גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גירוד נוראי למטה

בשבוע האחרון ממש מגרד לי למטה וכבר עשיתי לעצמי שריטה מרוב שגירדתי, מה לעשות? יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 05, 2020 14:26
photo

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

שאלה:

היי, בשבוע האחרון ממש מגרד לי באזור הפרטי.

אני מתקלחת יום כן יום לא, אני לא שוטפת עם סבון מיוחד לאזור הפרטי כי קראתי שזה לא טוב.

אני חושבת שיש הפרשת יתר ואולי טיפה נפיחות.

אני מתביישת לספר לאמא שלי ותיקח אותי לרופא נשים וגם ממנו אני מתפדחת שיראה את האזור הפרטי שלי ולא בא לי שהוא ייגע בו.

יש משהו שאני לבד יכולה לעשות? או טיפים לתת לי?

 

תשובה:

היי יקירה, קודם כל אני שמחה שפנית אלינו.

אני רוצה לחזק אותך על כך שאת דואגת לבריאות שלך, זה חשוב לא להזניח את הטיפול בגוף שלנו. בנוסף מעולה שאת קוראת ומתעניינת מה טוב ומה פחות טוב לגוף שלך ושאת בודקת את עצמך ויודעת לומר מה את מרגישה. זה מאד חשוב.

גרד בפות הוא דבר מאד נפוץ אצל נערות ונשים והוא בהחלט לא נעים. אז קודם כל, כפי שכתבת בעצמך, באמת מומלץ שלא להשתמש בסבון שטיפה אינטימית ובנוסף, כדאי להפסיק את השימוש בתחתוניות, מגבונים ותכשירים קוסמטיים, להשתמש רק בתחתוני כותנה, לא חוטיני, ובלילה כדאי להיות ללא תחתונים כלל.

חשוב שתדעי שישנן סיבות רבות לגרד בפות, שלרובן יש טיפול פשוט ונוח. ייתכן כי הגרד קשור לשינויים טבעיים שקורים בפות בגיל ההתבגרות או עקב פטרייה או דלקת. בשביל לדעת איך לטפל בגרד, חשוב לדעת מהי הסיבה לגירוד. לכן, אני ממליצה ללכת לרופאת נשים.

מאחר ויכולות להיות סיבות שונות לגרד בפות ולכל סיבה טיפול שונה, אני מעודדת אותך לדבר עם אמא שלך וללכת לרופא נשים. גרד בפות זאת תופעה מוכרת לכל אישה ואני בטוחה שאמא שלך תבין את המצוקה שלך. חשוב שתדעי שרופאים הם אנשי מקצוע שכל תפקידם להקל על התחושות הלא נעימות ולעזור. אך אני בהחלט יכולה להבין את המבוכה ולכן את יכולה לקבוע תור לרופאת נשים, אישה, שתבדוק אותך ובאופן כללי חשוב שתדעי שמדובר בבדיקה פשוטה ומהירה. בנוסף את יכולה ללכת עם אחות, בת דודה, חברה או לבקש מאימא שלך להיות מחוץ לחדר או לחלופין ממש לידך בזמן הבדיקה.

אז לסיום יקירה, הפות הוא חלק מהגוף שלנו, וכפי שהיית הולכת להיבדק אצל רופא/ה אם היה לך גרד או נפיחות ביד או ברגל כך גם כאן.

לכל שאלה ומידע נוסף, את מוזמנת להתקשר אלינו בשעות הפעילות או לשלוח הודעה באתר שלנו.

https://www.opendoor.org.il/

 

שיהיה הרבה בהצלחה,

בארי, עובדת סוציאלית, עמותת דלת פתוחה.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות