גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

כמה שאלות לגבי אורגזמה

"לא מצליחה לגמור ומפחדת ומובכת לקראת יחסי מין עם בן זוג.." יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
פברואר 16, 2021 21:30
photo

שאלה:

כבר עברו למעלה מ-3 שנים מאז שאני התחלתי לאונן, ואני לא מצליחה לגמור. כל פעם שאני מאוננת, (אני רק נוגעת בדגדגן) אחרי כמה דקות אני מרגישה הרגשה מוזרה ואפילו כואבת מהאזור ואז כאילו אני הולכת לעשות פיפי, אז אני תמיד מפסיקה. אני יודעת שיש דבר כזה שנקרא השפרצה ושיש אותו ל-10 עד 40 אחוז מהאוכלוסייה הנשית. ואם זה מה שיש לי אז אני לא ארצה לקיים יחסי מין כי זה מגעיל ומביך בעיניי להשפריץ. בנוסף, זה אומר שלא אוכל לעשות סקס מזדמן. יש דרך בכלל שאוכל לדעת האם יש לי בעיה רפואית או שאני פשוט נכללת באחוזים? אוכל לפנות לרופאת נשים עם זה? ואם לא אז למי כן? חשבתי לקנות ויברטור ולראות אה זה מרגיש נעים ואולי אפילו אוכל לגמור אבל אני לא בטוחה אם זה יעזור... האם כדאי לי לנסות? אני נורא פוחדת שיום אחד אוהב מישהו וארצה לקיים איתו יחסי מין אך אהיה מובכת מדי מעצם המחשבה שמשהו מגעיל או מוזר עלול לגרום בגללי ולא תוכל להיות אווירה רומנטית בגלל זה, מה אוכל לעשות?

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שפנית אלינו עם השאלות החשובות האלו. ניכר מדברייך שאת מגלה עניין וסקרנות בכל מה שקשור למיניות שלך, מנסה דברים ואף מחפשת מידע שקשור לתחום, כל הכבוד לך! חשוב מאוד להיות מודעים לעצמנו וללמוד להכיר את הגוף שלנו ומה שעושה לו טוב.

בנות רבות נהנות מאוננות בדרכים שונות, יש בנות שנהנות ממגע בדגדגן, יש בנות שנהנות מהחדרת אצבעות וכאלו שמפיקות עונג מאיברים נוספים. הדרך הטובה ביותר לדעת מה טוב ונעים לך היא להתנסות ולגלות בעצמך.

בנוגע לעניין ההשפרצה, מדובר בתהליך טבעי ובריא שיכול להיות חלק מההגעה לאורגזמה שהיא שיא העונג. הנוזל עצמו הוא חלק מההפרשות של איבר המין הנשי- הנרתיק, שאני בטוחה שהרגשת בתור רטיבות בזמן האוננות ושכל אקט מיני שיכלול חדירה יבוא במגע איתן. ההפרשות הללו אינן מגעילות ותפקידן לסכך ולרכך את איבר המין ולאפשר חדירה חלקה ונעימה ככל שניתן עבור שני הפרטנרים. כמו שבוודאי הבנת, מרבית הנשים אינן משפריצות בזמן ההגעה לאורגזמה, אבל האמת היא שרובן המוחלט היו רוצות להגיע לרמות עונג שכוללות השפרצה. בניגוד למה שאת חושבת, מרבית הגברים אוהבים שבנות הזוג שלהם משפריצות ושמחים שהצליחו לגרום להנאה כה מרובה, לכן אני ממליצה לך לא לחשוב על זה מראש כדבר מביך ומוזר.

אינני יכולה לומר לך בוודאות האם זה יהיה חלק מהאורגזמות שלך או לא, הדרך הטובה ביותר לדעת היא לנסות את זה. אם את מרגישה לא בנוח עם בן זוג תוכלי לנסות זאת באוננות, בסיטואציה שנוחה לך, אולי אפילו לשים מגבת מתחת אם את מעדיפה. לאחר שתנסי תדעי בוודאות איך הגוף שלך מגיב באורגזמה וגם איך את מרגישה לגבי זה. חשוב לומר שהשפרצה היא לא בעיה רפואית אלא תגובה תקינה ונורמלית של הגוף לעונג, ואני ממליצה לך לא להחליט מראש עד שתדעי בדיוק איך הגוף שלך מגיב והאם נהנית מזה או לא.

אוסיף שאין לרופאת נשים או לאף גורם אחר מה לעשות בעניין, זו חלק מהתגובה הנורמלית והטבעית של הגוף שלך, אם זה קיים אצלך.

במידה ויש לך עוד שאלות את יותר ממוזמנת לפנות ל"דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות, ולקבל ייעוץ נוסף פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

מקווה שעזרתי, בהצלחה בהמשך,

בארי דגן, עו"ס, דלת פתוחה.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות