גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

אני עושה את זה טוב? יועצת מיניות עונה

אני מאוננת לפעמים אבל אף פעם לא גמרתי... יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 21, 2020 17:40
photo

בארי דגן- יועצת מיניות והמחזור הראשון שלי: 

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

אני מאוננת לפעמים (כל כמה חודשים), אבל אף פעם לא גמרתי. לפעמים אני מכניסה או דוחפת דברים אבל תמיד זה כמה דקות (בערך 5) ואני לא יודעת כל כך מה אני אוהבת ומה לא או מה מחרמן אותי. מה לעשות? אני עושה את זה טוב או שלא?

(אני בת 17)

 

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שאת פונה אלינו ומעוניינת לחקור ולגלות את גופך ואת מה שגורם לך הנאה. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים בגוף שלך.

אתחיל בכך שאוננות היא דבר נהדר ובריא, גם לנשים וגם לגברים. חרמנות ואוננות היא דרך לענג את עצמך ובעיקר להכיר את הגוף שלך ואת מה שעושה לך נעים וטוב, וזה לא דבר שיש דרך אחת נכונה לעשות אותו! אוננות היא גם אמצעי והזדמנות לחקור ולפתח פנטזיות מיניות על דברים שמגרים אותנו ומלהיבים אותנו מבחינה מינית.

נערות שונות מאוננות בדרכים שונות. יש שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק. יש כאלה שעושות גם וגם. בנוגע להכנסת אצבעות, הנרתיק הוא שריר וצריך להרגיל את עצמך להרפות אותו, לכן הייתי ממליצה לך להתחיל בעדינות, להכניס אצבע אחת וכשהנרתיק יתרגל את יכולה להוסיף עוד אצבע. זה מאוד נורמלי והגיוני שלא גמרת עדיין, לגמור זו לא המטרה, המטרה היא להנות ולהכיר את גופך. ייתכן ואת צריכה להמשיך ולחקור מה נעים לך ומה עושה לך טוב ואז זה יגיע.

לגבי הכנסה של גופים זרים אחרים לפות, ההמלצה היא להתחיל עם הכנסת אצבעות ולא לקפוץ להכנסה של גופים זרים לאיבר מינך. הכנסה של חפצים יכולה להיות בעייתית, לגרום לדלקות, זיהומים (במידה והחפץ לא נקי) ואולי אפילו לפצוע. לכן, כדאי להתחיל בעדינות עם מגע שלך בעצמך כדי לחוש בצורה הטובה ביותר מה נעים ומה לא.

אני מזמינה אותך להמשיך לחקור את הגוף שלך, להתיידד איתו ולהרגיש איתו בנוח. חקרי את גופך גם באמצעות מגע עם אצבעות וליטופים. צאי למסע, גלי בעזרתך ובעזרת הידיים איפה נעים לך יותר ואיפה פחות. כי את ורק את יכולה לדעת איפה איך ומתי נעים לך.

לעוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/..

שיהיה הרבה בהצלחה,

בארי, עובדת סוציאלית, דלת פתוחה.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות