גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

ביקוטיפ #18

והפעם... ביקוטיפ לפאנפיק מופלא על הפ! הוא סובב סביב שלושה סיפורי אהבה להטביים. ניחשתן? קראתן? גם אם כן, גם אם לא, אני מקווה שתשמחו לקרוא את הביקוטיפ שלו ;)

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 14, 2020 18:34
photo

שלום לכולן וברוכים הבאים לטור הביקוטיפ שלי!

לחדשות – ברוכות הבאות. לקוראות הקבעות – ברוכות השבות.

אז ככה, למי שלא יודעת אני מיילייט, או בכינוי ששאר כתבות הנוער נתנו לי – נצנצי! יש לי טור הנקרא ביקוטיפ שעולה בימי רביעי (משתדלת) ובו אני מעלה כל מיני דברים הקשורים לכתיבה באופנים שונים.

למי שעוד לא יצא לה לקרוא והנושא מעניין אותה, או שסתם רוצה נוסטלגיה או להיזכר, הינה החלקים הקודמים:

הטור הראשון, שהכי מרגש אותי להיזכר בו, דיבר על מחסומי כתיבה ונתן עצות להתמודדות איתם; הטור השני, לימד כמה דברים שאני דיי בטוחה שלא ידעתן על סימני פיסוק;  קצת לאחר מכן, הגיע טור על לימודים לכבוד החזרה אל בית-הספר - טיפים, דעות וסיפורים אישיים, הכל נמצא שם. דיברתי על הדרך לתאר אנשים, דברים מצבים, וכמובן על קצב עלילה וזמנים ; פירטתי על הדרך ליישם רעיונות; וכמובן, איך לא, ארבעה ביקוטיפים מעניינים, מיוחדים ומקוריים לבנות נפלאות. -my life-הולי גירלבלאק נייטצוות וקטע כתיבה - שלושה סיפורים מדהימים ושני קטעים פשוט יפיפיים.  הטור האחד עשרה עסק בדרכים להעיר לאנשים על שגיאות בכיתבה שלהם והיה בו תרגיל כתיבה מהמם שהכנתי בשבילכן. בטור השתים עשרה זהו הטור הביקולי (ראו למטה) ש- Remember me המדהימה כתבה לי. וכמובן, איך אפשר לשכוח את הטור השלוש עשרה שבו פירטתי על התחלות של סיפורים וספרים, שזה חלק שאני (ואני בטוחה שעוד הרבה) די מתקשות בו. לצערי הוא דיי אנדרייטד ולא קיבל חשיפה לציבור :\ הטור הארבע עשרה – ביקוטיפ לYou Keep Me Dancing . הביקוטיפים האחרונים: ה15 , ה16 וכן גם הביקוטיפ ה17 היו ביקוטיפים לסיפורים נפלאים – סוף העולם ביחד, הילד עם הקוביות בבטן והביקוטיפ הטרי ביותר – זה שעלה לפני שבוע – ביקוטיפ לסיפור "תרקדי את זה".

 גם אתן רוצות להשתתף בטור שלי? יש כמה אפשרויות מיוחדות שהכנתי בשבילכן, מקווה שתהנו.

ביקוטיפ: ביקורת וטיפים לסיפורים או קטעים שאתן, הבנות, שולחות לי.

שאלות ותשובות: אתן שולחות לי שאלה בנוגע לכתיבה, ואני עונה עליה.

ביקוסיפ: פעילות מיוחדת שהכנתי בטור השמיני שלי. כל הפרטים נמצאים כאן, בסוף.

ביקולי: אתן מכינות לי ביקוטיפ!

אם גם את רוצה להשתתף באחת מן הפעילויות הרשומות למעלה, רשמי לי בתגובות את דברים הבאים:

דבר ראשון, כתבי לי את שם הפעילות. לאחר מכן, הוסיפי את השאלה \ שם הסיפור או הקטע שכתבת \ הקטע שלי שאת רוצה לבקר אותו. אני בתשובה אאשר ואשלח לך את התאריך שבו הטור יעלה.

הערות מיוחדות בנוגע לפעילויות:

אם את רוצה לכתוב ביקוסיפ, את לא צריכה לרשום לי הודעה בתגובות, פשוט תעלי פוסט עם הכותרת "ביקוסיפ - (וכאן תכתבי את השם שלך)".אני אשמח לקרדיט בתחילת או בסוף הפוסט, ולהודעה פרטית כדי שאם לא נתקלתי בפוסט אוכל לדעת על קיומו ולקרוא אותו.

אם את רוצה לכתוב ביקולי, כמו שאמרתי תכתבי למטה הודעה שאת רוצה לכתוב ביקולי, ואני אתן לך את כל הפרטים בפרטי - אם את רוצה לכתוב הקדמה, על איזה קטע או סיפור תכתבי, עד מתי ולאיפה את צריכה לשלוח - את כל הפרטים האלו נסגור ביחד שתינו בפרטי.

תודה לכולכן על ההשתתפות, אתן מדהימות!

ועכשיו, בואו נעבור סוף-סוף לטור!

***~~~***

שם הסיפור: פאנפיק גיי על הארי פוטרר (אזהרת הגבלת גיל) ( ביקוטיפ על הפרקים 1, 2, 3, 4)

שם הכותבת: °✫•.'???????_??????'.•✫° 

נקודות לשיפור:

 • " המגע הרך של הארי בלחיו צורב, מענה, מרגיש טוב- כמו הגיהנום." – אם המגע שלו היה רך, איך הוא צרב ועינה את דראקו? יודעת מה – אני דווקא מבינה, את מדברת על תחושת האשמה. דראקו בעצם רצה אותו, אבל היה אסור להם, הרי הם נשואים לאנשים שונים, ולכן המגע של הארי היה נעים וכואב בו זמנית. לפי דעתי היית צריכה להבהיר את העניין קצת יותר, אבל עם קצת מחשבה זה דווקא בסדר. עכשיו בואי ניגש לחלק השני של המשפט, "כמו הגהנום" – את זה אני באמת לא מצליחה להבין – הגהנום מענה, כן, זה נכון – אבל הגהנום לא מהנה או נעים ב-כ-ל-ל. חוסר נעימות וסבל זו המטרה שלו.
 • " ידיו התרוצצו בין הלחים הלבנות ובין עמוד השידרה הפעוט" קודם כל, לחיים*. דבר שני, אבתור תיאור, גם אם את מנסה לגוון בתאורים, לא מחברים את עמוד שדרה ופעוט. עמוד השדרה הוא לא דבר קטן במיוחד, גם אם שברירי ולא מתפרס על כל הגוף שלנו. זה פשוט לא הרגיש לי מתאים.
 • "לטרוף את השעון" ביטוי נחמד, אבל שוב – פשוט לא מתאים או מוכר בכלל.
 • כשמחליפים דובר, עושים אנטר. אחרת זה סתם יכול לבלבל.
 • או נקודה אחת, או שלוש. לא שתיים, לא ארבע וכן הלאה.
 • לעכל* ולא "לעקל". לעקל זו אכן מילה, אבל זוהי לא השימוש והמשמעות שלה. לעכל בתור דוגמה זה אוכל (או בשורה, במקרים שלך) שמתעכל בבטן, ואילו הינה משפט עם המילה לעקל, שהיא כמובן שונה: הבנק עיקל (סוג של החרים) לי את הבית כי לא יכולתי לשלם את התשלום החודשי הקבוע.

נקודות לשימור:

 • אהבתי מאוד את הפתיחה. את זרקת את הקוראים שלך למים, אבל לא לפני שלימדת אותם לשחות. את אומנם התחלת את הסיפור בקטע די מיני של הארי ודראקו, מבלי שנדע כיצד הגיעו לשם ומה סיפור הרקע שלהם, אבל לא באופן בעייתי. את הסברת את כל מה שהיינו צריכים לדעת לאט ובפשטות, תוך כדי שהמים שוצפים מסביבנו והעלילה זורמת ומתעצמת.
 • לא היה משהו לא ברור, משהו שקרה ולא היה אמין או שלא הבנת אותו מבחינת העלילה עצמה.
 • כשכותבים פאנפיק צריך לשים לב טוב-טוב-טוב לדמויות שלך מהסיבה הפשוטה שהן לא באמת שלך. צריך לשים לב טוב שאת מעבירה את האופי ואת התגובות שלהן בצורה המושלמת. שאת מכירה אותן טוב ויודעת מה הן יעשו ואיך ידברו. אני יותר משמחה להגיד שמילאת את הסעיף הזה באופן מושלם. התגובה של ג'יני לאהבתה של לונה ואופן הדיבור שלה, לונה עצמה, החולשה בנפש של דראקו והתיאורים של כולם... פשוט התאמת את זה בצורה מדוייקת לדמויות המקוריות.
 • השפה שלך גבוהה מאוד! אהבתי כל-כך את הגיוונים בתיאורים, הניסוחים השונים שמתאימים אחד לשני באופן מדהים. בכללי אופן הכתיבה מתאים מאוד להוואי (לא המדינה) של הסיפור שלך.
 • הרבה פעמים בסיפורים הכותב מתחיל ישר את הסיפור ברומנטיקה מרגשת וסוחפת – אבל אהבה ממבט ראשון לא כל-כך נפוצה. ויותר מזה – הרבה פעמים יש בה קשיים. בסיפור שלך את הצגת את כל זה בצורה מאוד טובה. את השארת את הזוגות המקוריים של הספר, רק שהוספת כל מיני שיחות נוספות עם מעורבים נוספים, וכן – גם את החשקים הסודיים של הדמויות, גם אם בספר המקורי הם לא היו אמיתיים.
 • הסיפור שלך סובב סביב שלוש סיפורי אהבה. בד"כ זה קשה ואפילו בלתי אפשרי לרקוד בשתי חתונות, אבל את הצלחת להתרוצץ בין שלוש! הסיפורים שלך השלימו אחד את השני ולא הפריעו. סדר האירועים היה מובן וברור ולא מבולבל או קשה ומסובך לקרוא.

דברים שרציתי להוסיף:

אני יודעת שכבר כתבתי את זה, פחות או יותר, אבל אני ממש אוהבת את סגנון הכתיבה שלך! יש לך שפה רהוטה ויפה, התיאורים מהממים, הסדר והסיפור עצמו ברורים לכל...

הצלחת לשלב מתח ואהבה, גרמת לסיפור להישמע ריאליסטי מהרגע הראשון שהדמויות דיברו ובכללי הסיפור מהמם.

הטעויות שלך, כפי שכבר שמת בוודאי לב – הם יותר טעויות טכניות מאשר כל דבר אחר, הן ספציפיות וקלות לטיפול ולכן אני בטוחה שתתגברי עליהן ב-ק-ל-ו-ת.

באופן כללי כן ציפיתי לראות ולטעום קצת יותר מעולם הקסם, שמלבד אזכור אחד לשרביט ושיחה על חיות הפלא פשוט לא הופיע שם. זה כן קצת מאכזב, אבל אני מבינה שזה סיפור אהבה. עם זאת - אני מקווה וממליצה לך להוסיף קצת יותר קסם בפרקים הבאים, משהו כדי להפריד אותם (בצורה טובה) מהחיים האמיתיים.

אני כבר מחכה לפרק הבא!

***~~~***

מקווה שנהנתן מהביקוטיפ של היום כמו שאני נהנתי ושלמדתן ממנו דבר אחד או שתיים. מזכירה שאם מישהי צריכה ממני משהו בפרטי או סתם רוצה לדבר אני כאן בשבילכן. אוהבת, מייליטטט!

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
5 תגובות
-𝕯𝖆𝖓𝖌𝖊𝖗𝖔𝖚𝖘 𝖆𝖓𝖌𝖊𝖑- אוקטובר 15, 2020 08:28
תוכן פגעוני
מצחיקולה- אם לא קראת הפ אני חושבת שפחות תצליחי להבין את המערכות יחסים בין הדמויות ולדעתי זה יהיה לך קצת יותר קשה להבין אם את לא מכירה את הרקע. אבל בגלל שזה פאנפיק אולי יהיה לך יותר קל :)
《°•"מָצְחִקּוּלָהּ"°•》 אוקטובר 14, 2020 22:20
תוכן פגעוני
כי ך לקרוא את הביקורת...שאלה כנה- אני לא קראתי שום ספר ולא ראיתי שום סרט של הארי פוטר כי אני פשוט לא אוהבת ומתחברת לז'אנר הזה....אבל בכל זאת גויס כתבה את זה אז זה בטוח יפה רצח אתם חושבות שאני יבין?
▪ [«°•my light•°« ] ▪ אוקטובר 14, 2020 21:57
תוכן פגעוני
בכיף, שמחה שאהבתן!
-𝖌𝖔𝖙𝖎𝖘- אוקטובר 14, 2020 21:51
תוכן פגעוני
תודהה:)
-𝕯𝖆𝖓𝖌𝖊𝖗𝖔𝖚𝖘 𝖆𝖓𝖌𝖊𝖑- אוקטובר 14, 2020 20:29
תוכן פגעוני
וואו, את מעבירה את המסרים ככ טוב וממש כיף לקרוא :)