גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מה זה אורגזמה? יועצת מיניות עונה

מה זה אורגזמה? כשיש אורגזמה יוצא נוזל?? מה קורה באותו זמן בכלל? יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מאי 29, 2020 22:01
photo

בארי דגן- יועצת מיניות, המחזור הראשון שלי: 

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

מה זה אורגזמה?? כשיש לך אורגזמה יוצא נוזלאיך זה בכלל עובד? 

אני יודעת שבאורגזמה "זה עושה תחושה נעימה שהולכת ומתגברת ככל שנוגעים בו יותרהתחושה הנעימה מגיעה לשיאואז יש ירידה מהירה בחשק ותחושת רוגע." זה מה שאני יודעת אבל בירידה 

יש כאילו נוזל??? 

אני יודעת שזה קצת נושא מביךאבל אני מצטערת אני רוצה ללמוד על הגוף שלי ולא להתבייש בו 

 

תשובה:

שלום לך,

אני שמחה שאת פונה אלינו ומעוניינת לחקור ולגלות את גופך ואת מה שגורם לך הנאה כיף לשמוע את זה. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים בגוף שלך.

אורגזמה, כפי שציינת, היא תחושת שיא של הנאה עצומה והיא מגיעה אחרי מגע באיברי המין שלנו על ידי אוננות או קיום יחסי מין.

אוננות היא פעולה טבעית בגיל ההתבגרות, ובכלל שבסופה של האוננות של אורגזמה. גם נערים מאוננים וגם נערות מאוננות. מדובר במגע באיבר המין למטרת גירוי וסיפוק מיני, עד הגעה לפורקן. נערות שונות מאוננות בדרכים שונים. יש שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן (שהוא האיבר עם הכי הרבה עצבים בגוף) ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק. יש כאלה שעושות גם וגם. בסוף האוננות מגיעות לאורגזמה (גמירה), שזאת תחושה נעימה כמו שאת שציינת. אוננות איננה מסוכנת ואינה פוגעת בבריאות שלך, בפוריות העתידית שלך או בחוזק שלך.

נערים ונערות מאוננים בצורה שונה ומגיעים לאורגזמה בצורה שונה. כשנערים מאוננים אז רואים ביטוי פיזי לזה. לנערים יוצא נוזל שמכיל את הזרע. לעומת זאת, כאשר נשים מגיעות לאורגזמה אין תמיד ביטוי פיזי לזה, אבל יכולות להיות הפרשות שיוצאות מהנרתיק.

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות. עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

בהצלחה,

 

בארי. 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות