גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

הסרת נקודת חן בפנים

יש לי מלא נקודות חן בפרצוף שמכערות אותי ואני רוצה להוריד אותן... יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
פברואר 12, 2020 22:44
photo

תודה רבה למעיין קרת, דוגמנית על לשעבר, מרצה ומנחת קבוצות בנושא דימוי גוף והערכה עצמית, ויוצרת ערכת "מראות" המיועדת לעבודה אישית והתפתחות של נשים צעירות ונערות. לאתר של מעיין קרת.

שאלה: 

אני בת כמעט 15 ויש לי מלא נקודות חן בפרצוף מכוערות שלדעתי מכערות אותי ואני מרגישה חסרת ביטחון בגללן ואני ממש רוצה להוריד, כבר מצאתי מקום שאפשר בלייזר בלי צלקת אבל יש לי איזה 7 בפנים ו2 גדולים שאני ממש לא אוהבת ואני רוצה להוריד אותן, אז חשבתי על הורדת רק אחד בצד שכמעט אף אחד לא שם לב בגלל שאני תמיד מסתירה עם השיער (זאת הסיבה שאני לא אוספת את השיער ואני רוצה לאסוף) ובגיל יותר מאוחר אם אני ארצה גם את השני אבל אני מפחדת מזה שכולם פתאום יראו אותי בלי, כי אני עם זה מאז שאני זוכרת את עצמי...

תשובה:

אני רוצה לכתוב לך שנקודות חן על הפנים יכולות להיות יפות, תלוי איך מסתכלים עליהן. יש למשל את תמר קרוון שיש לה מלא נקודות חן והיא כל כך מרשימה ויפה. כמו שהנמשים שלי הכי הפריעו לי כל הילדות שלי, שנאתי אותם ואז בפריז גיליתי שקוראים להם "נגיעות של אדום" ובאנגלית "נשיקות שמש" והבנתי שאפשר ממש להסתכל עליהם אחרת, שאפילו השפה משפיעה... הכרתי נשים שכל החיים שלהן מסתירות את הנמשים שלהן וחבל בעיניי לחיות ככה חיים שלמים במקום להתרגל, עם כמה זמן שלוקח עד שממש מתגלים ואפילו מתחילים להיות גאים. (זה קורה בסוף, אפילו שכרגע נשמע בדיוני). אבל אני קוראת את מה שכתבת וחושבת שתקראי מה שכתבתי פה ותגידי שזה לא יעזור. אז כן, אפשר להוריד נקודות חן וחצי פנים זאת התחלה טובה. אבל את כותבת שגם אז זה מפחיד. אז נשמע שמה שיעזור זה לעבוד על האומץ. בין אם להחליט שאת נשארת ככה ובין אם להוריד. פשוט להיות אמיצה. וכן, זה קשה, כי זה כאילו "לזייף" משהו, להיות אמיצה בלי להרגיש שם באמת.

את יכולה להתחיל בלהסתכל על עצמך במראה, כמו שאת, כל פעם קצת יותר, בלי השיער על הפנים. להתרגל ולהעז לפחות מול עצמך לראות שהכל בסדר, וגם שזה גם לא מה שמגדיר אותך. להזכיר לעצמך את כל הדברים הטובים שיש בך, אם את חברה טובה או מצחיקה או חרוצה או חכמה. לדעת שזה שנשים הרבה פעמים רואות את השלילי בעצמן זה משהו שקשור באיך שחינכו אותנו בחברה ושצריך לשנות את זה! שמותר לך לפרגן לעצמך וזה חשוב. אחרי זה להתחיל לעבוד על האומץ, בכל מיני דברים קטנים. למשל ללבוש משהו שלא לבשת אף פעם, להגיד לחברה משהו שלא העזת להגיד או כל רעיון אחר שדורש ממך לצאת רגע ממה שהכרת את עצמך עד היום. תזכרי גם שיש לנו הרבה חלקים, אנחנו יכולות להיות גם וגם וגם. גם אמיצה וגם ביישנית, לדוגמא. עם מישהו אחד להתנהג בצורה קצת שונה ממה שעם מישהו אחר. זה נורמלי וזה אפילו עושה אותנו מגוונות ועשירות יותר (לא במובן של כסף).

מה דעתך?

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
2 תגובות
(•°•Pizza Queen•°•) אפריל 04, 2020 16:37
תוכן פגעוני
מסכימה לחלוטין עם פיגלט❤
Piglet :) פברואר 25, 2020 12:00
תוכן פגעוני
היי, בתור מישהי שגם רוצה לשנות משהו בפנים שלה ומתלבטת לגבי זה, הכי חשוב לדעתי שתהיי שלמה כמה שיותר לפני שתקבלי החלטה חשובה כזאת. בכל מקרה מקווה שתרגישי טוב עם עצמך ♥