גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

כמה זמן אחרי שהתחלתי גלולות אני יכולה לקיים יחסי מין בלי קונדום?

"אני מתחילה לקחת גלולות ורוצה לדעת מתי נוכל להפסיק להשתמש בקונדום אבל להיות בטוחים.." יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מאי 06, 2021 13:36
photo

תודה רבה לספיר פרידמן, עובדת סוציאלית, רכזת "דלת פתוחה" חיפה. ניתן לפנות לכל סניפי דלת פתוחה- לייעוץ, מידע והדרכה ללא תשלום בטלפון 03-5101511 או באתר האינטרנט.

שאלה:

אני מתחילה לקחת גלולות למניעת הריון, כאילו שלשום בלילה קיבלתי מחזור ואז אתמול ב7 התחלתי לקחת. אחרי כמה זמן אפשר לקיים יחסי מין ללא קונדום?

תשובות:

שלום לך, טוב שאת פונה שיש לך שאלה. את מספרת שהתחלת לקחת גלולות למניעת הריון ביום הראשון של הדימום הווסתי. בעקרון נטילת הגלולות מהיום הראשון של הדימום מגינה עליך מהריון אך מאחר ואת לא רגילה לקחת גלולות הייתי ממליצה לך להמתין שבועיים מהיום בו נטלת את הגלולה הראשונה על מנת להיות בטוחה. טוב מאוד שאת מבררת מתי אפשר לקיים יחסי מין בטוחים ומודעת לגופך. חשוב לי לכתוב לך שגלולת מונעות הריון אך אינן מונעות מחלות מין ומומלץ להיבדק לפני שמורידים את הקונדום.  את יכולה לחזור אלינו עם כל שאלה בנושא ולקרוא עוד באתר של דלת פתוחה על שימוש נכון בגלולות https://www.opendoor.org.il/the-pill

 

רוצה גם להעלות שאלה ליועצת מיניות? לחצי על שאלי יועצת < בקהילה "גוף" ובתגית "שאלות מיניות" ונעביר את השאלה שלך ליועצת מיניות.

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
4 תגובות
𝚂𝚎𝚗𝚝𝚒𝚘 ヅ ינואר 17, 2022 16:55
תוכן פגעוני
סיכונים פרט להיריון זה מחלות מין כמו איידס, עגבת וכו'... לא דברים שאף אחד היה רוצה. אם כבר בלי קונדום למרות שזו החלטה מאוד לא חכמה, צריך לפחות שבוע וחצי (עדיף טווח ביטחון שבועיים) מרגע שהתחלת גלולות, ורק אחרי ששניכם נבדקתם לגבי מחלות.
* Rain * ינואר 17, 2022 16:38
תוכן פגעוני
איזה מזל שאני אוהבת בנות חחחחח
היילי ⭐️ ינואר 17, 2022 16:32
תוכן פגעוני
ממש מעניין.. איזה סיכונים יש?
𝚂𝚎𝚗𝚝𝚒𝚘 ヅ יוני 21, 2021 22:31
תוכן פגעוני
בכללי אני לא ממליצה להיות בלי, יש סיכונים אחרים שהם לא הריון