גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

יועצת מיניות חוזרת לפעולה עם תשובה חדשה לגולשת!

"ניסיתי לאונן וזה לא היה לי כזה מיוחד ונעים, זה בסדר לא לעשות את זה?" >> יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 28, 2020 19:09
photo

אנחנו מאוד שמחות לעדכן כי בארי חזרה לייעץ באתר ואתן מוזמנות להמשיך ולשלוח שאלות באופן אנונימי.

למי שלא זוכרת נזכיר כי בשל הקורונה בארי יועצת לשאלות מיניות והמחזור הראשון שלי, מעמותת דלת פתוחה לא עבדו במהלך תקופת הקורונה ולכן לא יכלה לתת מענה לשאלות שלכן.

וזה בכלל זמן טוב להזכיר לחדשות וותיקות כאחת, על שאר היועצות המדהימות שפועלות באתר: 

עדי ביטנר- ייעוץ לנערות

מעיין קרת- יועצת אידיאל היופי

גלית אלדורטי- יועצת דיאטנית

ליאת רוקח-בריק- יועצת איפור וקוסמטיקה

אורי שמואלי- בן עונה

וממש עוד מעט, בהמשך השבוע, תצטרף לצוות היועצות יועצת חדשה-ישנה, ולא נגלה מעבר כרגע...

 

בארי דגן- יועצת מיניות, המחזור הראשון שלי: 

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

ניסיתי לאונן כבר כמה פעמים. 

ניסחתי לגרות את הדגדגן, מים, חדירה, לגעת בעצמי אפילו פנטזיות ופעם אחת פורנו (מתחרטת ולא אראה שוב), אבל אני לא מרגישה איזה משהו מיוחד. כן יש עוררות מינית וכן אני מרגישה טיפה דגדוג (לא בזמן אוננות) אבל לא הרגשה כזו מיוחדת ונעימה. 

אני גם לא מרגישה שאני רוצה את זה או צריכה את זה טוב לי ככה אבל זה בסדר לא לעשות את זה? כי אני באמת לא רוצה שזה יפגע בי באיזה שהוא אופן? 

 

תשובה:

אני שמחה שאת פונה אלינו ומעוניינת לחקור ולגלות את גופך ואת מה שגורם לך הנאה. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים בגוף שלך.

קודם כל, את לא צריכה לעשות שום דבר שאת לא רוצה בו. פעולת האוננות אמורה להיות מהנה ואם את לא מוצאת בה הנאה את לא חייבת לאונן. אוננות אינה יכולה לפגוע בך, היא פעולה טבעית בגיל ההתבגרות, ובכלל בכל הגילאים. מדובר במגע באיבר המין למטרת גירוי וסיפוק מיני, עד הגעה לפורקן. כדאי לדעת שאוננות היא דבר נהדר ובריא. היא דרך לעשות לעצמנו טוב, להכיר את הגוף שלנו ולאהוב אותו. אוננות היא דבר מאוד אישי ולכל אחת נעים דבר אחר ומגע אחר ולכן, כל אחת עושה זאת בתדירות אחרת, ובדרך אחרת בהתאם לרצון ולחשק שלה. לכן אם את לא מעוניינת או לא רוצה כרגע לאונן זה בסדר גמור. זה הגוף שלך ואת צריכה לעשות רק מה שנעים ומתאים לך. אם תחליטי שאת רוצה לנסות לאונן בעתיד את תמיד יכולה לנסות. בנוסף חשוב לי להדגיש כי אוננות אינה מסוכנת ואינה פוגעת בבריאות שלך, בפוריות העתידית שלך או בחוזק שלך.

אוננות מלמדת אותנו מה נעים לנו ואיזה מגע עושה לנו תחושה טובה בגוף. כמו כן, אוננות מאפשרת לנו לפתח פנטזיות מיניות על דברים שמגרים אותנו ומלהיבים אותנו מבחינה מינית. לאחר אוננות מופרשים הורמוני ההרגשה הטובה. לכן אוננות יכולה לעזור לנו להירדם, להיות במצב רוח טוב ולהפחית מתחים וחרדות. אבל כפי שציינתי את צריכה לפעול רק לפי מה שמתאים לך. ייתכן שכעת זהו לא הזמן המתאים עבורך ובעתיד תחזרי לרצות בכך, הכל בסדר, עשי זאת בזמן שלך.

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות.

שיהיה הרבה בהצלחה,

בארי.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות