גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

המחזור מאחר בחודשיים!

מה הסיבות שבגללן מחזור יכול לאחר בחודשיים? יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ספטמבר 14, 2020 20:08
photo

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

שאלה:

המחזור מאחר בחודשיים, בדרך כלל אם הוא מאחר זה בשבועיים.. אין לי מושג למה זה ככה.. כן התחלתי לעשות ספורט וירדתי בשבוע קילו בערך.

ולא תמיד יש לי מצב רוח. אני מקבלת מחזור מגיל 12.5 ועכשיו אני בת 17. אף פעם לא הלכתי לרופא נשים ואף פעם לא מאחר לי בהרבה זמן. מה הסיבות שבגללן המחזור יכול לאחר? (ויחסי אישות לא יכול להיות כי לא שכבתי עם אף אחד אף פעם).

תשובה:

שלום לך,

קודם כל, כל הכבוד לך שאת שואלת ומתעניינת, חשוב להיות מודעות לשינויים הקורים בגופינו ולהתפתחות שלנו. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים ויקרו בעתיד בגוף שלך.

את נמצאת כעת בגיל ההתבגרות, זהו גיל בו הגוף עובר שינויים רבים. בשנים הראשונות מחזוריות הווסת יכולה להיות בלתי סדירה, עם הפסקות ארוכות בין הווסתות. לאורך השנים הווסת (הדימום) תשתנה ויהיה ארוך וסדיר יותר. כאשר המחזור מתייצב, אצל רוב הנערות הדימום (הווסת) מופיע פעם בחודש, בערך כל 28 ימים. אצל חלק מהבנות הדימום מופיע מוקדם או מאוחר יותר (המחזור ינוע בין 21 ל- 35 ימים). כמו כן, משך הדימום יכול להשתנות ולנוע בין 3 ל-7 ימים, וגם עוצמתו אינה אחידה ויכול להיות דימום קל ועד דימום כבד. כל זה משתנה מנערה לנערה או מאישה לאישה.

המחזור החודשי של אישה מורכב מכמה שלבים. אני מצרפת לך סרטון מעולה שמפרט בצורה מאוד טובה על המחזור החודשי (עם קצת הסברים על מבנה הרחם והחצוצרות).

סיבות נוספות לאיחור המחזור יכולות להיגרם בעקבות תקופות מלחיצות (כמו לחץ בלימודים) או נטילת תרופות מסוימות. ספורט אינטנסיבי מאד יכול לגרום לאיחור במחזור לכן חשוב ששגרת הספורט שלך תהיה מותאמת לך ולגופך כך שהמשקל יהיה תקין ביחס לגובה שלך. סיבה נוספת לאיחור במחזור הוא שינויים בדפוסי השינה. סיבה נוספת לאיחור במחזור היא דיאטה הכוללת מעט מאד קלוריות. כדי שהמחזור החודשי יגיע באופן קבוע ורציף לגוף נדרשים אחוזי שומן מסוימים ועל כן במידה ואת מעוניינת לרדת המשקל מומלץ להתייעץ עם דיאטנית (הפניה את יכולה לבקש מרופא המשפחה שלך) כדי לספק לגוף את האנרגיה שהוא צריך ולשמור עליו.

כנערה מתבגרת כיום וכאישה בעתיד חשוב שתבדקי אצל רופא נשים ולכן אם את עדיין מוטרדת אני מציעה לך לפנות לרופא/ת הנשים בקופת החולים שלך ואני בטוחה שהיא תשמח לבדוק אותך ולענות לך על כל שאלה באופן שמתאים לך ולגוף שלך.

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות. במרכז ניתן גם לקבוע פגישת ייעוץ עם רופאת נשים שיכולה לסייע לך. עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/..

שיהיה הרבה בהצלחה!

בארי, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות