גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

אוננות גורמת לשיעור? יועצת מיניות עונה

אני מנסה להבין למה נהייתי שעירה תוך שנה? האם זה בגלל האוננות? יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 09, 2020 00:12
photo

בארי דגן- יועצת מיניות, המחזור הראשון שלי: 

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

אז קודם היי ותודה מראש 

יש לי שאלה שמטרידה אותי כבר הרבה זמן. 

אני בת 17 ולפני שנה התחלתי לאונן, ושמתי לב שמאז התחלתי להיות יותר שעירההשיער בפנים הפך מדק לשחור ועבה בלי שנגעתי בו וככה השיער בכל הגוףאם לפני שנה וחצי הייתי צריכה לגלח פעם ב-3 ימים ועכשיו אני צריכה לגלח כל יום 

השאלה שלי היא האם כאשר אני מגיעה לאורגזמה משתחררים אצלי הורמונים שהם הגורמים לשיעור הזהכי באמת שמתי לב שרק מאז שהתחלתי לאונן אז התחלתי להיות כל כך שעירה. 

תודה מראש. 

 

תודה:

שלום לך יקרה,

תודה רבה שפנית אלינו ושאת קשובה לשינויים בגופך.

את נמצאת כרגע בגיל ההתבגרות, גיל שבו מתרחשים שינויים רבים שחלקם קורים בגופינו. שניים מהשינויים הטבעיים שמתרחשים הם עוררות מינית וצמיחת שיער מוגברת יותר מבעבר.

לכן, הגיוני מאוד שבתקופה בה התחלת לאונן גם מתרחשת אצלך צמיחת שיער. שימי לב גם שהורדת שיער בכל דרך שהיא גורמת לכך שהצמיחה תהיה יותר מהירה ולשערות להיות עבות וקשות יותר.

כל השינויים האלו שאת מרגישה בגופך הם בריאים, טבעיים ונורמליים לחלוטין. אוננות אינה גורמת לגוף להצמיח יותר שיער אלא מדובר בתהליכים שקורים במקביל מכיוון שאת בשיאו של גיל ההתבגרות.

אוננות היא טבעית ונורמלית לגמרי ובטח שזה בסדר (ואף מומלץ!) שאת מאוננת.

נערות שונות מאוננות בדרכים שונות. יש שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק, יש כאלה שעושות גם וגם.

אוננות והפנטזיות שלנו הן פעולות טבעיות בגיל ההתבגרות ובכלל. אוננות מלמדת אותנו מה נעים לנו ואיזה מגע עושה לנו תחושה טובה בגוף וכך אוננות עוזרת לנו להכיר את גופנו הכי טוב. כמו כן, לאוננות ישנם יתרונות רבים, למשל- לאחר אוננות מופרשים הורמונים כגון מלטונין, הורמון השינה ואנדורפינים, הורמוני ההרגשה הטובה. לכן אוננות יכולה לעזור לנו להירדם, להיות במצב רוח טוב ולהפחית מתחים וחרדות. הנה סרטון שמראה מה קורה בגוף.

 

אני מזמינה אותך להמשיך לחקור את הגוף שלך באמצעות מראה, להתיידד איתו ולהרגיש איתו בנוח. תחקרי את גופך גם באמצעות מגע עם אצבעות וליטופים. צאי למסע, גלי בעזרתך ובעזרת הידיים איפה נעים לך יותר ואיפה פחות. כי את ורק את יכולה לדעת איפה איך ומתי נעים לך.

 

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות. עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

בהצלחה,

בארי.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות