גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: איך לספור את המחזור?

"זה נחשב לתחילת המחזור? או שלא צריך לספור את זה?" יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
פברואר 20, 2021 15:03
photo

תודה רבה לבארי אייזנברג, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

רציתי לדעת בנוגע למחזור, אני מנסה לעקוב אחרי הזמנים שאני מקבלת, אבל אם היה לי טיפה אדום או חום זה נחשב למחזור? אני רוצה להבין כדי לדעת להבין איך לחשב את זה..

תשובה:

שלום לך,

קודם כל, כל הכבוד לך שאת שואלת ומתעניינת, חשוב להיות מודעות לשינויים הקורים בגופינו ולהתפתחות שלנו. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים ויקרו בעתיד בגוף שלך.

המחזור החודשי של אישה מורכב מכמה שלבים. אני מצרפת לך סרטון מעולה שמפרט בצורה מאוד טובה על המחזור החודשי (עם קצת הסברים על מבנה הרחם והחצוצרות). קבלת הווסת (הדימום במחזור) יכולה להיות מושפעת משלל גורמים כמו אחוז השומן בגוף, גנטיקה, עיסוק בספורט, לחץ מהלימודים ועוד. ייתכן מאוד שמה שאת מתארת שחווית זה שלב הווסת. לעיתים רבות מקדימות הפרשות חומות לדימום עצמו וזה תקין.

בשנים הראשונות מחזוריות הווסת יכולה להיות בלתי סדירה, עם הפסקות ארוכות בין הווסתות. יכול להיות שייקח לגוף שנתיים ואפילו יותר להפוך את הווסת לקבוע. לאורך השנים הווסת (הדימום) תשתנה ויהיה ארוך וסדיר יותר. כאשר המחזור מתייצב, אצל רוב הנערות הדימום (הווסת) מופיע פעם בחודש, בערך כל 28 ימים. אצל חלק מהבנות הדימום מופיע מוקדם או מאוחר יותר (המחזור ינוע בין 21 ל- 35 ימים). כמו כן, משך הדימום יכול להשתנות ולנוע בין 3 ל-7 ימים, וגם עוצמתו אינה אחידה ויכול להיות דימום קל דימום כבד. כל זה משתנה מנערה לנערה או מאישה לאישה.

בעיקרון, עלייך לספור את הווסת מהיום הראשון לדימום, ולא להפרשות אך מכיוון שאת מתארת כי רוב ימי הדימום כוללים הפרשות חומות, את יכולה לספור גם מהן. השאלה היא בשביל מה את סופרת את היום הראשון של הווסת? אם מדובר בספירה על מנת להתחיל אמצעי מניעה יש להיוועץ עם רופאת נשים.

במידה ויש לך עוד שאלות את יותר ממוזמנת לפנות ל"דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות, ולקבל ייעוץ נוסף פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

מקווה שעזרתי, בהצלחה בהמשך,

בארי דגן, עו"ס, דלת פתוחה.

רוצה גם להעלות שאלה ליועצת המחזור הראשון שלי?

לחצי על העיפרון שלצד שורת החיפוש, בחרי "שאלי יועצת", בחרי בקהילה "גוף" ובתגית "שאלות מיניות".

 

בהצלחה!

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות