גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גולשת שואלת: שחיינית ורוצה להתייעץ עם תזונאית

בת 12 ששוחה 10 שעות בשבוע רוצה להתייעץ עם תזונאית לגבי תזונה מתאימה, צריכת חלבון ועוד.. יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ספטמבר 22, 2020 14:49
photo

תודה לגלית אלדרוטי על התשובות. גלית היא דיאטנית קלינית מזה 25 שנים, בעלת ניסיון עשיר כדיאטנית קלינית בבית חולים וממייסדי עמותת שחף לטיפול בהפרעות אכילה בקהילה. כיום מרצה ובעלת קליניקה לטיפול בהפרעות אכילה.

 

שאלה:

היי, אני בת 12 גובה-1.60 משקל-50, שחיינית. אני שוחה 10 שעות בשבוע בתקופה רגילה. קיבלתי כבר מחזור לפני שנה (אם זה משנה משהו...). בזמן האחרון יש לי הרגשה שהייתי רוצה להתייעץ עם תזונאית. אני אסביר למה:

1) הייתה לנו פגישה אחת עם תזונאית לכל הקבוצה של השחייה והיא דיברה הרבה על החשיבות של ברזל וכו'. היא סיפרה על ילדה שהיא עבדה איתה שיום אחד פשוט סיימה אימון, יצאה מהמים והתעלפה בגלל מחסור בברזל או משהו כזה וזה קצת מפחיד אותי..

2) דיברו איתנו גם על החשיבות של חלבונים לבניית שריר אז גם על זה הייתי רוצה לעבוד אבל אני לא יודעת איך..

3) אני אוהבת שיש לי תפריט מסודר.

4) אני לא שלמה עם המראה שלי ואני מרגישה קצת שמנה.. הבעיה שאני מפחדת שההורים שלי ידאגו בגלל שאני רוצה דיאטנית (והן גם לא יודעים על זה בינתיים).

וגם אני חושבת שללכת באופן קבוע לדיאטנית זה קצת יקר ואני לא בטוחה שזה נחוץ..

אני מקווה שתוכלי לעזור לי.

תודה :)

תשובה

שלום לך,

וואו! את רק בת 12 וכותבת בצורה כה בוגרת וחכמה. כל הכבוד!

הנך ספורטאית ותזונתך חשובה מאד להתפתחותך הספורטיבית. בהחלט מגיע לך לפגוש דיאטנית ולדון עימה על כל הסוגיות שציינת בשאלתך. ניתן לפגוש דיאטנית במסגרת קופת חולים ללא כל עלות. ממליצה לך בחום לשתף את הורייך, הם יוכלו לתאם לך תור אצל דיאטנית בקופ"ח.

בהצלחה רבה!

גלית

 

רוצה גם להעלות שאלה לגלית? לחצי על שאלי יועצת > בקהילה "גוף"  ובתגית "שאלות דיאטנית" ונעביר את השאלה שלך לדיאטנית מומחית.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות