גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

יש לי בן זוג חדש ולא יודעת עד כמה מהר להתקדם..

יש לי בן זוג חדש ואנחנו כנים ופתוחים אחד עם השנייה, אני לא יודעת כמה מהר להתנסות איתו בדברים.. יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ספטמבר 01, 2020 11:46
photo

תודה רבה לאור רם, עובדת סוציאלית, רכזת "דלת פתוחה" חיפה. ניתן לפנות לכל סניפי דלת פתוחה- לייעוץ, מידע והדרכה ללא תשלום בטלפון 03-5101511 או באתר האינטרנט.

שאלה:

שלום, אני בת 17. יש לי בן זוג כבר שלושה שבועות ואנחנו מכירים בערך שלושה חודשים. אנחנו כנים מאוד אחד עם השני ועד כה כל פעם שעשינו משהו כל הזמן דיברנו, שאלנו מה מרגיש טוב אם הכול טוב וכו'.

עכשיו אני די רוצה להתחיל להתנסות בדברים מיניים איתו  (לא סקס אבל דברים אחרים) אבל חוששת. אני לא בטוחה ממה אבל אני מניחה שזה בעיקר בגלל שאני מפחדת שהוא מנצל אותי. עכשיו אני מכירה אותו ואני יודעת שהוא בן אדם טוב, והוא ממש מתחשב, אבל בגלל שהייתי בזוגיות כזאת בעבר שבה ניצלו אותי רק למיניות אני ממש חוששת. אני לא יודעת מה לעשות ואשמח לעזרה.

תשובה:

שלום לך, אני שמחה שאת פונה לכאן ומשתפת בלבטים שלך.

אני שמחה לשמוע שאת נמצאת במערכת יחסים כנה שיש בה תקשורת בריאה. אלו דברים מאד חשובים, הם כמו עוגן ובסיס למערכות יחסים. החשש שלך מובן, בייחוד כי חווית מערכת יחסים שונה מזו שאת מתארת היום ואת בטח מרגישה מבולבלת מאד, בכך שאת לא יודעת מה לעשות וכיצד לנהוג. נראה לי שכל זמן שאת עדיין לא בטוחה שהקשר הוא אמיתי ולא מנצל, מותר לך להעלות ספקות ולא לעשות משהו שעלול לעשות לך טוב. עם זאת כדאי לזכור שהניסיון הקודם אינו חייב להשליך על כל מערכות היחסים הבאות שלך. אני ממליצה לך להקשיב ללב שלך ולתחושות בטן שלך, האם את סומכת על הבן זוג שלך ומהיכרותך אתו את בוטחת בו ומאמינה לכנותו?. החשש להיפגע קיים בכל מערכת יחסים מכיוון שהרצון להיפתח, לשתף, לחוות ביחד רגעים אינטימיים דורש הרבה אומץ וחשיפה אישית - רגשית וגם פיזית. תתקדמי בקצב שלך, אל תמהרי לשום מקום, במידה והוא כנה, מתחשב ובן אדם טוב - כמו שאת מתארת, הוא יכבד את רצונך, גם במידה ותרצי לקחת את הזמן. אל תעשי דברים שלא מרגישים לך בנוח, העיקר שתהיי שלמה עם ההחלטות, הרצונות והלבטים שלך. אני בטוחה שאם תלכי עם הרצונות שלך בקצב שלך ותראי שהוא לא מאכזב אותך, תוכלו ליצור מערכת זוגית בריאה שתלמד את שניכם לתת אמון ולחוות זוגיות טובה ובריאה מתוך הדדיות תקשורת טובה , רצון והסכמה הדדיים.

שיהיה לך בהצלחה.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
1 תגובות
אשלי111 ספטמבר 30, 2020 17:31
תוכן פגעוני
תקשיבי תחכי עוד קצת. 3 חודשים בשבילי זה עוד קצת זמן אבל זה ההרגשה שלך ורק את מבינה את עצמך כך נכון אם את מרגישה בסדר לכי על זה