גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: אני קצת מבולבלת ולחוצה

"אני מבוהלת וקצת בסטרס ואני לא רוצה לפנות לרופאת נשים כי היא מפחידה אותי.." יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 29, 2021 00:31
photo

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

אני מאוננת במקלחת. ואני מחדירה עצמים שיספקו לי הנאה עכשיו בדרך כלל המחזור שלי לא סדיר אבל המקסימום שהוא מאחר לי זה עשרה ימים והוא מאחר לי בחודש ו... ורציתי לשאול אם יש סיכוי שאני בהריון? ואני יודעת שזה לא הגיוני להיכנס להריון בלי חדירה של איבר זכרי אבל אם היה זרע במקלחת שהחדרתי זה יכול להיות? מקווה שתענו כמה שיותר מהר. שלפחות יהיה לי שקט נפשי תודה.

תשובה:

שלום לך,
אני שמחה שפנית אלינו עם השאלות החשובות האלו. אתחיל בכך שאוננות היא דבר נהדר ובריא, גם לנשים וגם לגברים. אוננות היא דרך לענג את עצמך ובעיקר להכיר את הגוף שלך ואת מה שעושה לך נעים וטוב. בנוסף, אוננות היא גם אמצעי והזדמנות לחקור ולפתח פנטזיות מיניות על דברים שמגרים אותנו ומלהיבים אותנו מבחינה מינית. חשוב לומר שאוננות איננה מסוכנת ואינה פוגעת בבריאות שלך, בפוריות העתידית שלך או בחוזק שלך.

בנוגע לשאלה שלך, חשוב לי להרגיע ולומר שאין סיכוי שאת בהריון. מכיוון שכניסה להריון תיתכן רק כאשר נוזל זרע מגיע לנרתיק או פתח הנרתיק בקיום יחסי מין לא מוגנים עם פרטנר אחר. נוזל זרע לא שורד זמן רב באוויר הפתוח ולכן סיכוי נמוך מאוד שחדר לנרתיק על ידי עצם זר אחר והפרה ביצית.

בנוסף, חשוב לדעת שישנם כמה דברים שעשויים להשפיע על המחזור שלך. קודם כל, בגיל ההתבגרות הגוף עובר כל מיני שינויים התפתחותיים ועל כן קבלת הווסת יכולה להיות לא סדירה. חשוב שתהיה תזונה נכונה וגם מספיק שעות שינה, אלו דברים חשובים אשר משפיעים על ההתפתחות התקינה שלך ועל סדירות המחזור. ייתכן כי לחץ מהלימודים, מאיחור המחזור עצמו, או אירועים כלשהם בחיים שלך משפיעים על הגוף שלך וגורמים לאיחור הווסת. זה נורמאלי לגמרי ואת יכולה להיות רגועה.

כדאי גם שתדעי שהמחזור החודשי של אישה מורכב מכמה שלבים. אני מצרפת לך סרטון מעולה שמפרט בצורה מאוד טובה על המחזור https://youtu.be/ryZNVHdMH-g ועל ההפרשות לאורך החודש, ככה תוכלי להבין את משמעותן.

עוד חשוב לדעת, כי החדרה של עצמים חיצוניים לנרתיק עלולה להיות בעייתית ואף מסוכנת וליצור זיהומים, פציעות וכאבים. עלייך לוודא שהאביזר שאת בוחרת להכניס לנרתיק מיועד לכך וגם אם כן, עלייך לשמור על היגיינה בשימוש בו.

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/..

שיהיה הרבה בהצלחה,

בארי, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

 

רוצה גם להעלות שאלה ליועצת מיניות?

לחצי על העיפרון שלצד שורת החיפוש, בחרי "שאלי יועצת", בחרי בקהילה "גוף" ובתגית "שאלות מיניות".

 

בהצלחה!

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות