גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: מפחדת מהמחזור הראשון

"מפחדת שיהיה לי כתם של דם במכנסיים! וגם מהכאבים... איך להירגע?" יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אפריל 18, 2021 18:47
photo

תודה רבה לבארי אייזנברג, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

עדיין לא קיבלתי מחזור, אני מפחדת נורא שהוא יגיע בבית ספר ויהיה לי כתם דם על התחתונים! וגם מהכאבים... כשאני אקבל מחזור אני ממש אתבייש לספר על זה לאמא שלי (אנחנו בקשר ממש טוב אבל זה מביך), איך לומר לה? וגם אני מפחדת נורא שאנשים יסתכלו לי בתיק ויראו שיש שם תחבושות ''ליתר ביטחון'', במיוחד שהקראש שלי יראה את זה. ממש אשמח לעצות כדי להירגע, תודה רבה!

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שפינית אלינו והצפת את החשש שלך לקראת קבלת הווסת הצפויה לבוא.

קודם כל, הפחד והחשש לקראת קבלת הווסת הראשונה הוא לגיטימי ונורמלי. את בשלב בו את מתחילה את  ההתפתחות מינית שלך והמעבר הזה בין ילדה לאישה יכול להיות מאוד מלחיץ ומפחיד. יחד עם זאת, זהו תהליך טבעי שעוברת כל אישה במהלך חייה, וכל אחת לומדת איך להתמודד איתו ואף ליהנות ממנו מה שיכול להיות גם מאוד מרגש עבורך.

על כן, משום שמדובר בתהליך טבעי ובריא, שעוברת כל אישה – מומלץ לדבר על כך עם אישה אחרת שעברה תהליך דומה. כתבת שאת ואמא שלך בקשר טוב אבל זה מביך אותך. זה אכן יכול להיות נושא מביך, אבל חשוב לזכור שגם אמא שלך הייתה בגילך וקיבלה את הווסת הראשונה שלה. מכיוון שאת מציפה חשש גדול לקראת קבלת הווסת, כדאי לשתף את אמא שלך גם בחשש הזה כדי שתוכל להיות שם בשבילך ולתמוך בך באופן רגשי וגם באופן פיזי לעזור לך להצטייד. כמובן שאם ירגיש לך נוח יותר את יכולה להתייעץ ולשתף בכך אישה קרובה אחרת; אחות גדולה, דודה, חברה טובה וכו'. חשוב שלא תרגישי לבד בתהליך הזה ושתרגישי שיש לך עם מי לשתף ולדבר על הדברים.

כדאי להצטייד לפני קבלת הווסת במגני תחתון שיהיו לך בתיק אתו את מסתובבת ביום יום, על מנת שכאשר יגיע היום בו תקבלי ווסת בפעם הראשונה (זה כנראה יופיע כדימום קל בתחתונים או על נייר הטואלט) תהיי מוכנה. לאחר מכן כדי להצטייד בתחבושות או טמפונים, לפי העדפתך והנוחות האישית שלך. אם את מפחדת שהמוצרים הללו יראו לך בתיק, מומלץ לשים אותם בתיק קטן אחר; תיק איפור או קלמר וכדומה.

לגביי החשש מהכאבים, לווסת החודשית יכולים להיות כל מיני תסמינים. התסמינים יכולים להשתנות מחודש לחודש ובמהלך החיים ולא כל אישה חווה את אותם התסמינים. יכול להיות שיהיו כאבים סביב קבלת הווסת אך גם יכול להיות שלא. במידה ותרגישי כאבים חמורים תמיד אפשר להתייעץ עם אמא שלך, חברה או רופא/ת נשים כדי להבין איך ניתן לטפל בהם או להתמודד איתם.

אני מצרפת לך סרטון מעולה שמפרט בצורה מאוד טובה על המחזור החודשי (עם קצת הסברים על מבנה הרחם והחצוצרות) https://www.youtube.com/watch?v=ryZNVHdMH-g.

כמו כן, במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/..

שיהיה הרבה בהצלחה,

בארי, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

 

רוצה גם להעלות שאלה ליועצת מיניות והמחזור הראשון שלי?

לחצי על העיפרון שלצד שורת החיפוש, בחרי "שאלי יועצת", בחרי בקהילה "גוף" ובתגית "שאלות מיניות" או "המחזור הראשון שלי".

בהצלחה!

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות