גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

חולמת להיות דוגמנית וצריכה עזרה!

אני רוצה להיות דוגמנית, רוצה את זה כל כך! >> דוגמנית העבר ויועצת מדור "אידיאל היופי" בהווה מעיין קרת, עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 21, 2020 21:58
photo

תודה רבה למעיין קרת, דוגמנית על לשעבר, מרצה ומנחת קבוצות בנושא דימוי גוף והערכה עצמית, ויוצרת ערכת "מראות" המיועדת לעבודה אישית והתפתחות של נשים צעירות ונערות, האתר של מעיין קרת

 

שאלה:

וואו מאיפה בכלל להתחיל?.... 

מאז ומתמיד כמובן שהכרתי את המקצוע: דוגמנית. אבל מה הקשר בכלל ביני לבין זה??? אפס קשר. מין עולם שלם שמתקיים על המסכים ועדיף שאחשוב על מקצוע "אמיתי" לחיים שלי במקום להתעסק בבנות המסכנות האלו - הדוגמניות.

ואני ממשיכה בחיים, מה לי ולדוגמנות בכלל?? ממשיכה לגבוה כהרגלי (לא שאני באמת שולטת על זה) ויחד עם הגובה הביטחון יורד כי הרי אישה צריכה להיות נמוכה, חמודה, מעין גמד קטן שכל גבר רוצה לעטוף. ואני ממשיכה לגבוה ולגבוה, מי ירצה אותי עכשיו את כזאת גדולה ואולי די גסה. בקיצור - תסביך.

ויחד עם הגיל שגדל גם הוא, החלה להגיע ההשלמה: די, זו מי שאני ודווקא בגובה יש המון יתרונות. 

אז הגיעה התקופה בה הכל התחיל. אחותי שאומרת שאני יכולה לדגמן, מחמאות פה ושם על השיער המיוחד, מחמאה אחת על העיניים, ואחות שנייה שאומרת שלדעתה אני יכולה לדגמן. אבל איזה שטויות כי רק המשפחה אומרים שאני יפה אבל איזה שטויות כי אני אף פעם לא מקבלת מחמאות מאנשים אחרים או מהציבור, בנים אף פעם לא רוצים אותי. מפה לשם, בחופש הגדול בין ט' לי' אני מתחילה להפחית באוכל שאני אוכלת. אני יורדת במשקל מ-75 קילו ל-61 קילו.   אני שמחה אבל עדיין לא שלמה ובריאה וכאן הבעיה. מתחילה שנת הלימודים ואיתה אני מתחילה לאכול.... וחוזרת למשקל 68 קילו. עובר הזמן ועכשיו אני כאן שוב, שמה את שתי הידיים שלי על ההגה שנקרא הגוף שלי אבל לא יודעת לאן לנסוע. מנסה שוב ושוב לנצח את המלחמה מול עצמי אבל כושלת. וממשיכה לראות את המטרה מול העיניים: אני רוצה להיות דוגמנית.

התחלתי להיחשף יותר לעולם הדוגמנות ולגלות עליו יותר: מה הוא מכיל ודורש, ובעיקר שברתי הרבה סטיגמות שברובן רעות אותן חשבתי על עולם הדוגמנות. 

ובגלל שידע הוא כוח, אני ידעתי דברים יותר טובים וזה נתן לי עוד כוח רצון ודחף להיות דוגמנית. אני רוצה לציין שגם למדתי הרבה על אוכל וכעת אני עם הרבה מודעות לאוכל בצורה.

אז בקיצור: 

זאת אני, אני בגובה 1.77 בת 15 וחצי. אחרי חיים לא קלים שאותם לא פירטתי כאן והמון הסתכלות, חיפוש ומחשבה, אני רוצה, אני רוצה להיות דוגמנית. אני רוצה את העולם הזה ואת מה שהוא מציע, ואני מוכנה לעשות הכל! לאכול חלבונים, סיבים תזונתיים לשמור על היצר לאכול ולהקשיב לגוף, לעשות ספורט וריצה בכל בוקר לעשות אימונים ולהביא את עצמי לגוף שצריך כדי להיות דוגמנית, גוף של דוגמנית רזה וכמובן בריאה, כן, רזה זו לא מילה גסה! 

אני צריכה רק דבר אחד: 

אני צריכה סדר, ידע שהוא כוח כמו שאמרתי וביטחון. אני צריכה ביטחון מאדם או אישה שמבינים באוכל ובתזונה- אנשים שאני יכולה להסתמך עליהם ולהתחיל במסע להשגת המטרה הזו, ולעשות את המסע בצורה בריאה, נכונה, אמיתית והכי חשוב עם תוצאות.

בבקשה תעזרו להגשים חלום! 

תודה. אני.

 תשובה:

היי גולשת,

אני קוראת אותך והרצון חזק כל כך שיודעת שלא משנה מה אגיד עדיין תרצי... אז עונה לך כמי שהיתה דוגמנית מאוד מצליחה ועדיין קשורה לעולם הזה ולאנשים הפועלים בתוכו.

קודם כל דוגמנות זה מקצוע קשה מאוד, עם דרישות לא אנושיות, קשות מנשוא ועם מחירים כבדים לשלם. יש בנות שעומדות בלחצים, בעיקר כאלו שמבנה גופן מתאים מלכתחילה ושעברו דבר או שניים בחיים. ראיתי לא מעט בנות שמצטלמות מדהים, מתחילות ונושרות, כי קשה לעמוד בתנאים האלו לאורך זמן.

הגובה שלך בהחלט מתאים לדוגמנות. הכנתי עבורך כמה המלצות:

1.      לחכות עד גיל 20 או לפחות 18 ואז להתחיל. הבשלות והבגרות יעזרו לך להצליח ולהתמיד במקצוע. יש לא מעט דוגמניות שהתחילו בגיל הזה והן מצליחות בזכות זה לקחת את המקצוע בפרספקטיבה המתאימה ולעשות קריירה רצינית.

2.      יש היום הרבה דוגמניות במידות מגוונות, אפילו שבוע האופנה בתל אביב שהיה אמור להתקיים עכשיו (אם לא היתה הקורונה) היה אמור להעלות בכל תצוגת אופנה דוגמניות במידות מגוונות. יש את סוכנות juicy  בישראל שזאת ההתמחות שלה. לשם העולם הולך ושם, אני מאמינה, העתיד נמצא. אז עדיף להישאר במבנה גופך ולחזק את הגוף מאשר לנסות לשמור על משקל נמוך לאורך זמן. להיות בטוחה בגוף שלך גם מעלה את הביטחון העצמי והכריזמה ואלו מצרכים חשובים כדי להיות דוגמנית מצליחה.

3.      מה שחשוב היום הוא לייצר תוכן מעניין ברשתות החברתיות, לשתף, משהו ייחודי ואינדיבידואלי. זה בעיקר מה שמחפשים היום בסוכנויות וקמפיינים לדוגמניות. חשוב גם להתרגל ולהתאמן מול המצלמה, לייצר סוג של ימי צילום ולמצוא תנוחות גוף והבעות פנים שנוח לך איתן ושמבטאות את מי שאת, בצורה הכי משוחררת שאת יכולה. אפשר לקחת השראה מדוגמניות שמעניינות אותך, מעולם האמנות, בכל מיני תקופות, מלהתבונן בשפת הגוף של אנשים, אפילו ברחוב. ככל שתביאי משהו יותר ייחודי ואישיות מעניינת ככה גדל הסיכוי להצליח.

4.      ספורט: חשוב לשמור על גוף חזק, אבל חשוב גם לא להגזים. שעה ביום חמישה ימים בשבוע זה אידיאלי (עבדתי עם מאמנים בכל העולם)

5.      תעבדי על יציבה בטוחה, זה חשוב, תעמדי זקוף ותראי נוכחות, זה מה שיגרום לאנשים להיכבש בקסמך כדוגמנית.

6.      תזונה- אני לא דיאטנית אבל יכולה לומר לך מעבודה עם המון דיאטניות בעבודה שלי היום, חשוב לאכול את כל אבות המזון בכל ארוחה- פחמימות, חלבונים ושומנים וללמוד את נקודת השובע שלך, כלומר מה שחשוב היא הכמות. לאכול עד שאת כמעט שבעה. אם תקפידי על זה לאורך זמן הגוף יגיע למשקל הנכון לו וישמור על משקל אחיד, שזה הכי חשוב כדוגמנית.

מקווה שעזרתי וכן, ממליצה לך כבר מעכשיו לחשוב גם על מה עוד מעניין אותך, כי זה בטוח יעזור לך גם לשרוד את הדוגמנות וגם כשתרצי לצאת ממנה... בהצלחה!

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
1 תגובות
Love.live.laugh מרס 26, 2020 23:57
תוכן פגעוני
היי מעיין, קודם כל תודה רבה על המענה! רציתי שתדעי שהתכוונתי לחכות עם רעיון דוגמנות עד לגיל יותר מאוחר מעכשיו כי אני באמת מרגישה שאני עוד לא בשלה ומוכנה לזה. והדבר הנוסף שחשוב לי לשתף אותך הוא שאני אישית מרגישה שאני לא מסוג הנשים שידגמנו כחלק מהעצמת דימוי גוף שאינו תואם את אידאל עולם הדוגמנות ברובו (ואני מאוהבת בנשים האלו הן לגמרי מדהימות, אבל מה לעשות שאני כרגע לא מרגישה קשורה אליהן). אני מרגישה שמקומי הוא בין הנשים שלוקחות את האידיאל הרזה והבריא ומאמצות אותו כאורח חיים. אם לאמר את האמת כרגע הגוף שלי לא תואם את האידיאל הזה לצערי הרב מאוד.... אבל יש לי עוד כמה שנים לעבוד על שינוי הגוף, כי בכל זאת אני מתכוונת לחכות עד שאתבגר יותר ולכן, אם יש לך טיפים לתת לי (בנוסף לתגובה המקסימה שנתת לי שאני מעריכה מאוד) בקשר לדרכים להשגת הגוף האידיאלי הזה (כי אין חכם כבעל ניסיון) אני ממש אודה לך! ודרך אגב, חיפשתי עלייך מעט באינטרנט כדי לראות בכל זאת מי מייעצת לי וגיליתי שאנחנו די דומות חיצונית :) אז תודה רבה על הכל ומקווה שתעני 3>