גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

ביקוטיפ - טור מספר 16

והפעם... ביקוטיפ לסוף העולם ביחד! מקווה שתהנו ותאהבו, ושלמדתן דבר או שניים... בנוסף רציתי לעדכן שלכבוד ובזכות החופש אעלה הרבה פוסטים ובאופן קבוע. אוהבתת

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יולי 08, 2020 20:06
photo

בס"ד

שלום לכולן וברוכים הבאים לטור הביקוטיפ שלי!

לחדשות – ברוכות הבאות. לקוראות הקבעות – ברוכות השבות.

כתבו לי בתגובות אם אתן כבר ותיקות וקראתן את הטור \ קטעים שלי, ואם אתן חדשות כתבו לי את זה גם! חח... נעשה סקר, מה יש כאן יותר.

אז ככה, למי שלא יודעת אני מיי-לייט, או בכינוי ששאר כתבות הנוער נתנו לי – נצנצי! יש לי טור הנקרא ביקוטיפ שעולה בימי רביעי (משתדלת) ובו אני מעלה כל מיני דברים הקשורים לכתיבה באופנים שונים.

למי שעוד לא יצא לה לקרוא, או שסתם רוצה נוסטלגיה או להיזכר, הינה החלקים הקודמים:

הטור הראשון, שהכי מרגש אותי להיזכר בו, דיבר על מחסומי כתיבה ונתן עצות להתמודדות איתם; הטור השני, לימד כמה דברים שאני דיי בטוחה שלא ידעתן על סימני פיסוק;  קצת לאחר מכן, הגיע טור על לימודים לכבוד החזרה אל בית-הספר - טיפים, דעות וסיפורים אישיים, הכל נמצא שם. דיברתי על הדרך לתאר אנשים, דברים מצבים, וכמובן על קצב עלילה וזמנים ; פירטתי על הדרך ליישם רעיונות; וכמובן, איך לא, ארבעה ביקוטיפים מעניינים, מיוחדים ומקוריים לבנות נפלאות. -my life-הולי גירלבלאק נייטצוות וקטע כתיבה - שלושה סיפורים מדהימים ושני קטעים פשוט יפיפיים.  הטור האחד עשרה עסק בדרכים להעיר לאנשים על שגיאות בכיתבה שלהם והיה בו תרגיל כתיבה מהמם שהכנתי בשבילכן. בטור השתים עשרה זהו הטור הביקולי (ראו למטה) ש- Remember me המדהימה כתבה לי. וכמובן, איך אפשר לשכוח את הטור השלוש עשרה שבו פירטתי על התחלות של סיפורים וספרים, שזה חלק שאני (ואני בטוחה שעוד הרבה) די מתקשות בו. לצערי הוא דיי אנדרייטד ולא קיבל חשיפה לציבור :\ הטור הארבע עשרה – ביקוטיפ לYou Keep Me Dancing  והטור החמש עשרה, הטור שיצא לפני שלושה שבועות בלבד.

 גם אתן רוצות להשתתף בטור שלי? יש כמה אפשרויות מיוחדות שהכנתי בשבילכן, מקווה שתהנו.

ביקוטיפ: ביקורת וטיפים לסיפורים או קטעים שאתן, הבנות, שולחות לי.

שאלות ותשובות: אתן שולחות לי שאלה בנוגע לכתיבה, ואני עונה עליה.

ביקוסיפ: פעילות מיוחדת שהכנתי בטור השמיני שלי. כל הפרטים נמצאים כאן, בסוף.

ביקולי: אתן מכינות לי ביקוטיפ!

אם גם את רוצה להשתתף באחת מן הפעילויות הרשומות למעלה, רשמי לי בתגובות את דברים הבאים:

דבר ראשון, כתבי לי את שם הפעילות. לאחר מכן, הוסיפי את השאלה \ שם הסיפור או הקטע שכתבת \ הקטע שלי שאת רוצה לבקר אותו. אני בתשובה אאשר ואשלח לך את התאריך שבו הטור יעלה.

הערות מיוחדות בנוגע לפעילויות:

אם את רוצה לכתוב ביקוסיפ, את לא צריכה לרשום לי הודעה בתגובות, פשוט תעלי פוסט עם הכותרת "ביקוסיפ - (וכאן תכתבי את השם שלך)".אני אשמח לקרדיט בתחילת או בסוף הפוסט, ולהודעה פרטית כדי שאם לא נתקלתי בפוסט אוכל לדעת על קיומו ולקרוא אותו.

אם את רוצה לכתוב ביקולי, כמו שאמרתי תכתבי למטה הודעה שאת רוצה לכתוב ביקולי, ואני אתן לך את כל הפרטים בפרטי - אם את רוצה לכתוב הקדמה, על איזה קטע או סיפור תכתבי, עד מתי ולאיפה את צריכה לשלוח - את כל הפרטים האלו נסגור ביחד שתינו בפרטי.

תודה לכולכן על ההשתתפות, אתן מדהימות!

ועכשיו, בואו נעבור סוף-סוף לטור!

***~~~***

שם הסיפור: סוף העולם ביחד (1, 2, 3)

שם הכותבת: sadness girl

נקודות לשיפור:

  • התחלת את התיאור של הפוסט הראשון ב"אז". היית יכולה לוותר על המילה הזו בקלות ופשוט להתחיל ישר בתיאור שכתבת מתלכתחילה (שאגב מהמם. ראי "נקודות לשימור" ותביני).
  • "הוא התיישב בכבדות, והופתע למראה נערה צעירה, כבת 14.

שהתיישבה לידו באי רצון גלוי (...)" – הפרק הראשון.

יש לי שתי הערות בנוגע למשפטים הללו. דבר ראשון, לא ממש הבנתי למה שהוא יופתע למראה נערה באוטובוס. זוהי סיטואציה הגיונית, לא?

דבר שני, אחרי ה"כבת 14" שמת נקודה, עשית אנטר, והמשכת את המשפט – "שהתיישבה לידו באי רצון גלוי". ברגע שאת שמה "ש", זה בעצם אומר שזה חלק מהמשפט. זה לא יכול להיות התחלה של משפט. דוגמה: "שהלך במהירות והאיץ עד שנחשב למעשה בריחה של ממש."

פשוט חסר לנו יותר מדי פרטים במשפט הזה – מי ומה... זה פשוט לא מספיק מובן, ובכללי לא תקין להתחיל משפט ב"ש", במיוחד לא בסיטואציה שכל-כך ממשיכה את המשפט הקודם – "נערה צעירה, כבת 14, שהתיישבה לידו באי רצון גלוי."

  • אני אהרוג* ולא יהרוג. בפועל של גוף ראשון אני, זמן עתיד, משתמשים בא' בתחילת המילה. בנוסף, ממש לפי הכלל שכתבתי במשפט הקודם, אני אערוך* וכן גם אני אחזור* (הבנת, בקיצור). שגיאת כתיב נוספת היא שכתבת שחכתי במקום שכחתי*.
  • או ששמים שלוש נקודות, או נקודה אחת. שתי נקודות, ארבע, או יותר זה לא תקין. כמו כן, אחרי נקודה (או כמה) לא שמים פסיק, למרות שבנוגע לזה אני די בטוחה שזו שגיאת הקלדה שנגרמה מהקלדה מהירה מדי – מבינה אותך, גם לי זה קורה, ובגלל זה אני ממליצה לך אחרי כל פרק לעבור עליו ברפרוף ולבדוק שלא הוספת בטעות אות לא מתאימה או כל דבר אחר (אוו הדבר בנוגע ל"אמי" במקום "אני" שכתבת בפרק השני).

נקודות לשימור:

  • התיאור של הפוסטים, התקצירים, פשוט מהמם. לרוב אנשים נוטים להזניח וסתם לשים שם תווים רנדומליים אבל את השקעת וכתבת גם את החלק הזה ובאופן פשוט מדהים!!!
  • הדמויות בנויות בצורה טובה ואנושית, אפשר להתחבר ולהבין אותם.
  • כמות המידע מספקת אך עם זאת לא יתר על המידה – אין יותר מדי דברים שצריך להבין במשפטים אחדים, כך שהעלילה מובנת אך עם זאת עדיין מעניינת (קורים דברים חדשים, מיוחדים ומרתקים בכל פרק, העלילה לא משעממת).
  • את משאירה אותנו במתח בסופי הפרקים (ומציינת את הבעיות והשאלות שעלו במהלך הפרק \ הפרקים הקודמים, משאירה את הקוראים בעניינים).
  • אלי נורא משעשעת אותי עם הציניות שלה. זה טוב שהכותבים גורמים לקוראים שלהם לצחוק \ לבכות \ כל תגובה ממשית אחרת. זה רק אומר שהספר כתוב בצורה טוב שיכולה להשפיע על הקוראים שלו. את הצלחת לגרום לי להתחבר אל אלי, להבין את הקשיים וההלך רוח שלה, מה שעובר עליה, וכל זה ברוח טובה. לערב את הקהל, מה שנקרא.
  • כתבת בשפה גבוהה, אך גם לא יותר מדי, כך שגם בנות שיותר קשה להן יכולות להבין וגם בצורה שהיא עדיין ספרותית.

דברים שרציתי להוסיף:

את כותבת מהמם והעלילה מדהימה ומסקרנת, אני ממש מחכה לפרקים הבאים!

המבנה הטכני שלך מעולה (השפה עצמה, אמינות, אורך הפרקים, העלאה סדירה וכו'), אך בפרטים הטכניים עצמם קצת נפלת – מעט שגיאות כתיב ופיסוק, דברים טכניים שכאלו – שימי לב שאלו הבעיות היחידות שהיו לך וזה מעולה ובאמת שאפשר לעבוד על זה בקלות ואני בטוחה שתצליחי! על כל שאר הדרישות ענית בצורה טובה ואפילו עלית על הציפיות שלי.

הרעיון הכללי טוב, מקורי ויצרתי! קשה לחשוב על משהו שהוא שלך לחלוטין, וגם אם כן מצליחים קשה לייחד את הסיפור שלך. את לחלוטין עשית את זה, הסיפור שלך מיוחד מאוד. וכן גם היישום עצמו –  ובקיצור, התרשמתי מאוד.

וזהו להיום בנות יקרות! אז בברכת שלום אני אומרת – אוהבת את כולכן וכאן בשבילכן, נצנצי.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
8 תגובות
▪ [«°•my light•°« ] ▪ יולי 10, 2020 00:33
תוכן פגעוני
תודה רבה לכולכןןןן! אני ממש שמחה לקרוא את כל זה, מעריכה אתכן כל-כך ומודה לכן על הכל. ואיימי - מגניב שאת גם כן מהוותיקות בטור שלי, מרגש אותי לראות שיש כאן בנות עוד מאז (מאיוש ודארק אנג'ל, כן, כמובן שלא שכחתי גם אתכן ואני יודעת שאתן פעילות עוד מלפני שהטור הזה היה קיים, מעריכה אתכן כל-כך על שנשארתן)! כמובן שגם את החדשות יחסית אני לא מפקירה, כיף לדעת שעוד ועוד ממשיכות להצטרף לקהילת הקוראים שלי. אז רק רוצה להגיד ולהזכיר (מצטערת על החפירה) שאני אוהבת אתכן כל-כך, וברכת שלום קטנה - נתראה בטור הבא...
תגובות: 644
•••Dark angel יולי 09, 2020 14:50
תוכן פגעוני
מהמם ומושקע כמו תמיד
מאיוש777 יולי 09, 2020 07:35
תוכן פגעוני
מושלם כמו תמיד??
תגובות: 308
איימי209 יולי 08, 2020 21:12
תוכן פגעוני
אני מהוותיקות. יש לך טור מהמם מצפה לעוד??
-𝕯𝖆𝖓𝖌𝖊𝖗𝖔𝖚𝖘 𝖆𝖓𝖌𝖊𝖑- יולי 08, 2020 20:44
תוכן פגעוני
מהמם❤ בלי קשר לסיפור המהמם של לולה את כותבת ממש טוב ואני ממש נהנית לקרוא את זה :)
תגובות: 537
-𝕶𝖎𝖑𝖑𝖊𝖗 𝕼𝖚𝖊𝖊𝖓- יולי 08, 2020 20:30
תוכן פגעוני
אוו והקטע עם ה: "כבת 14.." ואחרי זה נקודה כנראה בטעות (לא שמתי לב לזה עד עכשיו, תודה❤)
תגובות: 537
-𝕶𝖎𝖑𝖑𝖊𝖗 𝕼𝖚𝖊𝖊𝖓- יולי 08, 2020 20:23
תוכן פגעוני
אמאלה תודה❤❤❤❤❤
-𝖌𝖔𝖙𝖎𝖘- יולי 08, 2020 20:17
תוכן פגעוני
ביקוטיפ מושלם ברמותתתת! מתה על הסיפור הזהה