גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

הפרעות אכילה

סיפור הפרעת האכילה שלי. תמיד הייתי ילדה רגילה בכל מה שקשור לגוף. תמיד הייתי במשקל ממוצע, אף פעם לא נחשבתי שמנה אבל לא הייתי רזה מאוד.

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 03, 2020 00:28
photo

איפשהו בכיתה ח' התחלתי להתעסק המון בנושא של משקל והפרעות אכילה, אבל לא שלי. ראיתי סרטים על הפרעות אכילה, חיפשתי סיפורים של אנורקסיות, פיתחתי אובססיה. הנושא עניין אותי בטירוף. כצפוי, באיזשהו שלב הגיעו המחשבות שגרמו לי לפתח הפרעת אכילה משלי. כן כן, עם כמה שזה נשמע נורא, רציתי את זה. רציתי להראות ככה, להסתכל על עצמי במראה ולראות עצמות, רציתי שאנשים סביבי יסתכלו עלי וילחשו אחד לשני שאני רזה מדי, רציתי את התואר של הרזה בהגזמה ואת תשומת הלב שמגיעה עם זה. לא מצד ההורים בכלל, די שכחתי מקיומם ולא לקחתי אותם בחשבון. רציתי את ההכרה מהחברים, מהמורים. לא ממש עשיתי משהו עם הרצון הזה, זאת היתה מין שאיפה סודית שרבצה בתוכי וחיכתה לרגע הנכון.

יום אחד, לקראת סוף כיתה ח', היה יום שנשארתי עם חברות בבית ספר עד מאוחר בגלל אירוע בית ספרי. לא היה לנו אוכל והחלטנו להזמין המבורגר, אכלנו, היה טעים. חזרתי הביתה באותו ערב וחיכה לי בבית אוכל של סבתא. הייתי מפוצצת מההמבורגר שאכלתי, אבל לא הצלחתי לעמוד בפיתוי, אכלתי והרגשתי כל כך רע עם עצמי. אז בשקט בשקט יצאתי לרחוב, הלכתי לפינה חשוכה ודחפתי אצבעות לגרון. זאת הייתה ההתחלה של הפרעת האכילה הממשית שלי.

בפעם הראשונה לא יצא כלום, לא הצלחתי לגרום לעצמי להקיא. אבל לא התייאשתי, ולאט לאט השתפרתי. נהייתי מומחית, וכל דבר שנכנס לפה שלי יצא החוצה לא הרבה אחר כך. 

התוצאות הגיעו, אבל לא הייתי מרוצה. באיזשהו שלב גם נמאס לי להקיא והסכנה שיתפסו אותי גברה, אז העליתי הילוך, ובכיתה ט' התחלתי פשוט לא לאכול. הייתי מחלקת את האוכל הטעים והמושקע שההורים שלי הכינו לי לחברים בבית ספר, ואם לא היה ביקוש לא היססתי לזרוק לפח. היתה לי מטרה ברורה, ועמדתי בה לרוב בצורה מוחלטת. בפעמים שלא עמדתי בפיתוי, תמיד היתה האופציה השנייה, ולא שוכחים איך להקיא.

לא סיפרתי לאף אחד, חוץ מלחברה אחת מאד טובה שהיתה במצב דומה לשלי. לאט לאט זה הפך לחלק משגרת היום יום שלי. זה השלב שבו הכל נהרס, כי מרוב שהתרגלתי איבדתי את כל אמצעי הזהירות, וההורים שלי התחילו לחשוד עד למצב של פיצוץ גדול שכלל הרבה צעקות מצדם והכחשות מצדי. בשבוע שאחרי אכלתי בבית בלי הפסקה ודאגתי שיראו אותי, אבל בכל הזדמנות שהייתה לי אכלתי אפילו פחות כדי לתקן את זה. ההורים שלי השתכנעו, אבל נשארו חשדנים ולי לא היתה ברירה אלא לאכול יותר.

אף פעם לא באמת הגעתי למצב שרציתי, מצב בו אני כולי עור ועצמות. אני מנסה נואשות להגיע לשם, אבל כרגע אני קצת במבוי סתום. מצד אחד רוצה לחזור להיות ילדה שמתנהגת עם אוכל כמו כל אחד אחר, ומצד שני רוצה רק להרזות עוד ועוד ועוד.

הפרעות אכילה זה לא פיקניק, כל יום כל דקה ביום את רק חושבת על אוכל. מתי אכלת, מה אכלת, מתי תאכלי שוב, מה תאכלי, איך זה מסתדר עם מה שאכלת אתמול ומה שתאכלי מחר, מה יהיה אם תרזי, מה יהיה אם תשמיני, מה אם יגידו לך לאכול, מה אם לא תעמדי בפיתוי, מה אם תהיי חייבת לאכול עכשיו ואז תצטרכי לאכול פחות מחר, מה אם לא תאכלי כלום היום ואז מחר תוכלי לאכול יותר, מה תשתי כדי לדכא את הרעב, באיזה פרי יש יותר או פחות קלוריות, זה לא מפסיק. את כל הזמן חושבת על אוכל.

ואני קרועה בין לבין, לא יודעת אם אני רוצה לעצור את זה עכשיו או להמשיך בכל הכוח.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
26 תגובות
הכל לא טוב מאי 09, 2023 19:19
תוכן פגעוני
זה מלפני שלוש שנים אבל לא לא לא! יש דרכים אחרות להיות רזה! דרכים בריאות כמו לאכול בריא, לעשות קצת ספורט, לשתות 8 כוסות מים ביום...
קיט קונור? אוקטובר 05, 2022 01:59
תוכן פגעוני
לי יש משהו הפוך אני לא רעבה מתחילת החודש ודווקא עולה במשקל יותר נגיד בתחילת החודש הייתי 55 ועכשיו אני 57 שמדדתי את עצמי אבל הוא ישן אז יכול להיות שזה לא מדויק
שרון יולי 21, 2022 09:51
תוכן פגעוני
אני יודעת שזה מלפני שנתיים אבל את חייבת להפסיק!מבינה שזה קשה אבל זה יכול להגיע למצב של להיות אנורקסית,לשכב בבית החולים,להיות לבד ולהרגיש פשוט נורא!ויש גם כאלה שלצערי הרב לא יצאו מזה או נמצאים בזה חלק מהחיים שלהם ותאמיני לי,זה רק הורס להם את כול החיים!אז בבקשה,אל תמשיכי!תזכרי את כול מה שאמרתי לך,ואני חייבת להגיד לכולם פה שלדעתי משקל ממוצע הכי טוב כי את שמנה אז את ''שמנה מדי'',אם את רזה אז את ''רזה מדי''.ואת ספיציפית פשוט במשקל ממוצע ומהמם!
תגובות: 21
23Supergirl1 יולי 31, 2021 21:09
תוכן פגעוני
אני יודעת שזה קשה ושאולי את לא רוצה להפסיק אבל את חייבת לפנות לגורם שיעזור לך, יש דרכים לשמור על משקל תקין ואני מבטיחה שהוא נראה הרבה יותר טוב מעור ועצמות יש מלא פוסטים על זה אפילו כאן. אבל תאמיני לי עור ועצמות זה לא נראה טוב כמו שרירים או רזון נורמלי. אם את צריכה מישהי לדבר איתה יש לך אותי ואני בטוחה שגם מלא בנות מהאתר ומהחיים שלך שלך שאני בטוחה שישמחו לעזור.
תגובות: 41
lilush16 מאי 31, 2020 15:38
תוכן פגעוני
היי אהובה, התופעה שאת מתמודדת איתה ללא ספק קשה במיוחד אך אני כאן כדי לומר לך חד משמעית שאת חייבת לעצור את זה כאן ועכשיו, מעבר לזה ״שהתוצאות״ שתגיעי אליהן יוכלו להיהרס בקלות , את גורמת לגוף ולנפש שלך נזק עצום. בתור ילדה שמאוד אוהבת לאכל ומנגד מאוד ביקורתית כלפי האוכל שלה בדיוק מאותו הפחד שלך, לעלות במשקל אני יכולה לומר לך שגם לי יצא לחשוב על אופציה כזו אך מהר מאוד הבנתי שזו לא הדרך והחלטתי לשלב שגרה בריאה שבה אני אוכלת מאכלים בריאים לפי שעות מסודרות.. אני ממליצה לך גם כן להתחיל בשגרה בריאה ולפני כן לעשות סוייץ בראש שאוכל זה לא אויב , צריך לדעת להבחין מתי זה מוגזם ומתי מותר! מקווה שעזרתי❤️
《⁂'𝕟𝕠𝕒'⁂》 מרס 27, 2020 09:32
תוכן פגעוני
וואי אני גם סבלתי מהםרעות אכילה שנתיים, זה מאוד מתסכל אני סבלתי בזה שהייתי רזה והיו לי איזה 5 ארוחות ביום נראה לי ועכשיו בגלל שעליתי אז יש לי 4 כי אני מדלגת על ארוחת עשר.... אבל הפוסט הזה ממש עזר לי!!!!
תגובות: 64
xCinderellax מרס 21, 2020 18:29
תוכן פגעוני
היי יקירה. אני ילדה, בת 15, סבלתי מהפרעות אכילה 3 שנים. זה קשה, זה מתסכל, אתה נמצא ברדיפה מתמדת. אהובה שלי, בבקשה תעשי עם זה משהו, זה קשה אבל אני מתחננת עבורי, תפני למישהו, תנסי לעשות עם זה משהו, תבחרי בבריאות! אני מאמינה בך❤️
THEWEEKND מרס 13, 2020 12:19
תוכן פגעוני
היי אהובה❤️ אני חושבת שהגעת למצב מבלבל עבורך ושקשה לך לצאת ממנו. להיות ממש רזה זה לא משהו טוב ויכול לגרום אפילו למקרים של מוות. אולי זה נשמע לך כיף שאת הכי רזה אבל תאמיני לי שאני הייתי במצב שלך וממש לא היה לי כיף הרגשתי שונה וממש לא היה לי נעים ואני לא ממליצה לאף אחת לעבור את מה שעברתי. באמת חבל שאת עושה את זה לעצמך ונותנת לעצמך להקיא ולא לאכול כי בכל זאת אוכל זה האנרגיה שלנו בגוף וזה ממש ממש לא בריא לעשות את זה וזה מאוד מאוד מסוכן. אני מבינה שאת אולי להיות רזה וזה גם חלק מגיל ההתבגרות להיות עם הגוף הכי יפה והכי יפה. אבל בכל דבר יש גבול ולא כדאי לך להמשיך לעשות את זה. את יפה כמו שאת את לא צריכה לעשות את זה כי ככה ישימו לב אלייך יותר או משהו בסגנון. בכל מקרה אני מאמינה שתעברי את זה והרבה הרבה בבצלחה❤️
תגובות: 15
1lior מרס 13, 2020 10:08
תוכן פגעוני
וואו נגע לי בלב רק בשביל הנקודה זה ממש לא יפה להיות רזה רזה אם את רוצה הלרדת קצת במשקל את יכולה אבל להיות אנורקסית זה לא הפיתרון זה סיכון גדול מידי בשביל הגוף שלך לפני שתתחילי את כבר לא תוכלי להפסיק וזה ישגע אותך תחשבי רק בשביל המצב שהבת שלך מרגישה כמוך ורוצה את מה שאת רוצה לעשות ועל הדרך היא עוברת את הסבל הזה שאת מתארת לפי דעתי את הייתי משתגעת כי לא היית רוצה שהיא תיפגע תחשבי על זה זה בסוף רק הבחירה שלך
תגובות: 83
Beloved romeo מרס 12, 2020 15:10
תוכן פגעוני
שלום לך, חשוב לי לציין שמשחקים עם הבריאות מסוכנים מאוד ומובילים להשלכות בלטי הפיכות. את משחקת באש ואי הרצינות שלך יובילו אותך לבעיות רציניות בריאותיות ונפשיות,חמודה אני מבינה את גיל ההתבגרות ,כל הבילבול והאובססיות לגבי כל מיני נושאים אבל יש גבולות להכל.כמו שלהרוג בין אדם זה לא נתפס במוח לבין אדם בריא נפשית כך גם לפגוע בעצמך זה דבר מאוד מפחיד ורציני.אל תשכחי גם על הוריך ובני משפחתך שמאוד דואגים לך, אוהבים אותך.כאשר את עושה את הדברים האלה את שוכחת לא רק מכל מי שדואג לך אלא גם מעצמך ועל עתידך.האים את באמת רוצה להעביר את זמנך את חייך המתבגרים בבתי חולים ולשאת אחרי זה בהשלכות. תחשבי על זה בבקשה ועם את זקוקה לעזרה בנושא אל תתביישי לשאול את הוריך או יועצות ומורות בבית ספר,אפילו יותר טוב לרופא מטמחה בנושא זה. מקווה שהעברתי לך את מסר, מאחלת לך בהצלחה ⁦❤️⁩
טעני עוד תגובות