גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

צריכה ללכת לרופא/ת נשים ולא רוצה!

אמא שלי מעוניינת שנלך לרופא נשים. אני יותר באנטי ופחות מתלהבת ללכת לבדיקה... יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ספטמבר 16, 2020 17:33
photo

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

היי :)

אני מקווה שהשאלה שלי מתאימה לקהילה ולתגית ואשמח ממש לתשובה בהקדם!

יש לי חבר כבר כמה חודשים ואנחנו מקיימים יחסי מין מוגנים. ההורים שלי לגמרי מודעים לעניין, יש בנינו מערכת יחסים מאוד פתוחה וכנה.

אמא שלי רוצה ללכת איתי לגינקולוג. עכשיו אני מבינה שהבדיקות האלה חשובות וכו' אבל כמו רב הבנות, אני פחות מתלהבת ללכת.

אני פיתחתי אנטי כלפי רופאי נשים (אפילו מבלי ללכת אליהם) וגם אמא שלי תמיד מרגישה צורך להיות איתי בכל בדיקה, עכשיו זה לא הכי נעים שבזמן שאני שם נבדקת היא נמצאת בחדר שואלת אם הכל בסדר כל רגע או סתם יושבת שם לידי. מבינה את הכוונות הטובות שלה אבל פחות מרגישה בנוח איתן כרגע חחח.

התעניינתי קצת באינטרנט מה בבדיקה ואיך הכל הולך, אבל לא ממש קיבלתי תשובה מספקת שיכולה להוריד ממני קצת את אנטי לבדיקה הזאת.

רק אציין שאני בת 17 :)

תודה רבה.

 

תשובה:

שלום לך,

השאלה שלך מאוד מתאימה ואני שמחה שאת יוזמת ומנסה למצוא את הדרכים הטובות בשבילך וכמו שאומרים: אם לא נשאל לא נדע..

אנסה לענות על השאלה שלך מכמה כיוונים שונים, בראש ובראשונה משמח לשמוע שיש לך קשר טוב וכנה עם ההורים שלך ושהם מודעים למערכת היחסים שלך עם בן הזוג שלך.

אני רוצה לעודד אותך לשתף את אמא שלך בתחושות שלך ולספר לה על החששות, הפחדים והאנטי. אני מאמינה שהיא תגלה הבנה וחמלה כלפייך וייתכן מאוד שהיא תדע להעריך את הבגרות שלך והרצון להיבדק לבד ולשמור על בריאותך מבלי לוותר על הנוחות שלך, ומעל הכל, היא תשמח ששיתפת אותה. כך תוכלי יחד איתה למצוא את הפתרון הכי מתאים בשבילך על מנת שתמצאי את האיזון הנכון בין הדאגה לבריאות שלך לבין הדרך הנעימה ביותר לעשות זאת. זכרי שלעיתים התערבות של הורה יכולה להיחוות אצלינו כמציקה ומביכה אך בסופו של דבר ליווי של אימך עשוי לעזור לך להבין טוב יותר את הדברים ולחוש ביטחון בבדיקה. במידה ותבחרי לא ללכת עם אמך, נסי למצוא חברה קרובה/דודה/ אחות או מכרה שאת סומכת עליה להגיע איתך לבדיקה.

יש לציין כי החשיבות של ביקורים תקופתיים אצל הגניקולוג היא מניעתית וחשובה - כלומר, היא יכולה לאפשר אבחון מוקדם של מצבים שונים שייתכנו בתפקודם ובבריאותם של איברי המין והשדיים. מעקב שגרתי כולל כמה בדיקות: בדיקה גניקולוגית ידנית, סקירת אולטרה סאונד של איברי הרבייה הפנימיים, בדיקת שד (שנעשית ע"י רופא כירורג) ובדיקת פאפ - אותה מבצעים אחת לשנה או לשלוש שנים, תלוי בגיל האישה ובהיסטוריה הרפואית שלה. (חשוב לציין שלא כל פעם כל הבדיקות יבוצעו).

לכן, מומלץ לבקר אצל רופאת הנשים על אף שהביקור אצלה יכול להיות לפעמים דבר מביך ומפחיד מכיוון שזה כולל נושאים מורכבים, איברים מוצנעים, התפשטות רגשית ופיזית כאחד.

ייתכן שבבדיקה הגניקולוגית יבדקו אותך פיזית מה שידרוש ממך להתפשט ולאפשר לרופא מגע מקצועי באיבר המין, ייתכן גם שהבדיקה לא תכלול מגע, זה תלוי מאוד במטרה שלשמה הגעת לפגישה. חשוב לציין כי כל עוד לא תרצי לבצע בדיקה כלשהי, אף אחד לא יכריח אותך לעשות זאת, גם לא רופא.

מכאן אני רוצה לספר לך שיש אפשרות שאולי יהיה לך יותר נעים בפעם הראשונה לחפש יחד עם אמך גניקולוג/ית עם המלצות טובות מנשים בסביבתך ולספר לו/ה שזו הפעם הראשונה שאת נגשת לבדיקה כזו והמעמד מעורר בך תחושות לא טובות.

זה מאוד נורמלי לבקש שידברו אתנו, יסבירו לנו, יגלו חום ואמפתיה וישתפו אותנו בתהליך גם אצל הרופא. קל וחומר אצל רופא נשים בבדיקה אינטימית. לכן, בקשי מרופאת הנשים שאליה תגיעי להסביר לך מה היא בודקת בכל שלב.

לעוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה" https://www.opendoor.org.il , מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות וגם להתקשר אלינו כדי שנוכל לדון במצב הספציפי שלך ולייעץ בצורה המתאימה ביותר.

בהצלחה,

 בארי, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות