גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

בדיקות שכדאי לבצע ושיכולות להציל חיים

בדיקות שכדאי לבצע לפחות פעם בשנה כדי לשמור על בריאות גופכן ולא לסכן את חייכן. הכל לפי דעתי בלבד והכל נתון לבחירתכן.

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 05, 2020 11:01
photo

היי בנות! 

חשבתי לתת לכן מספר בדיקות שכדאי לבצע לפחות פעם בשנה. כדי לעזור לכן לשמור על בריאותכן?‍⚕️

נכון שחשוב לשמור על פעילות גופנית מתונה ולאכול נכון. אך בנוסף לכך חשוב שתדאגו לבצע בדיקות. הבדיקות שהזכיר אלו לא בדיקות יומיומיות כך שלא יפגעו בסדר היום שלכן?‍♀️ והן מאוד חשובות לביצוע כדי שתוכלו למנוע מחלות ולטפל במידה ומתגלה למנוע ולטפל בזה כמה שיותר מהר?️‍♀️ דבר זה יכול אפילו להציל את חייכן?

הכל פה לפי דעתי איני מהווה יעוץ מקצועי רק לצורך המלצה ובחירה?‍?

בדיקת דם?- בצעו בדיקה דם פעם בשנה. בדיקת דם היא מאוד חיונית ונחוצה. אפשר לגלות את רוב הדברים דרך בדיקת דם. אני אישית למי שרוצה ממליצה לעשות 3 פעמים בשנה. פעם אחת בתחילת שנה, אחת באמצע השנה, ואחת בסוף שנה. זוהי המלצה בלבד אך מנסיוני האישי. לדעתי עדיף לעשות 3 פעמים בשנה בגלל שלדוגמא עם עשית בדיקת דם פעם אחת נגיד בתחילת שנה. דברים עדיין יכולים להתפתח בהמשך השנה. ומכוון שאת רוב הדברים אפשר לגלות דרך בדיקת דם כדאי לבצע אותה לעיתים קרובות (גם באמצע השנה ובסופה) . כדי שלא יהיה מאוחר מידי ותוכלו לטפל במהירות עם יצוץ משהו. 

טיפ?- בתור מישהי שדקרו אותה המון בגלל טיפולים מסוימים וכבר נהייתה מקצועית בעניין? למי שקשה לראות את הדקירה בעת בדיקת הדם הסתכלו לצד אל תסתכלו על היד שלכן וקחו נשימות עמוקות ואיטיות. לי זה עוזר מאוד. 

בדיקת שניים?- למי שעברה טיפולים בעבר וגם מי שלא בשיניים. תמיד כדאי ללכת לרופא שיניים פעם בשנה לפחות. כך יהיה ניתן לאתר בעיות עם זה בשיניים או בחניכיים ולטפל בהם לפני שמצבם יחמיר. שיניים חשובות עבורנו בכל גיל ולא כדאי להזניח אותם. אני ממליצה לעשות בדיקה פעמיים בשנה. פעם אחת בתחילת שנה ופעם אחת בסוף שנה. לדעתי לא צריך יותר מזה. 

בדיקת מחלות מיניות?- בדיקה זאת לא עבור כולן וזה די ברור. בדיקה זאת היא מומלצת ביותר עבור נשים וגברים שהיו במערכת יחסים בעברם וניהלו יחסי מין. עכשוי למי שזה רלוונטי עבורו זה שאתם עושים את הבדיקה לא אומר שיש לכם מחלת מין ממש לא! זה רק על מנת לבדוק ולשמור על גופכם כדי שלא יגרם לכם מקרה כזה. מחלות מין הן מסוכנות מאוד ולכן כדאי לנקוט בצעדים זהירים. מומלץ לבצע בדיקה זאת פעם בשנה לפני יחסי מין עם הפרטנר שלכם גם עם כבר קיימתם זה אף פעם לא מאוחר להתחיל עם הבדיקה הזו. אבל כמובן רק עם יש לכם עבר בו קיימתם יחסי מין עם פרטנרים או עם בן זוגכם הנוכחי. וזה מיועד גם לגברים וגם לנשים. גם כשיש פרטנרים חדשים בחייכם מומלץ לעשות את הבדיקה הזאת. הבדיקה לא נעימה במיוחד עבור נשים נסו למצוא רופא שתרגישו נוח לידו וגם עם לא התנחמו בעובדה שזה לטובת הביראות שלכם והפרטנר שלכם בלבד. אני ממליצה לבצע את הבדיקה פעמיים בשנה. בתחילת שנה ובסופה.  אבל כששני בני הזוג נבדקים כדאי לראות ששניכם נקיים וכך לא לסכן אחד את השני. חשוב לבצע את הבדיקה גם במידה ואתם מחליפים פרטנר. במידה ואחד מבני הזוג לא קיים יחסי מין אף פעם בחייו אין צורך שיבצע את בדיקה הזאת. עם לאחר מכן הוא או היא קיימו יחסי מין מומלץ לעשות את הבדיקה כפי שעצתי. 

בדיקת נשיפה?- מומלץ לדעתי לבצע בדיקת נשיפה לא יותר מפעמיים בשנה. בעזרת בדיקת נשיפה ניתן לגלות עם יש בעיה בכבד ועם יש בעיה בספיגת הגוף של חומרים מזינים. שני הדברים הללו יכולים להזיק לנו עם לא פועלים כראוי מומלץ מאוד לבצע את הבדיקה הזאת כדי להסיר ספק. 

בדיקת הרחם- בדיקה זאת נעשת על ידי גניקולוג (רופא נשים) וכמובן שהוא רק עבור נשים. במידה ואת בתולה (לא קיימת יחסי מין מעולם) אמרי זאת לרופא אין מה להתבייש זוהי עבודתו וכך הוא ידע עם לעשות לך בדיקה חיצונית או פנימית. וגם כך הוא לא יפגע בך זה די חשוב לומר זאת. כדאי להתפנות לפני הבדיקה חוויותי זאת על בשרי? לעיתים הבדיקה מעט כואבת לי היא הייתה כואבת.. אבל היא מומלצת מאוד לביצוע לפחות פעם אחת בשנה. לא נחוץ יותר מזה. בעזרת הבדיקה הזו בודקים שהרחם משמע גם המחזור תקין ושאין שום דבר מאיים על גופכן. בדרך כלל ממליצים לעשות את הבדיקה מהגילאים 16 ומעלה. בשביל להקדים תרופה למכה במידה ומגלים משהו.

לדעתי אלו בדיקות חשובות שכדי לבצע ולא להזניח מקווה שעזרתי לכן מאחלת לכולן בריאות!?

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
5 תגובות
זוהרת☆ יוני 07, 2020 19:15
תוכן פגעוני
?
:)CrazyCatLady יוני 07, 2020 16:38
תוכן פגעוני
חשוב בטירוף.
זוהרת☆ יוני 05, 2020 16:01
תוכן פגעוני
תודה בנות^^
-𝕯𝖆𝖓𝖌𝖊𝖗𝖔𝖚𝖘 𝖆𝖓𝖌𝖊𝖑- יוני 05, 2020 15:21
תוכן פגעוני
מסכימה לגמרי עם חנונית! נושא מאוד מאוד חשוב
מישהי (:: יוני 05, 2020 14:26
תוכן פגעוני
נכון, חשוב מאוד שהעלת את הנושא!