גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: לאונן זה בריא?

אני יחסית קטנה ואני בת 12, התחלתי לאונן לא מזמן ואני לא יודעת אם זה בריא לי בכלל... יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 26, 2020 15:34
photo

תודה רבה לבארי אייזנברג, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

הייי, אז ככה: מלפני כבר משהו כמו 5 חודשים התחלתי לאונן כי שמעתי על זה שזה כיף ולא יודעת.. אז ניסיתי כמו מפגרת וכל פעם בשבוע אני מאוננת משהו כמו 4 פעמים או 3.

כמובן שאני לא אספר את זה לאמי כי היא תכעס שאני בכלל יודעת מה זה סקס...

אז רציתי לשאול אתכן אם זה בריא לי או לא.

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שפנית אלינו. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים של מיניות ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגבי הגוף שלך.

לאונן זה דבר טבעי לחלוטין, והמטרה של האוננות היא ליהנות ולגלות את הגוף שלך. מאוד חשוב להכיר את איבר המין שלנו לדעת איך הוא נראה, ללמוד אותו וכמובן ללמוד לאהוב אותו כמו את שאר הגוף שלנו. אוננות היא דבר מאוד אישי ולכל אחת נעים דבר אחר ומגע אחר. לכן, זה עניין של ניסוי וטעיה.

לשאלתך, האם אוננות היא דבר בריא חשוב לדעת כי אוננות אינה מסוכנת ואינה פוגעת בבריאות שלך, בפוריות העתידית שלך או בחוזק שלך. אוננות היא פעולה טבעית בגיל ההתבגרות, ובכלל בכל הגילאים. מדובר במגע באיבר המין למטרת גירוי וסיפוק מיני.

כדאי לדעת שאוננות היא דבר נהדר ובריא.

כמו כן, אוננות מאפשרת לנו לפתח פנטזיות מיניות על דברים שמגרים אותנו ומלהיבים אותנו מבחינה מינית. לאחר אוננות מופרשים הורמוני ההרגשה הטובה. לכן אוננות יכולה לעזור לנו להירדם, להיות במצב רוח טוב ולהפחית מתחים וחרדות.

כמות הפעמים שתאונני בשבוע תלויה בחשק וברצון שלך. במידה ואת שמה לב שהאוננות הופכת לחלק עיקרי מחייך ואת מזניחה תחומים אחרים בגללה זה עלול לפגוע בתחומים אלו ולכן רצוי להתייעץ עם "דלת פתוחה" כדי לחזור לאונן בצורה בריאה.

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/..

אני מאחלת לך הרבה בהצלחה במשך הדרך,

בארי אייזנברג, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

רוצה גם להעלות שאלה ליועצת מיניות והמחזור הראשון שלי?

לחצי על העיפרון שלצד שורת החיפוש, בחרי "שאלי יועצת", בחרי בקהילה "גוף" ובתגית "שאלות מיניות" או "המחזור הראשון שלי".

בהצלחה!

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות