרח דימום מאסיבי לאחר מכן. ניתן לומר שהגוף שלך התחיל את הכנתו לקראת הווסת אך לא ניתן לומר בוודאות אם הדבר יקרה בעוד ימים, שבועות או שנים, העניין הוא סבלנות. לגוף יש זמן משלו עבור כל שינוי והמחזור שלך עוד יגיע בקצב שלו. חשוב לזכור שכל אחת מאיתנו היא שונה ובהתאם לכל אחת קצב התבגרות שונה.

לעוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות. פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

שיהיה הרבה בהצלחה, יעל שוקרון, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות