גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: זו הפרעת אכילה?

אני לא בטוחה שאני אוכלת נכון או אם התפתחה לי סוג של הפרעת אכילה.. . יועצת עונה לשאלות של גולשות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 28, 2020 13:15
photo

תודה לגלית אלדרוטי על התשובות. גלית היא דיאטנית קלינית מזה 25 שנים, בעלת ניסיון עשיר כדיאטנית קלינית בבית חולים וממייסדי עמותת שחף לטיפול בהפרעות אכילה בקהילה. כיום מרצה ובעלת קליניקה לטיפול בהפרעות אכילה.

שאלה:

היי אני בת 14 עוד מעט, אני 1.54 ושוקלת 51 אני באחוזון משקל 50 (עשו לנו שנה שעברה בדיקות והן יצאו תקינות). לפני חצי שנה בערך התחלתי לא לאהוב את המשקל שלי וניסיתי לשנות הרגלים. הייתי אוכלת רק 400 קלוריות ביום (תפוח, שייק על בסיס מים ומנה נורמלית כמו פסטה). עשיתי את זה רק שבועיים אז זה לא ממש אנורקסיה, ואז אכלתי נורמלי. עכשיו כבר חודש בערך שאני אוכלת רק 2 ארוחות ביום בלי נשנושים ועושה מלא ספורט... אני רק רוצה לדעת אם זה נורמלי תודה.

תשובה

אכן נשמע שאת אוכלת לא בהתאם לצרכים שלך, בצמצום, ללא כל הקשבה לגוף ולתחושות רעב/שובע. אכילה זו מסכנת את בריאותך ויכולה להביא לבעיות בריאותיות (אובדן מחזור חודשי, פגיעה בעצמות, פגיעה בשריר הלב ועוד). ניתן לתקן זאת ויפה שעה אחת קודם. כל השתהות במצבך זה מסכנת אותך. הינך זקוקה לטיפול תזונתי אצל דיאטנית קלינית. אני ממליצה לך בחום לשתף את הורייך ןלפנות לדיאטנית קלינית המתמחה בהפרעות אכילה (אפשר גם בקופ"ח).

בהצלחה!

גלית

 

רוצה גם להעלות שאלה לגלית? לחצי על שאלי יועצת > בקהילה "גוף"  ובתגית "שאלות דיאטנית" ונעביר את השאלה שלך לדיאטנית מומחית.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות