גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

התחלתי לאונן ואני ממש מתביישת בזה... יועצת מיניות עונה

אני חושבת שאני עדיין קטנה ועושה משהו אסור... יועצת מיניות עונה לשאלות של גולשות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 11, 2020 19:03
photo

בארי דגן- יועצת מיניות, המחזור הראשון שלי: 

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

שאלה:

כמו שאמרתי בפתיחה, התחלתי לאונן לפני כמה חודשים. האמת אני מרגישה שזה משהו אסור שזה לא טוב... לפני בערך חצי שנה התחלתי לראות פורנו, אני בכיתה ז'. כבר הפסקתי כי הבנתי שזה לא טוב בגילי וזה עושה לי מלא וירוסים במחשב. אני כל הזמן עם הרגשה חרא, בגלל זה ושאני סוטה שאני עושה את זה בכיתה ז'. אני באמת לא אמרתי את זה לאף אחד בעולם כי אני ממש מתביישת בזה ובאמת אף בת לא מדברת על זה רק הבנים... 

אני כל הזמן מפחדת שמישהו ידע, ורציתי לשאול אם זה לא בסדר לעשות את זה בכיתה ז'? להפסיק? 

 

תשובה:

אני שמחה שאת פונה אלינו ומעוניינת לחקור ולגלות את גופך ואת מה שגורם לך הנאה. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים בגוף שלך.

נשים, כמו גברים, מרגישות דחף מיני, עוררות מינית וחרמנות. בגיל ההתבגרות, כפי שאת כנראה כבר יודעת, הגוף עובר שינויים משמעותיים. הגוף מוצף בהורמונים ולכן אנחנו מרגישות צורך ורצון לאונן, זה נורמלי וטבעי והרבה נערות חוות את זה. אספר לך כי מרבית בני הנוער מאוננים, גם אם הם לא מדברים על כך. כלומר, אוננות היא טבעית ונורמלית לגמרי ובטח שזה בסדר (ואף מומלץ!) שאת מאוננת.

נערות שונות מאוננות בדרכים שונות. יש שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק, יש כאלה שעושות גם וגם.

 

אוננות והפנטזיות שלנו הן פעולות טבעיות בגיל ההתבגרות ובכלל. אוננות מלמדת אותנו מה נעים לנו ואיזה מגע עושה לנו תחושה טובה בגוף וכך אוננות עוזרת לנו להכיר את גופנו הכי טוב. כמו כן, לאוננות ישנם יתרונות רבים, למשל- לאחר אוננות מופרשים הורמונים כגון מלטונין, הורמון השינה ואנדורפינים, הורמוני ההרגשה הטובה. לכן אוננות יכולה לעזור לנו להירדם, להיות במצב רוח טוב ולהפחית מתחים וחרדות. הנה סרטון שמראה מה קורה בגוף.

 

אני מזמינה אותך להמשיך לחקור את הגוף שלך באמצעות מראה, להתיידד איתו ולהרגיש איתו בנוח. תחקרי את גופך גם באמצעות מגע עם אצבעות וליטופים. צאי למסע, גלי בעזרתך ובעזרת הידיים איפה נעים לך יותר ואיפה פחות. כי את ורק את יכולה לדעת איפה איך ומתי נעים לך.

 

בנוגע לסרטי הפורנו - סרטי הפורנו לרוב מציגים פנטזיות וסיטואציות שלא היו יכולות בהכרח להתרחש במציאות. ניתן לחשוב על זה כמו סרט אקשן, שיש בו פעלולים, עריכה וסצנות מוגזמות, כגון: נסיעה מאוד מהירה, אלימות קשה ועוד. כך גם סרט פורנו. הוא מציג מיניות מוקצנת, אלימה, ללא תקשורת מילולית בין המשתתפים/ות, ללא שימוש באמצעי מניעה, וגם ללא חיבוקים, נשיקות, ליטופים, ועוד.

בסרטי הפורנו לרוב צופים אנשים מבוגרים אשר מסוגלים להבין את ההבדל בין יחסי מין במציאות לבין מה שרואים בפורנו. מכיוון שהפורנו זמין באינטרנט, כולם נחשפים אליו, גם אלה שלא אמורים עדיין להיחשף אליו, דבר שמביא לבלבול וליצירת רושם מוטעה על מה הם למעשה יחסי מין נכונים ומיטיבים בין שני אנשים. באמת בחברה נשמע שרק בנים צופים בפורנו אבל אני יכולה להגיד לך שיש גם הרבה נערות שצופות בפורנו ואת לא היחידה. ההמלצה שלנו היא להמעיט ככל שניתן בגלל ההשפעות הלא טובות שיש לפורנו. התוכן בו צופים בפורנו משפיע על המחשבות שלנו בהקשר ליחסי מין ועל הפנטזיות שיהיו לנו בנוגע אליהם. כאשר את מאוננת עדיף להישאר עם המחשבות שלך וכך גם ללמוד מה עושה לך נעים , בלי קשר למה שאת/ה צופה בו.

 

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות. עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

בהצלחה,

בארי.

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
7 תגובות
אגם אוגוסט 18, 2021 12:18
תוכן פגעוני
היי תודה על השאלה. התשובה עזרה גם לי:)