גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

נחשפתי לפורנו ואני מפחדת שזה פגע בי

איכשהו צפיתי בכמה סרטונים ואני מפחדת שזה יפגע בי, האם זה יפגע בי? >> יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ספטמבר 08, 2020 13:51
photo

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט. 

שאלה:

גלשתי באתר הארץ ונכנסתי לאיזה מדור ובקיצור הגעתי לפורנו.. ראיתי בערך שניים שלושה סרטונים והצלחתי להגיע לאורגזמה, סוף סוף הצלחתי לאונןאני לא אעשה את זה יותר כי אני יודעת שההשלכות שיש לצפייה בפורנו הן גדולות מאוד ואני לחוצה שזה הולך לפגוע בי וזה מלחיץ אותי. האם זה הולך לפגוע בי?  

אנונימית גיל 13 

תשובה: 

שלום לך, 

אני שמחה שאת פונה אלינו ומעוניינת לחקור ולגלות את גופך ואת מה שגורם לך הנאה. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים בגוף שלך. 

נשים, כמו גברים, מרגישות דחף מיני, עוררות מינית וחרמנות. בגיל ההתבגרות, כפי שאת כנראה כבר יודעת, הגוף עובר שינויים משמעותיים. הגוף מוצף בהורמונים ולכן אנחנו מרגישות צורך ורצון לאונן, זה נורמלי וטבעי והרבה נערות חוות את זה. אספר לך כי מרבית בני הנוער מאוננים, גם אם הם לא מדברים על כך. כלומר, אוננות היא טבעית ונורמלית לגמרי ובטח שזה בסדר (ואף מומלץ!) שאת מאוננת.  

נערות שונות מאוננות בדרכים שונות. יש שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק, יש כאלה שעושות גם וגם.  

 

אוננות והפנטזיות שלנו הן פעולות טבעיות בגיל ההתבגרות ובכלל. אוננות מלמדת אותנו מה נעים לנו ואיזה מגע עושה לנו תחושה טובה בגוף וכך אוננות עוזרת לנו להכיר את גופנו הכי טובכמו כן, לאוננות ישנם יתרונות רבים, למשל- לאחר אוננות מופרשים הורמונים כגון מלטונין, הורמון השינה ואנדורפינים, הורמוני ההרגשה הטובה. לכן אוננות יכולה לעזור לנו להירדם, להיות במצב רוח טוב ולהפחית מתחים וחרדות. הנה סרטון שמראה מה קורה בגוף. 

אני מזמינה אותך להמשיך לחקור את הגוף שלך באמצעות מראה, להתיידד איתו ולהרגיש איתו בנוח. תחקרי את גופך גם באמצעות מגע עם אצבעות וליטופים. צאי למסע, גלי בעזרתך ובעזרת הידיים איפה נעים לך יותר ואיפה פחות. כי את ורק את יכולה לדעת איפה איך ומתי נעים לך. 

בנוגע לסרטי הפורנו - סרטי הפורנו לרוב מציגים פנטזיות וסיטואציות שלא היו יכולות בהכרח להתרחש במציאות. ניתן לחשוב על זה כמו סרט אקשן, שיש בו פעלולים, עריכה וסצנות מוגזמות, כגון: נסיעה מאוד מהירה, אלימות קשה ועוד. כך גם סרט פורנו. הוא מציג מיניות מוקצנת, אלימה, ללא תקשורת מילולית בין המשתתפים/ות, ללא שימוש באמצעי מניעה, וגם ללא חיבוקים, נשיקות, ליטופים, ועוד. 

בסרטי הפורנו לרוב צופים אנשים מבוגרים אשר מסוגלים להבין את ההבדל בין יחסי מין במציאות לבין מה שרואים בפורנו. מכיוון שהפורנו זמין באינטרנט, כולם נחשפים אליו, גם אלה שלא אמורים עדיין להיחשף אליו, דבר שמביא לבלבול וליצירת רושם מוטעה על מה הם למעשה יחסי מין נכונים ומיטיבים בין שני אנשים. באמת בחברה נשמע שרק בנים צופים בפורנו אבל אני יכולה להגיד לך שיש גם הרבה נערות שצופות בפורנו ואת לא היחידה. ההמלצה שלנו היא להמעיט ככל שניתן בגלל ההשפעות הלא טובות שיש לפורנו. התוכן בו צופים בפורנו משפיע על המחשבות שלנו בהקשר ליחסי מין ועל הפנטזיות שיהיו לנו בנוגע אליהם. כאשר את מאוננת עדיף להישאר עם המחשבות שלך וכך גם ללמוד מה עושה לך נעים , בלי קשר למה שאת/ה צופה בו. 

צפייה חד פעמית בסרט הפורנו לא תפגע בך אך מומלץ שתתחילי לאונן מעכשיו בלי לצפות בהם. 

לעוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.. 

שיהיה הרבה בהצלחה, 

בארי, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה. 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
1 תגובות
תגובות: 373
🅰 ​ 🅼🅸🅻🅻🅸🅾🅽 ​ 🅳🆁🅴🅰🅼🆂 ספטמבר 08, 2020 16:42
תוכן פגעוני
?