גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

ביקוטיפ #19

היייי! אז אחרי הרבה זמן שלא העלתי, הנה המשך הטור שלי - והפעם, ביקוטיפ לטור אחר - הטור של לי... "בורחת".

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ינואר 06, 2021 14:34
photo

שלום לכולן וברוכים הבאים לטור הביקוטיפ שלי!

לחדשות – ברוכות הבאות. לקוראות הקבעות – ברוכות השבות.

אז ככה, למי שלא יודעת אני מיילייט, או בכינוי ששאר כתבות הנוער נתנו לי – נצנצי! יש לי טור הנקרא ביקוטיפ שעולה בימי רביעי (משתדלת) ובו אני מעלה כל מיני דברים הקשורים לכתיבה באופנים שונים.

למי שעוד לא יצא לה לקרוא והנושא מעניין אותה, או שסתם רוצה נוסטלגיה או להיזכר, הנה החלקים הקודמים:

הטור הראשון, שהכי מרגש אותי להיזכר בו, דיבר על מחסומי כתיבה ונתן עצות להתמודדות איתם; הטור השני, לימד כמה דברים שאני די בטוחה שלא ידעתן על סימני פיסוק;  קצת לאחר מכן, הגיע טור על לימודים לכבוד החזרה אל בית-הספר - טיפים, דעות וסיפורים אישיים, הכל נמצא שם. דיברתי על הדרך לתאר אנשים, דברים מצבים, וכמובן על קצב עלילה וזמנים ; פירטתי על הדרך ליישם רעיונות; וכמובן, איך לא, ארבעה ביקוטיפים מעניינים, מיוחדים ומקוריים לבנות נפלאות. -my life-הולי גירלבלאק נייטצוות וקטע כתיבה - שלושה סיפורים מדהימים ושני קטעים פשוט יפיפיים.  הטור האחד עשרה עסק בדרכים להעיר לאנשים על שגיאות בכיתבה שלהם והיה בו תרגיל כתיבה מהמם שהכנתי בשבילכן. בטור השתים עשרה זהו הטור הביקולי (ראו למטה) ש- Remember me המדהימה כתבה לי. וכמובן, איך אפשר לשכוח את הטור השלוש עשרה שבו פירטתי על התחלות של סיפורים וספרים, שזה חלק שאני (ואני בטוחה שעוד הרבה) די מתקשות בו. לצערי הוא דיי אנדרייטד ולא קיבל חשיפה לציבור :\ הטור הארבע עשרה – ביקוטיפ לYou Keep Me Dancing .  הביקוטיפים האחרונים: ה15 , ה16 וכן גם הביקוטיפ ה17 וה18.

גם אתן רוצות להשתתף בטור שלי? יש כמה אפשרויות מיוחדות שהכנתי בשבילכן, מקווה שתהנו.

ביקוטיפ: ביקורת וטיפים לסיפורים או קטעים שאתן, הבנות, שולחות לי.

שאלות ותשובות: אתן שולחות לי שאלה בנוגע לכתיבה, ואני עונה עליה.

ביקוסיפ: פעילות מיוחדת שהכנתי בטור השמיני שלי. כל הפרטים נמצאים כאן, בסוף.

ביקולי: אתן מכינות לי ביקוטיפ!

אם גם את רוצה להשתתף באחת מן הפעילויות הרשומות למעלה, רשמי לי בתגובות את דברים הבאים:

דבר ראשון, כתבי לי את שם הפעילות. לאחר מכן, הוסיפי את השאלה \ שם הסיפור או הקטע שכתבת \ הקטע שלי שאת רוצה לבקר אותו. אני בתשובה אאשר ואשלח לך את התאריך שבו הטור יעלה.

הערות מיוחדות בנוגע לפעילויות:

אם את רוצה לכתוב ביקוסיפ, את לא צריכה לרשום לי הודעה בתגובות, פשוט תעלי פוסט עם הכותרת "ביקוסיפ - (וכאן תכתבי את השם שלך)".אני אשמח לקרדיט בתחילת או בסוף הפוסט, ולהודעה פרטית כדי שאם לא נתקלתי בפוסט אוכל לדעת על קיומו ולקרוא אותו.

אם את רוצה לכתוב ביקולי, כמו שאמרתי תכתבי למטה הודעה שאת רוצה לכתוב ביקולי, ואני אתן לך את כל הפרטים בפרטי - אם את רוצה לכתוב הקדמה, על איזה קטע או סיפור תכתבי, עד מתי ולאיפה את צריכה לשלוח - את כל הפרטים האלו נסגור ביחד שתינו בפרטי.

תודה לכולכן על ההשתתפות, אתן מדהימות!

ועכשיו, בואו נעבור סוף-סוף לטור!

***~~~***

שם הסיפור בורחת (פרקים 1 עד 9)

שם הכותבת: L A L I 

נקודות לשיפור:

  • תחושת הזמן – בסיפורים אמורים להכניס הרבה מאורעות תחת קורת גג של פרק אחד – שזה כמובן בדיוק מה שעשית. העניין הוא שלפעמים, קורה שתחושת הזמן הזו מתבלבלת מעט, ובפרק הראשון לדוגמה, כשגאיה וגולן היו צריכים לחכות שלוש דקות בשביל לפתוח את המנה החמה, תחושת הזמן נעלמה. הם דיברו למשך בקושי חצי דקה וכבר עבר הזמן. במקרים כאלה אני ממליצה למלא את החדר בשתיקה מביכה. הגיוני במיוחד שתהיה כזו אחרי המשפט האחרון שלה, כשגאיה קטעה את גולן וביקשה ממנו לא לדבר על הנושא ההוא.
  • בפרק הראשון, גאיה וגולן התיישבו על המיטה, הוא על הקצה והיא יותר בפנים. היא התקרבה אליו, אני מניחה שעל הברכיים, ונישקה אותו לרגע. הוא עצר אותה, והיא הסתכלה במבוכה על הרגליים שלה? אני יודעת שזה לא נראה כמו נקודה נורמלית לשיפור, אבל אני פשוט מבולבלת כי כשאני קוראת סיפור, הסצנה מתגוללת לי בראש כמו סרט, ופשוט לא הבנתי את עניין התנוחות. כמובן שבסיפור לא צריך לפרט על כל פרט קטן כמו תנוחה, אבל גם אסור לשכוח איפה הם נמצאים ומה בדיוק קורה, אז אשמח אם תסבירי – אפילו בתגובות, מה הלך שם.
  • יחסית למישהי ששותה פעם ראשונה אלכוהול, ועוד אחרי כל ההתנגדות שלה, ממש לא חווינו חוויה ראשונה חזקה. אלכוהול זה לא משקה טעים, המרירות ותחושת השריפה בגרון מכניסים את מי ששותה בפעם הראשונה את זה לשוק, וכן – אולי לנערה כמוה שעברה כ"כ הרבה זה עשה טוב והיא רצתה להרגיש מזה עוד ושתתה עוד שוט ועוד שוט מיד לאחר מכן אבל אני חושבת שהיית צריכה להדגיש את הלבטים שלה גם מיד אחרי זה, את התחושה של האלכוהול בגרונה, את שני הקולות שרבים במוחה כי מצד אחד זה הרגיש לה טוב ומצד שני יש את ההתנגדות הראשונית וכו'...
  • לא ראינו מה קרה במסיבה בכלל. עדי צעקה תחרות שוטים, גאיה שתתה ואז התחרות התבטלה – והופ כבר גוררים אותה לחדר... הייתי רוצה לראות מהמסיבה הזו קצת יותר ולדעת מה קרה, או שלפחות גאיה תסביר שהיא לא זוכרת הרבה בגלל השתייה...
  • "את חשובה לי יותר ממך" גולן אמר לה בפרק החמישי... אני מניחה שאני לא צריכה להסביר כאן...

נקודות לשימור:

  • סיפור הרקע של גאיה נבנה בצורה מעולה, הוצג לנו בהדרגה ולא מיידית ובצורה מובנת בהחלט.
  • קצב העלילה היה מעולה, לא הנחתת עלינו יותר מדי מידע וגם לא פחות מדי בבת אחת.
  • ההתחלה. ואו. אפילו אני מסתבכת הרבה פעמים עם התחלות. לא יודעת איך להציג את הדמויות ומה לעשות. את לא זרקת את הקוראים שלך אל המים והמתח, אבל כן דרשת מהם להיכנס אל המים (בעדינות, כמובן). ההתחלה הזו הרבה יותר טובה מרוב ההתחלות שקראתי אי-פעם.
  • סופי הפרקים מותחים בדיוק במידה הנכונה (ובנימה זו, בבקשה תמשיכי, אני מחכה לפרק הבא). ולא רק הסופים, אלא גם הפרקים עצמם. השאלות הלא פתורות, המידע המדהים שהחתת עלינו (הבגידה, אם אפשר לקרוא לזה ככה, של גולן וכן גם התאבדות של עודד).

דברים שרציתי להוסיף:

אחד הסיפורים הטובים ביותר שקראתי באתר, אם לא בכללי.

היה לי קשה למצוא נק' לשיפור (וגם הנק' שכן כתבתי לא בעייתיות במיוחד) ואפשר לראות את ההתקדמות שלך בכל סיפור וסיפור שאת כותבת.

אהבתי מאוד ואני ממש מחכה לפרק הבא.

אוהבתת

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
3 תגובות
תגובות: 289
_מג_ ינואר 06, 2021 17:42
תוכן פגעוני
מגניב
𝚂𝚎𝚗𝚝𝚒𝚘 ヅ ינואר 06, 2021 15:53
תוכן פגעוני
אעעעעעעע תודה??? כמה חיכיתיייי
תגובות: 716
{^❤(רולי)❤^} ינואר 06, 2021 14:36
תוכן פגעוני
מגניב?