גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

איך להתמודד עם כאבי מחזור חזקים

מאז שקיבלתי את המחזור שלי חודש לפני גיל 13, יש לי כאבי מחזור. במחזורים האחרונים הכאבים שלי ממש בלתי נסבלים, ורציתי לשתף אתכן בכל הפתרונות שמצאתי ברחבי האינטרנט.

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 30, 2020 13:19
photo

****אני לא רופאה וכל מה שאני כותבת הוא מנסיון אישי בלבד!

אז הי שוב! אני בת 16, ומאז שקיבלתי את המחזור לפני יותר מ-3 שנים יש לי כאבים. קודם כל אני רוצה לדבר איתכן על סוגים שונים של כאבים:

כל אחת חווה כאבים שונים במקומות שונים ודרגות כאב שונות.

אצלי הכאבים היו רק בגב וקצת בבטן בהתחלה, היום יש לי כאבי שרירים ברגליים, צמרמורות, התכווצויות בבטן וכאבי גב. 

***אם יש לכן כאבים שהם באמת בלתי נסבלים, התעלפויות או הקאות בזמן המחזור, לכו לרופאת נשים! יכול להיות שיש לכן את מחלת המחזור אנדומטריוזיס.

במחזורים האחרונים יש לי כאבים שמגיעים לבכי, וחיפשתי פתרונות בכל מקום, גם כימיים וגם טבעיים או אלטרנטיבים, חשוב לציין שלכל אחת משהו אחר עובד!

יש בנות שהדברים הבאים עזרו להן:

חליטת תה היביסקוס

בקבוק חם 

אבני אמטיסט

חליטת שיח אברהם

שמן נר הלילה

דיקור סיני

ואפילו סדנה להקלה בכאבי מחזור.

מוצר נוסף שאינו מהטבע אך הוא גם לא כימיקלי, הוא LIVIA. זה מכשיר קטן (בערך בגודל של קופסת אירפודס) שיש לו 2 אלקטרודות שעובד על גלים שנקראים TENS. הגלים הללו נשלחים על ידי האלקטרודות, והם מתקבלים בגוף כרטט. גלי רטט יותר מהירים מאשר גלי כאב, וככה הם מגיעים למוח יותר מהר ומה שאנחנו אמורות להרגיש זה רטט ולא כאב. לא ניסיתי את המכשיר אבל אני בהחלט מתכננת לנסות.

מבחינת משככי כאבים כימיקליים לי יש סוג אחד של חומר פעיל שעובד לי, וזה נפרוקסן. ניסיתי פרצטמול, איבופרופן וכו אבל נפרוקסן זה החומר היחיד שעוזר לי, וגם לו לוקח זמן.

אני יודעת מה זה להתמודד עם כאבים בלתי נסבלים. הרבה פעמים אני מחכה עד שהכאב יהיה באמת בלתי נסבל עד שאני לוקחת כדור כי אני משתדלת לא לקחת כימיקלים, אבל בסופו של דבר אני נשברת כי זה כאב באמת בלתי נסבל.

זה כאב שמי שלא חווה אותו אף פעם לא יבין באמת, גם אם הוא ינסה כל סימולטור אפשרי. בנות, אתן גיבורות! מחזור וכאבי מחזור הם דברים לא ברורים מאליו בכלל! תנו לעצמכן קרדיט, אתן עוברות משהו שלא כל אחד היה עובר.

מקווה שעזרתי לכן, ואם יש לכן עוד עצות ופתרונות אתן מוזמנות באהבה להוסיף אותם בתגובות :)

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
1 תגובות
:)CrazyCatLady יולי 02, 2020 12:40
תוכן פגעוני
וואי פוסט ממש מושקע! מוזר, אני סובלת מכאבים בעיקר בזמן הביוץ, זה קורה לעוד מישהי?