גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: דימום אחרי יחסים

אני חדשה בכל הנושא יחסי המין ואני רוצה לדעת אם יש לי בעיה... יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
דצמבר 05, 2020 23:58
photo

תודה רבה לבארי אייזנברג, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

היי, אני בת 17 ואני וחבר שלי ביחד חודשיים ולפני חודש בערך שכבתי איתו בפעם הראשונה ואיבדתי את הבתולים. בפעם הראשונה ירד טיפה דם כנראה כי קרום הבתולין נקרע ובפעמים לאחר מכן כבר לא ירד דם, אבל לפני שבועיים, אחרי ששכבנו ראינו כתם דם גדול על המיטה וכשהלכתי לשירותים זה היה נראה כמו מחזור אבל לא קיבלתי מחזור. יום למחרת שכבנו שוב ולא ירד דם ולאחר יומיים כששכבנו שוב ירד דם. אני אשמח לדעת למה זה קורה והאם זה מסוכן? תודה.

תשובה:

שלום לך,

כל הכבוד לך שאת שואלת ומתעניינת. חשוב להיות ערה לגוף ולמה שקורה בו.

את מתארת דימום לסירוגין לאחר קיום יחסי המין, קשה לדעת מהתיאור שלך מה הגורם לדימום זה. ייתכן ומדובר בקרום הבתולין, ייתכן ומדובר בווסת וייתכן גם שמדובר בדימום הנובע מחיכוך של איבר המין של בן זוגך בתוך הנרתיק. חיכוך כזה יכול להגרם מכיווץ או חוסר רטיבות בפות או מקצב חדירה מהיר ולא הדרגתי. רטיבות בפות נוצרת כאשר את מגורה- במילים אחרות, שאת מעוניינת ומרוגשת מבחינה מינית. לפות לוקח זמן להירטב ולכן זמן המשחק המקדים צריך להיות ארוך- ליטופים, אוננות משותפת, נשיקות וכו'. כמו כן עליך להיות באוירה רגועה- שימי לב שיש לכם פרטיות ושאין דאגות אחרות שמעסיקות אותך. קצב החדירה גם הוא חשוב, כדאי להתחיל בהדרגה ולאט ולהיות בתקשורת על אופן החדירה.

על מנת לוודא את מקור הדימום ותקינותו רצוי להתייעץ עם רופאת נשים.

באופן כללי, יש להקשיב לגוף שלנו- אם דבר מה כואב או לא נעים כדאי לתקשר עם בן הזוג ולשנות את הקצב או הדרך שגרמו לכאב.

במידה והדימום לא לווה בכאב, ייתכן ובאמת מדובר בהמשך ניתוק קרום הבתולין או בווסת.

בנוסף, חשוב שתשתמשו באמצעי מניעה בעת קיום יחסי המין כדי להימנע מתוצאות לא רצויות כמו הריון לא מתוכנן או מחלה המועברת במין. קונדום הוא אמצעי המניעה המומלץ להגנה מפני מחלות וישנן אפשרויות נוספות להגנה מפני הריון כמו למשל גלולות, התקן תוך רחמי ועוד אמצעי מניעה רבים הקיימים היום עליהם ניתן לקרוא באתר דלת פתוחה ו/או להתייעץ עם רופאת נשים.

לעוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/..

שיהיה הרבה בהצלחה,

בארי, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

 

רוצה גם להעלות שאלה ליועצת מיניות?

לחצי על העיפרון שלצד שורת החיפוש, בחרי "שאלי יועצת", בחרי בקהילה "גוף" ובתגית "שאלות מיניות".

בהצלחה!

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
4 תגובות