גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: למה אני לא מצליחה להגיע לסיפוק?

"אני לא מצליחה להגיע לסיפוק בכל השיטות שניסיתי, אולי משהו לא בסדר איתי?" יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 11, 2021 13:09
photo

תודה רבה לספיר פרידמן, עובדת סוציאלית, רכזת "דלת פתוחה" חיפה. ניתן לפנות לכל סניפי דלת פתוחה- לייעוץ, מידע והדרכה ללא תשלום בטלפון 03-5101511 או באתר האינטרנט.

 

שאלה:

אני לא מצליחה לאונן בכל השיטות שאני מכירה, אני לא מרגישה סיפוק או רגש כלשהו.... אפשר עזרה? משהו לא בסדר איתי?

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שאת שואלת לגבי נושא כל כך חשוב. חלק מהבריאות של הגוף שלנו זה גם היכולת שלו לחוות תחושות של עונג וסיפוק ועל זה את רוצה לברר. בשאלתך לא ציינת בת כמה את. אני רוצה לשתף אותך שלוקח לנו זמן ללמוד את הגוף שלנו, מה הוא אוהב, מה פחות, מה מגרה  ואיך. אם את מכוונת ליכולת להגיע לאורגזמה, אז גם כאן יש לא מעט נשים שלוקח להן זמן ללמוד ולחקור איך להגיע למצב שבו הגוף יכול לשחרר את המתח המיני שנמצא בו, בצורה של אורגזמה. זה בוודאי לא משהו שקורה לפתע בגיל מסוים, אלא תהליך של משהו חדש.

את נשמעת מתוסכלת ואולי אפילו מוטרדת מזה שמשהו לא בסדר אתך. אני מבינה עד כמה את רוצה ללמוד ולחוות תחושות חדשות, אבל דווקא בכל מה שקשור לאורגזמה- ככל "שמתאמצים" עליה יותר, ומנסים  "לתפוס" אותה, ככה היא מתרחקת... אולי תוכלי לנסות להתייחס לאוננות כמו פינוק עצמי, ופחות כמשימה שצריך להשיג או "לכבוש"?

 

הרבה דברים יכולים לתרום להצלחה שלנו להתקרב לעצמנו ולחקור בנחת מה עושה לנו טוב- ביטחון בסביבה שבה מאוננים (פרטיות למשל וזמן לא מוגבל שיאפשרו להיות נינוחים), חשק או, מחשבה או רגש מיני (אפשר לדמיין משהו בפנטזיה שלנו, לקרוא ספר מיני – יש הרבה כאלה), ולהתקדם בסבלנות. אין דרך אחת נכונה לאונן. לכל אחת נעים סוג אחר של מגע (חלש, חזק, מהר, לאט). הרוב המוחלט של הנשים מגורות ואף מגיעות לאורגזמה דרך גירוי חיצוני בדגדגן (ולא בהכרח בחדירה של איבר מין או אצבעות). אפשר לנסות לגעת באיזורים שונים של הפות- דגדגן, שפתיים חיצוניות או פנימיות, לראות מה נעים ולהמשיך עוד בסוג המגע שעושה לך טוב. בשביל להגיע לאורגזמה צריך בעיקר הרבה סבלנות והתמדה. בהצלחה ובהנאה.

 

רוצה גם להעלות שאלה ליועצת מיניות? לחצי על שאלי יועצת > בקהילה "גוף" ובתגית "שאלות מיניות" ונעביר את השאלה שלך ליועצת מיניות.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות