גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

חשש ממחלות מין - יועצת מיניות עונה

חבר שלי ואני מתכננים לקיים יחסי מין אוראליים בפעם הראשונה... יועצת מיניות עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אפריל 19, 2020 01:51
photo

בארי דגן- יועצת מיניות, המחזור הראשון שלי: 

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

 

שאלה:

חבר שלי ואני מתכננים לקיים יחסי מין אוראליים בפעם הראשונה. 

האם יש חשש למחלות מין גם אם אף אחד מאיתנו לא קיים יחסי מין מכל סוג עם אף אדם אחר? 

תשובה:

היי,

אני שמחה שפנית אלינו ושאת מתעניינת בגוף שלך ושומרת על הבריאות.

אם אף אחד מכם לא קיים יחסי מין מכל סוג שהוא החשש ממחלות מין קטן אך תמיד קיימת האפשרות הקטנה שתידבקו. למשל, אם למישהו מכם יש הרפס על השפתיים שבאות במגע עם איבר המין יש אפשרות להידבק בהרפס גם באיבר המין עצמו. על מנת למנוע זאת הקפידו לקיים מין אוראלי כששניכם בריאים, מרגישים טוב וכאשר לא שמתם לב לפצעים כלשהם על איבר המין או הפה. במידה ותקפידו על היגיינה נכונה אין סיבה להיבהל מהידבקות במחלות מין. במקרים שזה לא הבן אדם הראשון שאיתו מקיימים יחסי מין אז קיים סיכון למחלות מין רבות יותר וכדי למנוע זאת יש להשתמש בקונדום ומומלץ לבצע בדיקת דם למחלות מין אחת לשנה.

מלבד זאת, יחסי מין מכל סוג שהוא יכולים להיות חוויה כיפית ונפלאה, אבל לפעמים גם קצת חוויה מלחיצה, בעיקר כשעוד לא התנסינו בה. אני ממליצה לכם לשאול את עצמכם מספר שאלות:

האם אני רוצה לקיים יחסי מין?

האם אני מוכנ/ה לזה?

האם אני סומך/ת על הפרטנר שאיתי?

מה אם לא נהנה?

איך אני יכול/ה לשמור על עצמי ממחלות? 

 

לפני שאנחנו מקיימים מגע מיני חשוב להבין אם אנחנו מרגישים בנוח עם הסיטואציה ואם אנחנו מוכנים לזה. חשוב שתהיה תקשורת טובה ופתוחה עם הפרטנר שלנו על מנת שתהיה לשני הצדדים חוויה טובה ומוצלחת.

חשוב להבין שלא הכל מצליח בפעם הראשונה, אבל גם אם לא הצליח תמיד אפשר לנסות שוב בפעם אחרת.

 

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות. עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

בהצלחה,

בארי.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות