גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: אוננות כמה פעמים בשבוע יכולה להשפיע על המחזור?

אם מאוננים לפחות ארבע פעמים בשבוע זה יכול להפסיק את המחזור או לעכב אותו? יועצת מיניות עונה לשאלות של גולשות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 27, 2020 00:56
photo

תודה רבה לבארי אייזנברג, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

שאלה:

היי, רציתי לדעת, אם מאוננים לפחות ארבע פעמים בשבוע זה יכול להפסיק את המחזור או לעכב אותו?

תשובה:

שלום לך, אני שמחה שאת פונה אלינו ומעוניינת לחקור ולגלות את גופך ואת מה שגורם לך הנאה. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים בגוף שלך.

אוננות היא טבעית ונורמלית לגמרי ובטח שזה בסדר (ואף מומלץ!) לאונן.  

כמו כן, אין כל קשר בין כמות אוננות בשבוע לבין מחזור. נשים, כמו גברים, מרגישות דחף מיני, עוררות מינית וחרמנות. בגיל ההתבגרות, כפי שאת כנראה כבר יודעת, הגוף עובר שינויים משמעותיים. הגוף מוצף בהורמונים ולכן אנחנו מרגישות צורך ורצון לאונן, זה נורמלי וטבעי והרבה נערות חוות את זה.

אוננות מלמדת אותנו מה נעים לנו ואיזה מגע עושה לנו תחושה טובה בגוף וכך אוננות עוזרת לנו להכיר את גופנו הכי טוב. כמו כן, לאוננות ישנם יתרונות רבים, אוננות מאפשרת לנו לפתח פנטזיות מיניות על דברים שמגרים אותנו ומלהיבים אותנו מבחינה מינית. לאחר אוננות מופרשים הורמוני ההרגשה הטובה. לכן אוננות יכולה לעזור לנו להירדם, להיות במצב רוח טוב ולהפחית מתחים וחרדות.

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/..

אני מאחלת לך הרבה בהצלחה במשך הדרך,

בארי אייזנברג, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

רוצה גם להעלות שאלה ליועצת מיניות והמחזור הראשון שלי?

לחצי על העיפרון שלצד שורת החיפוש, בחרי "שאלי יועצת", בחרי בקהילה "גוף" ובתגית "שאלות מיניות" או "המחזור הראשון שלי".

בהצלחה!

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות