גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: זה אומר שאני אמורה לקבל?

בת שתיים עשרה, יש לי בימים האחרונים כאבים בבטן התחתונה וגם כאבי ראש, יכול להיות שאני אקבל בקרוב? יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
נובמבר 28, 2020 17:42
photo

תודה רבה לבארי אייזנברג, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

היי אני בת שתיים עשרה ובשלושה ימים האחרונים התחילו לי כאבים בלמטה של הבטן, הפרשות יותר מהרגיל וכאבי ראש. אני מפותחת ויש לי כבר שיער במקומות. הבנות שאני מכירה שקיבלו מחזור אמרו לי שזה מה שיש להם בימים לפני המחזור. אמא שלי קיבלה מחזור בגיל 13 ואחותי בגיל 12. אחרי שלושה ימים של כאבים הכאבים הופחתו בהרבה וכמעט לא קימיים ולא קיבלתי מחזור. מה זה אומר? יכול להיות שאני אקבל בימים הקרובים מחזור?

תשובה:

שלום לך,

קודם כל, כל הכבוד לך שאת שואלת ומתעניינת, חשוב להיות מודעות לשינויים הקורים בגופינו ולהתפתחות שלנו. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים ויקרו בעתיד בגוף שלך.

הווסת (מה שקראת לו "מחזור") מופיעה כשנתיים אחרי תחילת גדילת השדיים והגיל הממוצע לקבלת הווסת בישראל הוא בין 12 – 13 אך עד גיל 16 זהו טווח הזמן הנורמלי. לגוף יש זמן משלו עבור כל שינוי והמחזור שלך עוד יגיע בקצב שלו. המחזור החודשי של אישה מורכב מכמה שלבים. אני מצרפת לך סרטון מעולה שמפרט בצורה מאוד טובה על המחזור החודשי (עם קצת הסברים על מבנה הרחם והחצוצרות).

קבלת הווסת בפעם הראשונה יכולה להיות מושפעת משלל גורמים כמו אחוז השומן בגוף, גנטיקה, עיסוק בספורט, לחץ מהלימודים ועוד. במידה והוסת עדין לא הופיעה דעי שאת בטווח הזמן הנורמלי והתקין ושהגוף צריך עוד זמן כדי להכין את עצמו לקבלת הווסת, אין לך מה לדאוג מכך. במידה והינך במשקל תקין התואם לגובה שלך  ככל הנראה  העניין הוא סבלנות. כנשים ונערות  הגוף שלנו חווה דברים דומים אך עדיין יש ביננו שוני גדול וכל אחת אחרת ומשתנה בקצב שלה. ולכן נסי להירגע בעזרת פעילויות שנעימות לך ומרגיעות אותך, וזכרי שזה נורמלי לחלוטין שעדיין לא קיבלת וסת במידה והווסת עדין לא הופיעה.


במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "
דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/..

שיהיה הרבה בהצלחה,

בארי, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

רוצה גם להעלות שאלה ליועצת המחזור הראשון שלי?

לחצי על העיפרון שלצד שורת החיפוש, בחרי "שאלי יועצת", בחרי בקהילה "גוף" ובתגית "המחזור הראשון שלי".

 

בהצלחה!

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות