גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מתביישת לספר לאמא..

"לא קיבלתי מחזור אבל אני חושבת שאקבל בקרוב ומתביישת לבקשת מאמא שלי תחתוניות.. מה לעשות?" יועצת המחזור הראשון שלי עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מאי 03, 2021 15:28
photo

תודה רבה לספיר פרידמן, עובדת סוציאלית, רכזת "דלת פתוחה" חיפה. ניתן לפנות לכל סניפי דלת פתוחה- לייעוץ, מידע והדרכה ללא תשלום בטלפון 03-5101511 או באתר האינטרנט.

שאלה:

היי, אני בת 13.5, גדל לי החזה, יש לי שערות, אמא שלי קיבלה בגיל 12, יש לי הפרשות כבר שנה וחצי בערך, ויש לי כמה שאלות..

הראשונה, איך אני יכולה לדעת מתי אקבל מחזור?

וגם, אני מתביישת לבקש מאמא שלי תחתוניות.. כי אם היא תשאל כמה זמן כבר יש לי הפרשות אז מה אני אגיד לה? שנה וחצי?

בתודה מראש,

אנונימית♡♡♡

תשובה:

היי, נהדר שאת פונה כשיש לך שאלה ודברים לא ברורים, ראשית חשוב שתדעי שהפרשות לפני דימום ווסת יכולות להיות הרבה זמן לפני  וזה תקין לחלוטין. קשה לדעת מתי בדיוק יהיה דימום וסת בפעם הראשונה, אבל יכול להיות שכמה ימים לפני שיופיע הדימום תרגישי כאבי בטן ותחושת מלאות, משהו שונה מהרגיל, אך יכול להיות שגם לא תרגישי כלום ויש להצטייד בסבלנות.

כדאי בכל מיקרה להיות מוכנה לרגע שיגיע הדימום, להכין פדים ותחתוניות, שיהיה לך זמינים, ואפילו בתיק של בית הספר. שינויים בגוף יכולים לעורר חשש ובושה אבל זה משהו טבעי שעובר על צעירות רבות בגילך, ולכן אין צורך להסתיר, תנסי למצוא רגע שאת לבד עם אמא ולבקש ממנה, את לא חייבת לפרט כמה זמן כבר יש לך הפרשות וכך לחסוך את המבוכה. יחד עם זאת יכול להיות שאם תגידי לאימך שאת מתביישת לספר לה על ההפרשות שלך היא תבין מאחר וגם היא עברה את זה כשהייתה נערה.  קרוב לוודאי שהיא מודעת למה שאת עוברת ותשמח לעזור לך. את יכולה לפנות גם למורה או יועצת בבית הספר ולבקש ממנה עזרה, וכמובן שאת מוזמנת לשוב ולפנות אלינו אם יש לך עוד שאלות ובהצלחה.

 

 

רוצה גם להעלות שאלה ליועצת המחזור הראשון שלי? לחצי על שאלי יועצת > בחרי בקהילה "גוף" ובתגית "יועצת המחזור הראשון שלי", בהצלחה!

 

  

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות